Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A templomos lovagrend tagjai,l...

A templomos lovagrend tagjai,lovagjai, hogyan álltak a zsidókhoz es a zsidó kérdéshez ?

Figyelt kérdés
Mind tudjuk a középkorban gyakran üldözték a zsidókat sokszor tettlegességig fajult a dolog. Az alap ok az volt, hogy őket hibáztatták Jézus Krisztus halálért, mivel ők szorgalmazták a keresztre feszítését. A templomosok, hogy álltak hozzájuk? Az esküjük alapján meg kellett volna védjék őket. Mit tett egy templomos lovag , ha látta zsidókat vernek eroszakolnak stb.

2023. okt. 24. 10:10
 1/10 The Bing Bang Theory ***** válasza:
100%
Nem találtam olyan forrásokat, amelyek közvetlenül leírnák a templomos lovagok hozzáállását a zsidókhoz vagy a zsidó kérdéshez.
2023. okt. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy bármelyik - épeszű - embert is az érdekelne, ha azt látja hogy vernek vagy erőszakolnak valakit, hogy zsidó-e.
2023. okt. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Abdullah_ ***** válasza:
14%
Azt tudom hogy a muszlimok és a zsidók együtt harcoltak a keresztesek ellen.
2023. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Forrásokkal, szakirodalommal nem tudom alátámasztani, de a templomosok pénzváltással, banki üzletekkel is foglalkoztak. Nagyjából úgy, hogy ha egy keresztény zarándok a Szentföldre akart menni, akkor a zarándoklatra szánt pénzét itt Európában a templomosok egyik rendházába vitte, akik erről írtak egy bizonylatot, amivel a zarándok a templomos lovagok jeruzsálemi központjában beválthatott készpénzre. Tehát a mai bankrendszer alapjait fektették le. Persze ebből jól meg is gazdagodtak, ami többek között később az ellenük irányuló, erőskoncepciós jegyeket mutató perhez és a felosztlatáshoz vezetett, hiszen Szép Fülöp királynak is kellett a pénzük.

Mivel a zsidóság is hagyományosan érdekelt volt az ilyen banki üzletekben, így nem lenne meglepő, ha üzleti érdekellentét lett volna kettőjük között. Ugyebár zsidóság ekkor már diaszpórában élt Európában.

2023. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

"Azt tudom hogy a muszlimok és a zsidók együtt harcoltak a keresztesek ellen."


Forrás?

2023. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a keresztesek ≠ templomosok, tudtad ezt?
2023. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen. A keresztesek egy időre lettek “azok”. Míg a templomosok életük végéig ezügy mellett voltak.
2023. okt. 24. 23:04
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

A keresztesek nem lettek templomosok, esetleg elhanyagolható kis részük. Miért írsz ilyen ökörségeket?

2023. okt. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem ezt írtam. Azt írtam a keresztesek egy ideig harcoltak ez ügy mellett, míg a templomosok örök életükig harcoltak ezért...
2023. okt. 29. 18:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen ügyért harcoltak? A kérdésből ez se derül ki, csak rájuk akarod vetíteni az antiszemitizmust, amire egyetlen épkézláb forrás sincs.

Én amúgy egyetlen ügyről tudok, a zarándokok védelme. Ezzel szemben a keresztesek ügye elvileg a Szentföld felszabadítása volt.

nov. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!