Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mt 18,15-18 gyakorlatba...

Mt 18,15-18 gyakorlatba ültetéséről van saját tapasztalatod? Környezedben használták ezt így? Ha igen, mennyire gyakran, mit lehet még róla leírni?Mert én még sosem láttam, hogy használnák.

Figyelt kérdés
Elmúlt vasárnap ez volt az evangéliumban, de még a prédikációban sem esett róla egy szó sem.

2023. szept. 16. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor illik az említett részt idézni is, hiszen fejből szinte senki se tudja, hogy erről van szó:

"Ha a testvéred vétkezik ellened, menj és figyelmeztesd őt négyszemközt. Ha hallgat rád, megnyerted testvéredet. Ha azonban nem hallgat rád, végy magad mellé még egy vagy két társat, mert minden dolgot két vagy három tanú szavával kell igazolni. Ha rájuk sem akar hallgatni, mondd meg az egyháznak. Ha pedig az egyházra sem akar hallgatni, legyen számodra olyan, mint a pogány és a vámszedő."


Az első fele a bűnösök megintéséről szól, hogy felhívjuk a figyelmüket tetteik súlyára. Ha nem is naponta, de találkoztam már ilyennel, sőt volt, hogy már én is figyelmeztettem embereket. Nálunk erre a pap egy szép példát hozott fel fiatalkorából, egy osztályában történt esetet. A második fele pedig lényegében a kiközösítés gyakorlata, amire még nem láttam személyesen példát, de néha használják napjainkban is.

2023. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Direkt nem írtam ki, mert aki nem komoly válaszoló, az nem veszi a fáradságot, hogy utánanézzen.
2023. szept. 16. 10:32
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor nálatok minden ilyen esetben hallgatott a megintett az intő szóra?
2023. szept. 16. 10:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, de nem vittem többed magam.
2023. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A pásztor mesélte, hogy 30 év alatt párszor kellett sajnos alkalmazni.

Egy konkrét esetet is elmesélt.

Egy házaspár nő tagja kereste fel azzal, hogy a férje veri pedig mindketten keresztények voltak. Annyira durva volt a helyzet, hogy ki kellett tiltsa a közösségből a férfit. Szerintem maximálisan igaza volt a pásztornak mert egy ilyen férj aki nem tér meg a feleségverésből az nem tekinthető kereszténynek. Olyan ezt elképzelni, mintha Krisztus verné a feleségét, a teljesen megtért és Istennek odaszentelt életű egyház tagjait. Krisztus minden korrekciót beszéden keresztül hajt végre az egyházán, az egyház pedig hitből és szeretetből engedelmeskedik. Mint ahogy Péter apostol is intette a presbitereket, hogy ne uralkodjanak a gyülekezeteken sem senki hitén hanem példányképei legyenek a nyájnak, úgy a férfi sem uralkodhat a házasságban a feleségén. Pláne ha erőszakkal próbálja leuralni akkor szerintem nem keresztény. Visszafelé is elő szokott fordulni, hogy a nő akarja hordani a nadrágszijat, de azt sokkal kifinomultabban csinálják. Xd

2023. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ilyen pásztorból kellene még sok, aki nem fél a konfliktuskezeléstől.
2023. szept. 16. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!