Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az,hogy a Bibliában...

Miért van az,hogy a Bibliában is világosan írva van,hogy a nőknek azt a viseletet kell viselniük mint a zsidó,muszlim nőknek,hogy el kell takarniuk a hajukat de ehhez csak az ortodox nők hűek,tartják meg?

Figyelt kérdés

2023. szept. 30. 20:22
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
64%

A bibliai parancsolatokat-kivéve a 10 törvényt- el kell helyezni a maga korának kultúrájába. Történelmi tény,hogy a görög katonák a fegyverhordozójukat jellemző módon szexuális eszközükként használták. A homoszexualitás-különösen nagy kikötővárosokban- jellemző elhajlássá vált.

A ferde hajlamúak sok esetben külsőjük megváltoztatásával,öltözetükkel próbáltak bűnre csábítani.


Krisztus evangéliuma mindenféle bűnöst magához vonzott,közben homoszexuális bűnösöket is. Krisztus egyháza nem lehet a megtévesztés helye,eszköze.

2023. okt. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
18%

#21

Szóval az ótestamentumból csak a 10 parancsolatot kell megtartani?

2023. okt. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
100%

"És attól még mert ő a közvetítő attól még ugyanazt kell tenned,hogy mennybe juss mint az Ószövetségben"

Pont hogy nem, épp ez a lényege az Újszövetségnek. Lásd az előbb linkelt cikket!

2023. okt. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
100%

22.Hsz!


Természetesen NEM.


Az egészségügyi törvényeket is meg kell tartani,csak nem úgy,mint 2800 évvel ezelőtt.

Pl.Ha egy ember hullához ért meg kellett mosakodnia és egy hétig tisztátalanként kívül kellett maradnia a közösségtől.Ha a ruhája a hullához ért,azt el kellett égetni.(Utólag tudjuk,hogy Isten ezzel a rendelkezésével óvta népét a hullamérgezéstől.)Ma már vannak olyan fertőtlenítőszerek,melyek megóvnak ettől a bajtól.

Más:

49 évenként el kellett engedni az önmagukat az adósságaik miatt rabszolgasorsra adókat és elvesztett földjüket is.

A társadalmaknak mára van más módjuk is az elszegényedés és éhezés megakadályozására, de az elvet követnünk kell.

2023. okt. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
100%

Az Isten törvénye,a "szeretet módszertana".


Mind a 613 törvény az Isten szeretetének kifejeződése.


Megtartások nem feltétele az örök életnek,hanem természetes következménye annak.


Az üdvösség,a Megváltóban való hit ajándéka,de a megajándékozott követi jótevőjét.Ha nem követi, a hit nem valóság,csak önbecsapás.

2023. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy szoktam imádkozni amikor egyedül vagyok, de mások társaságában nem szoktam, mert senki se csinálja és fura lenne. De majd valamikor hátha bátrabb leszek.
2023. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:
23 Hát én nem úgy tudom,hogy semmis az ószövetség. Ha pedig magadtól eldöntöd,hogy mit kell belőle komolyan venni úgy mondom, az egész Szentírásnak semmi értelme,ha ennyire te döntöd el.
2023. okt. 1. 09:33
 28/60 anonim ***** válasza:
100%

#27

Nem semmis, az az előzmény, ami Jézus eljövetelhéz és a kereszténységhez vezetett. Ettől még értelemszerűen nem az akkor még nem is létező kereszténységre vonatkozik.

És semmit nem én döntök el. Ha keresztény vagyok, akkor az Újszövetség, Jézus tanai vonatkoznak rám. Ez azért nem bonyolult.

2023. okt. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 IstenGyermeke1 ***** válasza:
29%

Olvasd el: ApCsel 15,5-29

Nem kell megtartanunk a mózesi törvényeket, csak azokat, amik az Újszövetségben le vannak írva.

2023. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
100%

Így van, azokat kell megtartanunk ami az Ujszövetsegben le van írva, ami az Ószövetségben is jön. Ez a beteljesülés.


Erre pecsét az, hogy Krisztus tanitasa végén azt mondta mindent elmondtam nektek amit az Atyától hallottam.


Az Ószövetség a zsidó néphez szól. Az Újszövetség az Újszövetség népéhez szól. Emiatt sem kell metélkednünk. Az Ószövetség célja a Kánaán meghódítása és megtartása. Az Újszövetség célja annak hirdetese, hogy ne földi országban hanem a mennyországban reménykedjünk, a hír terjesztese: van élet a túlvilágon. Ez az örömhir terjesztese a feladatunk. Mindezt az emberek szeretete áltál nyilvanitjuk ki Isten imadatunkat.


Ez a mi feladatunk, hitünk, míg a zsidóknak egy ország megtartása a feladatuk. Ez elavult a vilag számára.


A beteljesülés arról szól, hogy Isten népét a földi ország megszerzésére, megtartására tanította, míg Krisztus az égi ország megszerzésére és megtartására. Evvel teljesítette be ezt a tanitást, amire az utlevelünk az hogy az emberek közötti szeretet által fejezzük ki Isten imadatát.


Istennek a zsidó nép Kánaán elfoglalása és megtartása arra volt jó, hogy előkészítése Krisztus érkezését, aki már a mennyország meghódításáról beszél.

2023. okt. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!