Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ilyen ateistáknak nincsen...

Az ilyen ateistáknak nincsen lelkiismeretük vagy mi? Tiszteletlenek a hívőkkel szemben, és mindenfélének nevezi őket... És még bocsánatot sem kérnek! Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
2023. okt. 15. 23:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
19%
Az Úr ilyenre alkotta meg a világot: ami megtörténhet, az meg is fog történni előbb-utóbb.
2023. okt. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
Milyen ateistáknak? Az kimaradt
2023. okt. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
83%

Ennek a fordítottja is megvan.


Az alábbi videóban az ateista Richard Dawkins olvassa fel azokat a leveleket, amiket vallási fanatikusok írtak neki. Az egész tele van trágár szövegekkel:


[link]


Ezek a hívők bocsánatot kértek?


Atesták és hívők közt egyaránt vannak tiszteletteljes, és tisztességtelen emberek.


(egy agnosztikus)

2023. okt. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 qkker1 ***** válasza:
72%
Nem unod még a provokatív , értelmetlen kérdéseidet?
2023. okt. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
78%
És te miért nem kérsz bocsánatot az ateistáktól, hoyg már hetek óta provokatív, hazug kérdéseket írsz ki róluk?!?!?!?
2023. okt. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%
Mondj példát a tiszteletlenségre.
2023. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%
6-os: a kérdezö szerint az a tiszteletlenség, hogy nem hiszik a vallási dogmákat.
2023. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Minden létező csoportban vannak tiszteletlen emberek, az ateisták és a hívők között is.

Sose fogom elfelejteni, amikor negyedikes koromban bementem az egyik osztályterembe, ahol még ott pakolászott a hittantanár. Köszöntem neki, mire ő végignézett rajtam és annyit kérdezett: "hiszel Jézusban?". Mondtam neki, hogy nem, mialatt leültem és elővettem a füzetemet. Erre odajött és nagyon dühösen el kezdte magyarázni, hogyha nem lesz hitem, akkor a pokolban fogok könyörögni a megváltásért, mert most még nem tudom, hogy milyen szenvedés vár rám, ha nem térek meg. Mégis milyen ember fenyeget meg egy negyedikes gyereket örök szenvedéssel? Szerintem normális, tiszteletteljes ember nem. Mondjuk ott csak pislogtam, hogy mégis mi baja ennek az embernek...

Másik példaként van egy izlandi barátnőm, aki Ásatrú (röviden és egyszerűen, a pogányság egy északi ágazata, ami a skandináv hitvilágon alapszik és a természetet helyezi előtérbe). Számtalan olyan eset volt, amikor egy kereszténnyel beszélgetett, és megemlítette a saját hitét (pont, ahogy a keresztény is tette), akkor kiabálás, szidalmazás és fenyegetőzés volt a válasz az állítólag tiszteletteljes és elfogadó hívőktől.

Ismételten, minden létező csoportban vannak értelmes, kedves és elfogadó emberek ahogyan vannak romlott belsejű, agresszív és egyszerűen bunkó emberek is. Nem lehet néhány tapasztalat alapján leírni több millió embert.

2023. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

A prédikáció jó, de az ítélkezés, és az ijesztgetés már nem jó


" ne ítélj, hogy ne ítélkezz! "

2023. okt. 16. 12:12
 10/32 anonim ***** válasza:
97%
A prédikáció is csak akkor jó, ha a másik fél nyitott rá, egyébként csak kéretlen fárasztása a másiknak.
2023. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!