Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hetednapi adventisták még...

A hetednapi adventisták még mindig úgy gondolják, hogy az Antikrisztus valamelyik Habsburg uralkodó lesz, aki uralma alatt egyesíti Európát, és még mindig úgy gondolják, hogy a brit uralkodók a törvényes, Jahve által is szentesített uralkodók?

Figyelt kérdés
2023. szept. 26. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én adventista voltam, de ilyen tanítást sosem hallottam ott, és nem olvastam egyetlen próféciamagyarázatban sem.

Pedig magam is tartottam prédikációt a próféciákról.


(egy agnosztikus)

2023. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Még valami:


Amit a kérdésben írsz, abból max Európa szerepel az általam ismert adventista magyarázatban, de az is úgy, hogy nem lesz európai egység, esetleg rövid ideig.

A Habsburgokról egy szót sem olvastam az adventista kommentárokban, ahogyan a brit uralkodókról sem.


Meg tudnád adni a forrását az általad említett adatoknak?

Érdekelne, melyik kommentárban/hanganyagban van erről szó.


#1 voltam.

2023. szept. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az adventistáknál ismertem egy hölgyet 6 általánossal, aki kiváló képességeivel nagy ismeretségre tett szert EG White irodalma tekintetében.

Amikor SAJÁT elméleteit osztotta meg vidéki közösségében, azt EG White egyik könyve idézeteként olvasta fel.(Jó stílusérzékkel hazudott.)


Ezt az elvet vélem felfedezni ebben a kérdésben.

A kérdés felvetőjének van egy alaptalan hipotézise,amit egy egyházra testálja tesztelés céljából.


Nem becsületes eljárás!

2023. szept. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a forrás, azt olvastam, hogy ez a church of god a hetednapi adventistákhoz tartózik.

2023. szept. 27. 08:34
 5/16 A kérdező kommentje:
#3: Nem, nem csak kitaláltam ezeket a baromságokat, hanem olvastam valahonnan, fentebb a link, és ha minden igaz, ez a church of god a hetednapi adventistákhoz tartózik.
2023. szept. 27. 08:35
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A "church of god" felelezet sosem tartozott az adventista egyházhoz.

Az egy karizmatikus közösség.

Valamikor,az 1860-as években váltak el a "miller mozgalomtól",amikor még nem szerveződött egyházzá a HN.Adventista mozgalom és nem fogalmazták meg alapvető dogmáikat.

2023. szept. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor a keveredést a google okozta, mert mikor próbáltam rájönni, hogy kik ők, a hetednapi adventistákat böfőgte fel.
2023. szept. 27. 18:53
 8/16 anonim ***** válasza:

3#

Ez durva sztori.


Mi lett a hölggyel?

dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8.Hsz!


Meghalt egy öregotthonban.


Nem volt gyermeke,mert"fehér házasságban élt(tévhitük szerint a szexuális élet bűn,ha házasságban teszik is.)


Ismertem az otthon egyik ápolóját,aki szerint halála nem csak az ő szenvedéseire,hanem az otthon lakói és személyzete részére is megváltás volt.


Sokáig kellett érte imádkoznom,hogy az irántam érzett gyűlöletére szeretet és együttérzés legyen a reakcióm.

dec. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9#

Köszi a választ.

Hihetetlen hogy a rossz hit mit tud művelni egy személlyel.

dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!