Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A templomos katonák/lovagok,...

A templomos katonák/lovagok, hogyan fogadták el halál? (Templomos lovagrend)

Figyelt kérdés
Ha pl meghalt egy társuk a harcban vagy egy hozzátartozójuk? Miként fogadtak el és, hogy lelkileg, hogyan élték meg?

2022. jan. 5. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Megadták neki a végtisztességet és büszkék voltak rá, hogy harcban esett el. Nyilván hiányzott nekik, ha barátjuk volt, de ezek a rendek elég szigorúak voltak. Nem volt sok lehetőségök siránkozni.
2022. jan. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
II. Orbán pápa a Clermont-i zsinaton kijelentette, hogy minden ember, aki a Szentföld védelmében esik el hitetlenek keze által, teljes búcsút nyer. Ez azt jelenti, hogy bűneiket maradéktalanul megbocsátottnak tekintik. Vagyis ha egy templomos a keresztes hadjáratban vagy a keresztes államok védelmében hal meg, az az egész kereszténység hősének számít, ezért tisztelték azokat, akik így haltak meg. Persze ettől még a bajtársaik meggyászolták őket, de tudták, hogy ez a hivatás ezzel jár, erre is esküdtek fel.
2022. jan. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Az nem jelenti hogy Isten is megbocsátják a bűneiket. A búcsú egy sátáni hagyomány.

Habár lehet- e haragudni arra aki pogányokat ölt meg? Bár jobban tették volna ha megtérítik őket erőszakkal. Most is kellene ék keresztes lovagok akár Nyugat Európába is akik megállítsák a keresztényüldözéseket.

2022. jan. 6. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
A pogányok is emberek, veled ellentétben. Hogy lehet valaki ennyire gonosz????
2022. jan. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Minden halál szomorú és tragédia. Kivéve akik rászolgálnak, szerintem azoknak a lelkük se fog nyugodni. Gondolok ilyenkor a pedofilokra, eroszaktervokre, sorozat és tomeggyilkosokra. Köszi a válaszokat ment a zöld pacsi.
2022. jan. 6. 09:47
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Anjucta

"Bár jobban tették volna ha megtérítik őket erőszakkal. Most is kellene ék keresztes lovagok akár Nyugat Európába is akik megállítsák a keresztényüldözéseket."


Ennyire meg akarsz halni? Te lennél az első akit megölnének. Még az ateisták is közelebb állnak Istenhez mint te.

2022. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy ölnének meg. Én tudok keresztet vetni meg meghajolni a szobor előtt ha kell és az Udvozlegyet is tudom még a katolikus köszöntést.

A pogányok minket ölnének meg és üldöznek ék és kiveszne a kereszténység. Mindent meg kell tenni a kereszténység fennmaradása érdekében.

Tudod Isten csak akkor segít ha mi is segítünk magunkon.

És van olyan is hogy áttérités. Mindenkinek van gyenge pontja és azt megtalálni és kényszeríteni hogy megkeresztelkedik és aztán kifejezni a heti egyszeri Szentmisére, havi egy gyonasra és úgy tovább. Akkor nem megölve lenne ék ha én áttéritve. A pogányok nem emberek.

Én Keresztény Kálvinista vagyok és segítenek atteriteni a pogányokat a katolikusoknak szívesen. Bár jobb lenne ha kálvinisták lennének de a katolikus hit is jobb mint pogány

2022. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Te nem vagy normális Anjutca.
2022. jan. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8.


Szerintem össze keverte a gyerek bibliát egy másik fekete bibliával amire az van ráírva hogy "Anton Szandor Lavey".

Vagy lehet egy másik könyvvel keverte össze mert ha azt olvasta volna akkor békésebb lenne.

Lehet hogy valami terrorista szervezet szervezte be. De akkor jobb nem provokálni. Még a végén felrobbant minket.

2022. jan. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha üldözni fognak még börtönbe zárni azért mert katolikus vagy az eretnejek akkor rá fogsz jönni hogy igazam van csak akkor már késő lesz.
2022. jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!