Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény teológia szerint...

Keresztény teológia szerint az ember képtelen megmenteni magát, mivel teljes a romlottság. Akkor azt nem értem, hogy a buddhisták, hinduk teljes tévhitben vannak, hogy képesek magukat fejleszteni, megmenteni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 19. 10:47
A kérdező szavazást indított:
igen, tévhitben vannak
nem tudom
nem
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Túlegyszerűsítés így, az ember nem teljesen romlott, mivel Logosszal bír, egyfajta "isteni szikrával", mert még bukott állapotában is istenhez hasonlatos. Az ember megigazulása nem egyedül kegyelmen és hiten múlik, hanem tudatos törekvésen is. Persze, pusztán önerőből megmenteni magát így sem képes, de Isten sem ment meg senkit törekvés hiányában. Ezért van a kereszténységnek hitgyakorlata, rítusai, mert ezeken keresztül képes az ember közeledni Istenhez.
2023. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleve máshogy értelmezik azt, hogy mit jelent "önmagunkat megmenteni".
2023. okt. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki kizárólag önmagát képes megmenteni. Hogy is lehetne máskép, hisz te vagy te, te vagy az elméd. Te nem tudsz helyettem gyógyulni a betegségeimből. Nem tudsz helyettem gyakorolni a készségeimet. Nem tudod helyettem átgondolni a traumáimat vagy az akkori napot, hogy érzelmileg és filozófiailag helyre tedd azt, stb. Nem tudsz helyettem érezni, gondolni, megélni, törekedni. Csak én teremthetem azt, ami az én elmémből származik, te nem tudsz megmenteni engem, én nem tudlak téged.
2023. okt. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:

Szia

Az, ami a megmentésedhez szükség volt, a Teremtőd és Krisztus megtette! Viszont teljes mértékben rajtad áll, te ezt mennyire értékeled. Vagyis a saját megmentéseden már neked kell dolgoznod. Istentől is arra kapunk azonban buzdítást, hogy értsük meg, mi magunk ’munkálhatjuk a saját megmentésünket’ Filippi 2:12.

Az Írások tudatják velünk, hogy Isten részben „azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság (pontos) ismeretére eljusson” 1Timótheus 2:4.

Tehát a megmentésed a te döntésed.

2023. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"buddhisták, hinduk teljes tévhitben vannak, hogy képesek magukat fejleszteni, megmenteni?" - Abszolút! A buddhizmus = démonizmus. Hallottál a pálmalevelekről? A buddhisták azt hazudják, aki tudni akarja mit írnak róla a pálmalevelekben, menjen el és személyesen érdeklődjön. És abból kiolvassák az összes olyan reád jellemző dolgot vagy eseményt, amit ők nem tudhatnának, ha nem volnának beavatva démoni szellemmel. Az igaz Isten szelleme erre senkit nem képesít. Lásd:

2Thess 2:9 Akinek eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival,

2Thess 2:10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, akik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre.

2Thess 2:11 És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak;

2Thess 2:12 Hogy kárhoztattassanak mindazok, akik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.

Egyszer anno a Moszkva téren megszólítottam egy buddhistát a Krisztus evangéliumával. Erre feltette a telefonját a homlokára és odaragadt, nem esett le.

Mondtam neki, ismerem a démoni képességeiket, nem kell produkálnia magát.

A buddhizmus és hinduizmus, stb. abszolút hamis világnézet, egyedül Jézus támadt fel, az összes többi vallásalapító megrothadt a sírjában. Ha ez neked nem elég, akkor menthetetlen vagy üdvösségi szempontból!

2023. okt. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3 as

Teljesen igaza van!

Hozzátenném ,az összes képmutató magukat vallásosnak valló

sötét buta ember hisz a mesékben. Ne legyenek már óvódások!

jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a 3 as válaszadót kellene lepontozni!

Ez a föld tényleg a majmok bolygója!

Nem kell hinni semmi hókuszpókuszban

na majd valami csodatevő segíteni fog.

Ez olyan utópia mint fénysebességen utazni!

Amit az ember nem csinál meg saját magának

azt senki nem fogja megcsinálni helyette !

jan. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!