Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tehet egy társtalan...

Mit tehet egy társtalan keresztény?

Figyelt kérdés

Ugye alapvetően két keresztény élethivatás létezik: az egyházi rend, illetve a családi.

Ha viszont valaki nem kap elhívást az egyházi rendbe, de hosszú évek alatt se talál társat magának, akkor ő élete végéig önkénytelen cölibátusra van ítélve? Beleértve az önkielégítés elhagyását is, mivel az bűnnek számít?



2023. okt. 8. 12:59
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Egyébként meg Krisztus csak erről a két dologról beszél a témában. A maradékra azt mondja, hogy vagy alkalmatlan a házasságra, vagy azzá tették. Tehát ez a selejtség érzetét erősíti a számomra. Valami nem jó azokban a személyekben. Akár rajtuk kívül álló okokból. Csakhogy az ő sorsukra nincs leírt megoldás ahogy látom. A kérdésem tehát továbbra is adott.
2023. okt. 8. 14:22
 12/32 anonim ***** válasza:
61%
Még mindig nem írtad le, hogy mi volt a baj.
2023. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha társra vágysz továbbra is, akkor adj hálát Istennek, hogy szerez Neked hozzáillő társat.

Kérj Igét, ami visszaigazolja ezt.

Sajnos mi perc emberkék vagyunk... De ki kell várnod az Isteni időzítést.


Addig erősödj hitben.

2023. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást!

Ja, igen. A vonzalom hiánya volt a probléma. Vagy az én részemről, vagy a hölgy részéről.

2023. okt. 8. 15:18
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
Akkor keveset kerestél.
2023. okt. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Honnan tudod te, hogy mennyi a fizetésem? :O

Ne anyagiasítsd ennyire a nőket.

2023. okt. 8. 16:05
 17/32 anonim ***** válasza:
77%

Na, jellemző.

Miért pont a pénzre gondoltál? Jézus ezt tanította?

Társat kerestél keveset.

Vagy nagyon magasak a követelményeid, ahogy látom...

2023. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Próbáltam a teljesen rosszindulatú, nyilvánvalóan kötekedő szándékkal írt semmilyen kommentedre némi iróniával reagálni.

A pipáid úgyis elárulnak. Ismernek jól.

Ha meg már Jézussal jössz, szerinted támogatja egy nulla rálátású, rosszakaratú odaröffenését?

2023. okt. 8. 16:16
 19/32 anonim ***** válasza:
62%

Hát tudod... Jézus ezt várja el tőled viselkedésnek?

De most már tudni lehet, miért nincs párod.

Amúgy nem, nem rosszindulatból írtam. Tényleg keveset kerested a párod.

De sokat is vársz tőle, ÉS közben rosszindulatú is vagy, ez most már látszik a viselkedésedből.

Így meg tényleg nem lesz párod, de ez nem is baj. Gondolj arra, hogy legalább nem szaporítod tovább a természeted, és mindjárt jobban hangzik a dolog.


(A pipák meg csak felületesen tájékoztatnak. Valószínűleg nem az vagyok, akire gondolsz: például én nem szoktam rosszindulatúan írni.)

2023. okt. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Nekem sincs senki, de nekem barátaim sincsenek. A hiba viszont bennem van, nem mások tehetnek róla.
2023. okt. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!