Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért akarnak...

A keresztények miért akarnak folyamatosan téríteni? Ők hogyan reagálnak ha pl. egy ateista úgy prédikálna, hogy a Biblia tündérmese, Jézus nem létezett, a hívők gyávák?

Figyelt kérdés
2023. okt. 7. 21:40
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
71%

Te amúgy terítő keresztényekkel merre találkoztál?

Tapasztalataim szerint a jehovák és kisebb gyülekezetbe járok térítenek csak.

2023. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

[link]

Például ilyennel.

2023. okt. 7. 22:16
 3/37 anonim válasza:
68%
Kereszteny csaladban nottem fel(baptista). Akarhanyszor osszefutok egy rokonnal elkezdenek nekem jezusrol meg a tobbi marharol beszelni, meg hogy mikor megyek el gyulekezetbe meg ilyen baromsagok. Lehetetlen oket ravenni, hogy ha mar mindenaron hozzam szolnak, akkor ne errol a sz@rsagrol beszeljenek. Ez nekik a berogzodesuk, azt hiszik, hogy ezzel Isten elott jot tesznek, kozbe meg csak meg tavolabb lokik az embert a vallastol meg a tobbi hulyesegtol.
2023. okt. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket!


Ezt mondjad nekik :)

2023. okt. 7. 23:10
 5/37 Potyondi Gergely ***** válasza:
87%

Márk 16,15

És monda nekik: Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangéliumot minden teremtésnek.

2023. okt. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
62%

Amíg nem ragadott meg Jézus szeretete, addíg én is azt gondoltam, hogy ez az egész mese Jézusról.

Na, de azóta tudom, hogy Ő tényleg él.

Mindenképpen meg kell tapasztalnotok ezt, hogy érthetővé váljon a Biblia Számotokra.

Isten országában szeretet, elfogadás van... béke, öröm...

Amíg el vagytok választva Isten szeretetétől halott a szellemetek és nem is nagyon értitek miről írok.

Azt, hogy vki beszél Jézusról úgy fogalmazza a Biblia, hogy magvetés. Nekem is vetettek és egyszer teljes hitre jutottam. Nem egy napos folyamat volt.


Nem gondolkoztatok még el, hogy mire ez a fölösleges nagy ellenállás Bennetek Isten felé?

Ennyi erővel meg is békélhetnétek Vele. A hazugságnak, a gonoszság erőinek kellene ellenállni.


Én pl. attól vagyok ki, hogy az embereket ennyire Isten ellenségeivé tette.

2023. okt. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
15%
Milyen ellenallas jezus fele? Az fele tudok ellenallast tanusitani aki letezik. De mivel nem letezik nem tudok ellenallast, sem utalatot sem semmit tanusitani az iranyaba csak, le tudom sz@rni jo magasrol. Jo lenne ha ezt a rokonok is tiszteletben tartanak.
2023. okt. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Azért jöttem, hogy tüzet bocsássak a földre, és mennyire szeretném, ha már lángolna! 50Keresztséggel kell azonban még megkereszteltetnem, és mennyire szorongok, míg ez végbe nem megy! 51Azt gondoljátok, azért jöttem, hogy békességet hozzak a földre? Nem - mondom nektek -, hanem inkább meghasonlást. 52Mert mostantól fogva öten lesznek egy családban, akik meghasonlottak, három kettővel, és kettő hárommal. 53Meghasonlik az apa a fiával, és a fiú az apjával, az anya a leányával, és a leány az anyjával, az anyós a menyével, és a meny az anyósával.”
2023. okt. 7. 23:27
 9/37 anonim ***** válasza:
21%

6-os!


Mindent tökéletesen írtál! 👍👏


Sajnálom akik el fognak veszni. De az Úr meghagyta a szabad akaratot, így én is ekképp cselekszem.

2023. okt. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
7# Azért csak figyelj.... az univerzum üzen.
2023. okt. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!