Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsokhoz szólnék, hogy...

Protestánsokhoz szólnék, hogy ez mi, ha nem a gyónás?

Figyelt kérdés
"Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, akinek megtartjátok, az bűnben marad.”
2023. okt. 28. 07:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
stimm!
2023. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Ez NEM gyónás, hanem megbocsájtás.

A gyónás az, amikor az adott hívö elmodnja a büneit a papnak és ö isten nevében konkrétan azokat a bünöket bocsájtja meg.

A kérdésben szereplö szöveg elözetes gyónás nélkül ad általános bocsánatot.

2023. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Helyesbítem a kérdésem, tehát mi ez, ha nem a katólikus gyónás (tehát papnak), dogmatikájának bibliai megalapozottsága?
2023. okt. 28. 11:48
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
2: bűnt ember csak úgy bocsáthat meg, ha tud róla.
2023. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Prókátor ***** válasza:
25%

Ha a Bibliát nézed, akkor ezt jelenti. Ha csak a mindenáron való ellenkezést, elszakadást, akkor nem ezt jelenti.

Egy protestáns soha, egyetlen mondatát sem fogja elismerni a Bibliának, mert az megkérdőjelezné a szektáját, és el kellene ismernie, hogy tévúton halad. Így egyszerűbb tagadni, kifacsarni a leírtakat, ha már nem sikerült törölni a Bibliából.

2023. okt. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Erre a kérdésre sok protestáns választ ne várj :)


De én eddig három jellemző válasszal találkoztam.


Egyik verzió, hogy csak az apostolokra vonatkozott ez, másik verzió szerint ez csak azokra a bűnökre vonatkozik, amiket személyesen ellened követnek el és te bocsájtod meg. Harmadik verzió pedig látja, hogy ellentétes a Biblia és a saját hite, ez kínos neki és próbál kitérni, vagy egyszerűen nem ad rá választ.

2023. okt. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10%
Ugyanakkor ellentmondani is látszik a szentgyónásnak, hisz ott nem mérlegel a pap, nincs olyan, hogy "akinek megtartjátok". Természetesen arra az esetre értve, ha az érvényes gyónás minden feltétele teljesül.
2023. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7

Azért az emberek többsége nem égbekiáltó bűnökkel megy gyónni, ha valaki olyan súlyossal menne, el tudom képzelni, hogy nem ad feloldozást, hanem valamihez köti azt és csak később adja meg. Vagy ha már előtte bizonyította, hogy valóban megbánta.

2023. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem protestánsként nincs semmi bajom a katolikusok gyónásával. Így jó?
2023. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Tobb protestans felekezetben van gyonas, pl. evangelikus, anglikan, csak nem kotelezo. Talan a reformatusokra gondolsz?

Masreszt Krisztus azt mondta, "ti", marmint az apostolok. Nem azt, hogy "ti es ezutan minden altalotok felszentelt pap, es utana mindenki, aki a ti pozicioitokat hivatalban orokli, amig vilag a vilag".

Nekem sincs semmi bajom azzal, hogy a katolikusok gyonnak.


Prokator, ne legyunk ellensegesebbek a szuksegesnel, ne altalositsunk es ne jarassuk le egymast, kerlek.


"Egy protestáns soha, egyetlen mondatát sem fogja elismerni a Bibliának, [mert az megkérdőjelezné a szektáját, és el kellene ismernie, hogy tévúton halad].

- ennek mi ertelme?

Az egyik felekezetnek ilyenek a hagyomanyai es a tanitasa, a masiknak olyanok.

2023. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!