Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány Mennyország van? Mondanak...

Hány Mennyország van? Mondanak olyasmit is, hogy hetedik Mennyország. A Bibliában hány Mennyországról van szó? Mintha úgy is mondanák, hogy Mennyek Országa.

Figyelt kérdés

2023. okt. 3. 09:31
1 2 3
 1/28 IstenGyermeke1 ***** válasza:
46%
1
2023. okt. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Thunderfairy ***** válasza:
33%
Amenyit kitalálsz magadnak.
2023. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
44%
Nem mondanak olyat, hogy hetedig mennyország, mivel csak egy van.
2023. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%

Keresztények szerint egy,

muszlimok szerint is egy, de nem azonos a keresztényekével,

nem hívők szerint nulla.

2023. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
42%
A Mennyek orszaga kulonbozo dolog mint a Mennyorszag. Ez utobbibol 1 van. Az Egekbol van tobb. Az Eget es a Mennyet neha azonoskent forditjak, neha kulonbozokent.
2023. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

A Bibliában rengeteg helyen szerepel az, hogy "mennyek országa".

Csak néhány példa:

[link]

[link]

[link]

[link]


És igenis van olyan szókapcsolat is, hogy "hetedik mennyország", aki nem hallotta még, legalább ne terjessze a tudatlanságát.

Azóta utánanéztem a neten és mások is tettek fel ilyen kérdést, tehát nem én találtam ki.

2023. okt. 3. 16:28
 7/28 anonim ***** válasza:
11%

Folyamatosan gyarapodó számú menyország van. Az ember pedig átjárhat kedvére abba amelyikbe akar. Mindenkinek, aki oda bejut saját menyországa van, melyben ő az Úr. De mindegyik Menyországban természetesen Isten, Jézus a legnagyobb Úr, hiszen, aki a Menyországba kerül, az elfogadja Istent, Jézust mint Urát.

Bizony, bizony az ateisták is ugyanilyen Menyországba kerülnek, csak ők pokolként élik majd meg.

2023. okt. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem az a lényeg, hogy egy vagy hét. Hanem az, hogy mennyire imádjuk Istent.


Nyilván Isten igazságossága majd dönt arról, hogy milyen közel kerülhetünk hozzá.

2023. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Jó, nem az a lényeg, de csak nem egy van, ha ennyi igehelyben említették többes számban?!
2023. okt. 3. 22:44
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

7 dimenziós világ van. 3. a paradicsom. Az Isteni teljesség pedig a 8.


II.Kor.12;

2. Ismerek egy embert a Krisztusban, a ki tizennégy évvel ezelőtt (ha testben-é, nem tudom; ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja) elragadtatott a harmadik égig.

3. És tudom, hogy az az ember, (ha testben-é, ha testen kívül-é, nem tudom; az Isten tudja),

4. Elragadtatott a paradicsomba, és hallott kimondhatatlan beszédeket, a melyeket nem szabad embernek kibeszélnie.


Jel.5,6. És láték a királyiszék és a négy lelkes állat között és a Vének között egy Bárányt állani, mint egy megölöttet, hét szarva és hét szeme vala, a mi az Istennek hét Lelke, a mely elküldetett az egész földre.

2023. okt. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!