Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak ilyen feltételek mellett...

Csak ilyen feltételek mellett lehetek keresztszülő?

Figyelt kérdés

Testvéremnek született egy kisfia, és én lennék a keresztszülő. Kikértem a keresztlevelemet a paptól, és még nekem bekell fizetnem 5 évnyi egyházadót, hogy az ehhez szükséges papírokat kiadja nekem.

Elismerem, hogy ritkán járok templomba, de ez egy hatalmas nagy pénzlehúzás. Plusz adjak a papnak, még plusz 10 vagy 20ezer forintot, hogy ilyen gyorsan rám került a sor. Ez rohadt nagy lehúzás!



2023. okt. 17. 18:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Te választottad... mindennel együtt. Valaki kényszerített rá?
2023. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Adót fizetni kell, de nem nagyon van választásunk, mert a társadalmi szerződés keretében még kriminaizálják is, aki megtagadja.


Ezzel szemben a vallás lelkiismereti kérdés: nem gondolod, hogy valami nem ok ezzel az egésszel, és talán nem kellene fenntartanod a látszatot sem, hogy az egyházhoz tartozol?

2023. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Havonta 1-2 alkalommal max 3 elmegyek templomba, és részemről lezártam. Nincsen rá több időm. De ez itt már, tényleg csak a pénzről szól! Undoritó.

Nem szoktam káromkodni, de a héten megkeressem a papot, és lehet hogy elküldöm a pi....ba!

Én nagyon szívesen elválalom, és örülök is neki, de ez már......

Vallás ide vagy oda, de a papnak nagyon befogok olvasni...

2023. okt. 17. 20:32
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Tudod mit mond az írás?

"Aki perbe fog, hogy elvegye a ruhádat, annak add oda a köntösödet is! S ha valaki egy mérföldnyire kényszerít, menj vele kétannyira!" (Máté 5:40-41)


Jézus előre megmondta, hogy ki tudjál szúrni a papokkal. Ne 5 évnyit fizess be, hanem 10 évnyit. Ugyanis az a forint, amid ma van 10 év múlva jó esetben a felét sem éri, rosszabb esetben a negyedét sem. A kérdés csupán az, megéri-e mindez neked?


Én keresztény vagyok. Híve vagyok a Krisztusnak, de egy vasat sem adok az egyháznak. Megkeresztelve meg vagyok, de azt babaként nem választottam. A gyermekeim nincsenek megkeresztelve. Hiába van valaki megkeresztelve, az attól még nem híve automatikusan a Krisztusnak vagy van , aki nincs megkeresztelve, de keresi, kutatja Krisztust, minden napját Ő teszi ki.


De meg lehetne egyezni is a pappal. Feltételezem amúgy laikusként, hogy ez az elmúlt 5 év elmulasztott egyházadójának befizetése lenne. Én úgy tudom, hogy a bevételeid 1%-át kérik el. Volt neked bevételed folyamatosan?


Én nem járok templomba és ebből kifolyólag nem is adózok az egyháznak. De szoktam adományt küldeni a Mai ige csapatának, akik hirdetik az evangéliumot. Én hatékonyabbnak látom őket, idén be is fizettem a nettó bevételem több mint 1 %-át. Esetleg van-e mód arra, hogy az adód 1%-át fizesd oda nekik, amivel te rendelkezel? Lehet megérne egy misét, hogy körbejárd a pappal ezt a témakört.


Azt pedig a javadra kell írnom, hogy egy kicsinek a keresztszülője szeretnél lenni. Meg van írva:

"Abban az időben történt, hogy odamentek Jézushoz a tanítványok és megkérdezték tőle: „Ki a legnagyobb a mennyek országában?” Odahívott egy gyereket, közéjük állította, s azt mondta: „Bizony mondom nektek, ha nem változtok meg, s nem lesztek olyanok, mint a gyerekek, nem mentek be a mennyek országába. Aki tehát megalázza magát, mint ez a gyerek, az a legnagyobb a mennyek országában. Aki befogad egy ilyen gyereket a nevemben, engem fogad be. De aki megbotránkoztat csak egyet is ezek közül a kicsik közül, akik hisznek bennem, jobban járna, ha malomkövet kötnének a nyakába és a tenger fenekére vetnék." (Máté 18:1-6)


Remélem tudtalak segíteni. De azt is mondom még neked, ha van miből befizetni, akkor fizesd be. Aki ragaszkodik az anyagiakhoz és ezen spórolna, az nem való keresztszülőnek, hiszen a keresztgyerekén is spórolna.


Mekkora összegről lenne szó? Melyik felekezetnél van ez?

2023. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

#2

az egyhazado nem kotelezo, csak az allamnak (NAV) fizetendo ado kotelezo es kriminalizalnak, ha nem fizeted.


Kerdezo, a keresztszuloseg intezmenye egy nagy marhasag, meg akkor is, ha Magyarorszagon ez a nepszokas. Nem kotelezo elvallalnod, te akkor is a nagynenje/nagybatyja leszel, ha nem te vagy a keresztszulo. Vagy mondd meg a testverednek, hogy nincs ra anyagi kapacitasod, szoval ha azt akarja, hogy te legyel a kereszt szulo, akkor fedezzek az anyagiakat.

2023. okt. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Katolikus balek vagy, fizetsz a hamis egyházadnak, keresztszülőségről beszélsz, ami a valódi Krisztus követésben nem létezik, ott vezetnek meg, ahol akarnak. Holott akinek alárendeled magad, az nem Krisztus, hanem ez az egyház:


„Karlheinz Deschner, az eredetileg katolikus szerző, egy egész életet áldozott arra, hogy hat kötetben megírja ezt a „krimit”. Művében a bűntettek minden elképzelhető formájáról olvashatunk, amelyeket az egyház a külpolitika, a kereskedelem, a pénzügy és az oktatáspolitika területén elkövetett, a tudatlanság és a babonák terjesztéséről, valamint a szexuális erkölcs, a házasságjog és a büntetőjog gátlástalan kihasználásáról. És mindez oldalak százait tölti meg.” /Hans Küng: A katolikus egyház Európa kiadó, Budapest, 200516. old./

2023. okt. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"az egyhazado nem kotelezo, csak az allamnak (NAV) fizetendo ado kotelezo es kriminalizalnak, ha nem fizeted."

. Most minek írtad le ugyanazt, mint én, csak más szavakkal?

2023. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

#7

Te azt irtad, hogy az adot kotelezo fizetni, mert, ha nem, akkor kriminalizalnak. Az egyhazado NEM kotelezo, es te ezt nem irtad le.

Az egyhazhoz pedig lehet tartozni egyhaziado fizetes nelkul is, ez pedig nem latszat kerdese (lehetsz vallasos es elmehetsz a templomba akar naponta haromszor is, ha neked ugy tetszik, senki nem fog kikuldeni, hogy te nem johetsz be mert nem fizettel egyhaziadot).

Nem ugyanazt irtam le mas szavakkal, hanem - veled ellentetben - a valosagot irtam le.

2023. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

"Kikértem a keresztlevelemet a paptól, és még nekem bekell fizetnem 5 évnyi egyházadót, hogy az ehhez szükséges papírokat kiadja nekem."

Ez érdekes... Én is voltam keresztszülő, én is kísértem a keresztlevelem, és semmi ilyesmiről nem volt szó. Már csak azért sem, mert ugyebár a keresztlevelet onnan kérjük ki, ahol minket megkereszteltek és az ember nem feltétlenül odajár templomba, hiszem lakhat akár több száz km-re is az adott templomtól. A keresztlevelet mindenhol ingyen adják ki, szóval vagy ferdítesz vagy valamit sikerült félreértened.

A másik: keresztszülő olyan lehet, aki katolikus hitének megfelelő életét él. Ennek egyik jele, hogy nem szökőévente jár templomba, amikor épp eszébe jut. Akik egy közösséghez tartoznak, azok hozzájárulnak az anyagi terhekhez. Nálunk évi 2500 forint az egyházadó. Ez legtöbbünknek potom összeg, de amúgy ha valakinek megterhelő az fizethet kevesebbet is. Amikor keresztszülő voltam, akkor a keresztelő egy tök más templomban volt, mint ahova járok. Fel sem merült hogy fizetek-e egyházadót vagy sem. Nálad inkább az a gond, hogyha nem gyakorlod a katolikus hitet, akkor miért akarsz katolikus keresztszülő lenni? Nem kötelező amúgy, hogy legyen keresztszülő, ha nincs rá alkalmas személy, akkor anélkül is megkeresztelik a gyereket.

2023. okt. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor keresztszülő voltam, semmilyen keresztlevelet nem kért tőlem a pap, és semmilyen egyházi adót nem kellett fizetnem.

Ami veled történt, erősen papfüggő. A plébánosunk az egyik prédikációjában említett egy esetet, amikor egyházi esküvőhöz kellett a keresztelvél. A menyasszony meglepődött, hogy azonnal megkapta ingyen, miközben a vőlegénynek háromszor kellett elmennie érte. Van, aki szereti megmutatni, hogy ki a világ ura.

2023. okt. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!