Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen lenne ilyen felfogással...

Milyen lenne ilyen felfogással az élet?

Figyelt kérdés

Azon agyaltam a párommal, hogy milyen lenne az emberi élet, ha a biblia szerint élnének az emberek?!

Nemrég a nagyszüleimnél voltunk Romániában, és volt alkalmam egy úgymond híresebb pappal beszélgetni.


Az volt hozzá a kérdésem, hogy: Az Isten mért hagyja, hogy ilyen sok háború, nyomorúság legyen a földön?

Ő ezt válaszolta: Az Isten mindent lát, hall, tud. Szabad gondolkodást adott az embereknek. Ezt a nyomorúságot mik teremtettünk. Az emberek egója miatt van háború! Nem létezik, hogy ne tudjunk segíteni egymásnak…


Itt nem akart bele menni a politikába, hisz a legnagyobb szenvedést ezek okozzák.


Szerintetek igaza van?

De az sem olyan jó, ha például a biblia szerint élnénk, hisz mostanában jobban tanulmányoztam… igen békés, de van sok vers ami félreértelmezve van.



Nem is beszélve más vallásokról, ott van a Korán az egyenesen félelmetes, olvastam azt is.

Mahomed próféta egész története, kicsit furcsa..



2023. okt. 22. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Ami volt elmúlt. A biblia szerinti élés? Az mit takar? Mert a zsidók tartsák csak meg a saját törvényeiket, mi magyarok is ugyanígy teszünk.


Úgy vélem egy új szövetségben élünk. Újszövetségben pedig egyszerűek a törvények. Hogy is van ez Uram?

"Erre azt mondta nekik: „Adjátok meg a császárnak, ami a császáré, Istennek pedig, ami az Istené.”" (Máté 22:21)


Ez azt jelenti mai magyar korba átültetve, hogy tartsd meg a magyar törvényeket és a parancsot, amit az úrtól kaptál.

Milyen parancsot is adtál nekünk Uram?

"Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást! Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást" (János 13:34-35)


Egy másik részben pedig valahogy úgy van, hogy "úgy szeressétek egymást, mint saját magatokat". Erre tanított bennünket Krisztus. Meg még rengeteg hasonlóra és azért, hogy mi egyáltalán erről beszélgessünk a kereszthalált is elviselte. Feltámadott természetesen.


Igaza volt a papnak. Nem Istentől jön a gonoszság, hanem az emberből. Hatalomvágy, pénz, félelem, fegyverek, bosszú. Ezek miatt vannak ezek a dolgok. Isten pedig nem hagyja el az embereket. Még a nyomorgatott mellett is ott van. Ha pedig eljön az idő, Jézus az első, aki üdvözli az embert az öröklétben. Aztán rajtunk röhögnek, hogy mi még nem tudjuk, amit ők már igen.

Istent, Jézust nem az foglalkoztatja, hogy az ember szenved-e vagy sem az életben. Hanem az, hogy az öröklétben méltó helye legyen minden embernek. Mi ezt elképzelni sem tudjuk. Sejthetjük, elmélkedhetünk rajta. Jézus bevállalta a keresztet, pedig el is futhatott volna. A vértanúk és a szentek jó része bevállalta a keresztet, pedig elkerülhették volna. Mert nekik megadatott, hogy megtapasztalásuk, legyen és csak úgy volt értelme, hogyha létezik az örök élet krisztusban.

Én hiszem, hogy létezik. Létezik a jóság, a szeretet, létezik a jó. Sajnos van rossz is a világban. De Isten nem jobban szereti-e azt, akit megóv a nyomorúságtól?


Nincs egyetlen halál vagy eltünés sem, melyről ne tudna Isten. De mindenből le kell vonni a tanulságot és törekedni kell a jóra. Arra, hogy Krisztus tanításának híven éljünk. Nem könnyű feladat. Elbotlik olykor az ember. De sosincs egyedül senki sem. A kérdés csupán az, vajon az emberek képesek-e felfogni, hogy egy szem számára láthatatlan jóságos erő minden dolgunkról és gondolatunkról tud? Felfogják-e az emberek, hogy Istent nem azért nem látják, mert láthatatlan, hanem azért, mert bennünk van. Isten országa pedig közöttünk van.

2023. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lucifer-666 ***** válasza:
83%
Akkor ti már nem élnétek gyermekem.
2023. okt. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy Újszövetség.

Ez érdekes. Egy olyan Újszövetségben élünk, ahol hirdetjük(hirdetik), Isten igéjét, de nem aszerint élünk.

Most nincs egy saját Jézusunk, persze létezik Jézus, nem azt mondom és nem is arra értem…


Kedves első, az a pap okos volt, láttam, hogy ő miként értelmezi a bibliát és miként tudta azt, mondatokká formálni.


Említettem neki a mostani helyzetet ami külföldön történik a zsidó néppel.

Itt nevetett. Ezt vágta be: Kedves! Ott mindig is volt háború, a nép békés, de nem élhetnek békességben! A római terjeszkedés, mennyi zsidót száműztek, ekkor terjedtek el a világ nagy részein.


Nem vagyok nagy a történelemben, de utánna néztem, és igaza van.

Nem ez az első alkalom, hogy eféle dzsihádot csinálnak. De durva így látni annyi gyereket, főleg a gyerekeket sajnálom :(

Nem tudom, hisz a biblia totálisan eltér pl a korántól. A korán írja, hogy ne ölj ártatlanokat, ne kövess el abortuszt stb

De, ők nem élnek a korán szerint, vagy félreértelmezve van az is?

2023. okt. 23. 06:21
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is olvastam a bibliát megtanultam a 10 parancsolatot. A korán is tiltja a paráznaságot meg a hasonlókat, de szó szerint rémisztő amit ott és akkor papírra vettek.

Nem élnek én a korán szerint soha.

Fájdalmas nézi, hogy más emberek miként oltják más emberek életét, pusztán a föld miatt, hogy nem az ő istenükben hisz, hogy nem muszlimok stb :(

Nem is tudnám elképzelni, ha pl ide is elérne ez az egész…

2023. okt. 23. 06:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem a Biblia szerint szükséges az embernek az életét élnie, hanem az Egy Igaz Él-Ő Isten Szava szerint! Meg lehet nézni, főleg a sötét és vérzivataros vallási terror uralta középkorban mire vezetett, amikor az emberek a Biblia szerint akarták élni az életüket. Akárhány ilyen vagy ehhez hasonlatos kérdés, fájó lélekkel tapasztalom, hogy az állítólagos hívők, Istent és Krisztust szerető vallásosak a Biblia szerint alakítják az életüket. Egy nyomtatott, emberek által összeállított könyv szerint, de nem aszerint, akiről az a könyv bizonyságot tesz!


A Biblia valóban nagyon fontos könyv - megéltem és élem is, hiszen évek óta rendszeresen forgatom, de a megfelelően, helyén kezelem -, de egy könyv. Emberek kapott bizonyságait tartalmazza, és még az Atya, de Krisztus tanításai, példabeszédei is azok, hiszen nem Ők maguk írták azokat le, hanem mások mesélték el az ő szavaiknak, tanításaiknak egy részét, és így lettek emberek által lejegyezve. Az emberiség számára írt legfontosabb könyv a Biblia, de az nem lehet bálvány, mert a legtöbbeknek az. És éppen ezért, mert az emberek zöme azt tartja Isten Szavának, így abba helyeik bizalmukat, de nem azt kérdezik, aki ÉL-Ő. Így a legtöbbeknek nincsen Istennel és Krisztussal valódi, mély és személyes kapcsolata, és ha a könyvet elvennék tőlük, akkor mijük maradna? Ezért nem szabad semmit sem bálványozni, mert ami nem a Lélektől van, az egyszer elmúlik. Az igaz Lélek általi Élet az nem igeidő meg passzusok garmadája, törvénykezés meg idézgetés, hanem az, hogy valaki betölti a lelki cselekedetivel a törvényt! Nem a világi törvényeket elsősorban, és nem a babonás és barbár ószövetségi ember számára írt Tízparancsolatot, amit megtanul valaki és ismételgeti, mert az a halál! Ezt elméből, akarásból, magolásból, tanulásból nem lehet betartani senkinek sem. Erről beszélt Pál apostol is, amikor úgy fogalmazta, hogy számára is a sok törvény csak kísértő erejű volt. Ne csináld ezt, ne csináld azt. Ezt így lehetetlenség betartani. Krisztus elmondta a két legfőbb parancsolatot: Szeresd a te Istenedet, és szeresd felebarátod, mint magad. Ennyi. Nem szabad ezt túlkomplikálni, törvények százait bemagolni. Aki Hallja a Lélek szavát, és azt meg is cselekszi az embertársaival, aki így igyekszik élni az életét, azt a törvény megtartja, és az be is tölti azt. De ott nincsen Biblia meg passzusok, igeidők. Fontos persze a könyv is, de a helyén kezelve. A legtöbbeknek nincsenek személyes kijelentéseik. nem hallják a Hangjukat, nem kapnak látásokat, álmokat. Pedig Isten, aki előtte kedves, Ő ad mindenkinek, kinek így, kinek úgy. De aki egy könyvet emel fel, annak ilyen nem adatik meg, mert az a vallást bálványozza, nem az Istent! Isten nem vallás, sosem volt. Isten ott van, ahol a vallás, tudomány és művészet véget ér.


Valaki fentebb írja, hogy az apostoloknak megadatott, hogy megtapasztalásuk legyen. Nekem is megadatik a mai napig, de ki hiszi ezt el nekem? Szerencsétlen ember vagyok, gyarló, senkinél sem különb, ezért is vagyok szüntelen Rájuk szorulva. Akit Isten kiválaszt Krisztuson keresztül, az valahol próféta. Nem is szükséges, hogy bárki is ezt elhiggye, mert Istené és Krisztusé a dicsőség mindörökké, nem emberé. Mindenki kap ilyen megéléseket, aki valóban csakis Őket vágyja kisdedi lélekből hallgatni. De ehhez bizony el szükséges engedni minden világit, kilépni mindenből, ami emberi és lekorlátoz. Akkor lehet Isten hangját hallani, akkor tud vezetni. Hiába mondják sokan, hogy ők bizony hallják a Hangját, meg ezt és ezt látták, és őket elhívták meg stb. Ez hazugság a legtöbb esetben! Hamis pásztorok, akik megalázzák Isten kegyelmét, pénzzé teszik, nyilvánosság előtt dicsekszenek, a közösségi médiában szívecskékért meg elismerésekért írnak Róluk, de a fa gyümölcse mindig árulkodó.


Nem a Biblia az elsődleges Élet, hanem Isten Szava az, ami Él-Ő Krisztuson keresztül. A megkérdezett vallási embernek igaza volt, mivel az embertől származik az összes vétség. Az Édenben való bukás során az első emberpár maga teremtette meg az istentelen lelkületet, ami a sátán. Ezért a fenevad ott van mindannyiunkban. Nincsenek szárnyas lények meg egyéb démoni kreatúrák. Az ember lett teremtve és senki más, hogy a felelősség is csak az övé legyen. De ha akár te is kérdezel ilyen dolgokról, akkor Istent kérdezd elsősorban, Krisztuson keresztül, mert nem embernél van az Igazság! Az íratott meg, hogy átkozott! az, aki emberekben bízik. Nagyon kemény szavak. Az emberek, hívők zöme előbb kérdezi a másik embertársát, mint Istent magát, ezért nincsen személyes kötelékük Vele. Mert ha lenne, és ez válasz is a kérdésre, akkor lenne igaz lelki Élet ezen a Földön is. De ilyen nem lehet, mert ez a világ földhöz ragadt (ezért esik minden a föld felé, nem a gravitáció okán), az ember pedig megítéltetett.


Csak Isten és Krisztus igaz az Életben, Rajtuk kívül minden hazugság! Ezt megélni lélekből igazán fájdalmas, összetöri az ember lelkét. De akinek ezt nem Jelentik ki személyesen, annak köze nincsen Hozzájuk! A Szent Lélek Szava a igaz élet, nem egy könyv. Azt is írtad, hogy híresebb pap. Isten nem vallás és nem is titulus. Nem létezik ilyen, hogy híres valaki. Azt mondja a Mester, hogy aki nagy akar köztetek lenni, az a legkisebb legyen. A lelki életben nincsen hierarchia, vallás meg pénz. A másik, hogy a Bibliát nem tanulmányozni kell. Mert a kell, az a testnek akarata. Semmit sem kell! az embernek, mert minden szabad választás kérdése. Aki maga akar valamit, az elbukott. A Bibliát a Lélek vezetése nélkül senki meg nem érti. És nem is értik, alig páran ezen a világon, teljesen mindegy, kiről van szó.


Kemény szavak, elnézést, ha bántó lettem volna. De az idő kevés, és nem a hízelgés az élet, meg az, ha azt mondja valaki, amit a másik hallani akar. Igen, sokat is írtam, mert ez mind kikívánkozik a lelkemből, mert ez kemény és mély téma, ahol a lélek a tét! Ez a megtört kenyér is le lesz pontozva, de ilyen szembesülni az Igazsággal, ami botrányos a testnek.


Mindenkinek legyen meg a hite szerint! Imádkozom azért, hogy minél többen legyenek kisdedek lélekben, és nem másét, hanem csakis az Ő hangjukat hallják, és azt kövessék is, megcselekedve! A Szent Lélek segítse meg ebben a kisdedeket!


Üdv.

2023. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!