Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha ismerek itt papot a GyK-n,...

Ha ismerek itt papot a GyK-n, aki papnak mutatkozott be és van is olyan nevű pap a papok között, meggyónhatok neki itt privát üzenetben?

Figyelt kérdés
Vagy előbb keressem meg e-mailben azt a papot, hogy tényleg ő e az itteni pap és csak utána lehet? A lényeg, hogy olyan csatornán működjön, ahol másnak nincs hozzáférése, csak az adott személynek.

2023. szept. 20. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Facebook-os pap nem jó?
2023. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem érvényes. Nincs értelme online vacakolni ezzel.

Online a pszichológusoddal beszélj, ne pappal.

Ha annyira lusta vagy hogy nem tudsz elmenni a paphoz, akkor miért hinné el bárki is hogy tényleg meg szeretnéd bánni a bűneidet?

Egyeteln esetben elfogadható hogy nem te mész el ha mozgássérült vagy vagy olyan állapotban vagy (fekvőbeteg) hogy nem tudsz elmenni. Ilyenkor felhívod a környékbeli papot és ő elmegy hozzád és meggyónhatsz az otthonodban.

2023. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem vagyok lusta, de személyesen nem tudok értelmes mondatot kinyögni, annyira zavarban vagyok, csak hebegek és belesülök a beszédbe, elfelejtem a mondanivalót, végül megszégyenülten távozok. Amikor utoljára voltam, ez volt. Azóta csak rosszabbodott a helyzet, ember- és tömegiszonyom van, félek az ismeretlenektől és ha el kell mennem itthonról, egyensúlyvesztéssel járó hidegrázás szerű rohamok érnek.

Nem vagyok mozgássérült, vagy fekvőbeteg, tehát nincs jogom kérni az otthoni gyónást.


Interneten keresztül miért nem lehet gyónni? A szó elszáll, az írás megmarad-elv miatt? Mert ha írásban "adom le", úgy megmarad és vissza lehet keresni? Mi az oka, hogy nem engedélyezett?

2023. szept. 20. 20:13
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Vagyunk így páran. Én is gyűlölöm az embereket, meg tudom érteni a problémádat. De ki kell néha mozdulni a komfortzónádból.

A gyóntatószékben nem is látod a papot. Nem kell tőle félni, nem esznek embert! (Legalábbis ezen a kontinensen nem)

Hívd fel és mondd el neki hogy mi van és kérd meg hogy ne mise előtt gyóntasson meg, hanem egy másik időpontban mennél el amikor nincs senki más ott.

2023. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, gyónni csak személyesen lehet. Még covid alatt volt téma, hogy lehetne-e online, de elég egyértelmű volt, hogy akkor sem.

Ha valaki mozgásképtelen, akkor kijön hozzá a pap.


"nem tudok értelmes mondatot kinyögni, annyira zavarban vagyok,"

Írd le. Akár az egész gyónás menetét, neten fent vannak a imádságok is. A bűnöket is olvashatod papírról. Sokan tesznek így egyébként, hogy ne maradjon ki semmi, nincs ebben szégyellni való.

2023. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gyóntatószékben ki van ragasztva ez a papír :D Nem kell fejből makogni, ott a szamárvezető.

A gyónás nem olyan dolog hogy ha elszúrod akkor ordítva lecsesz a pap hogy milyen idióta vagy hogy még egy mondatot sem tudsz elmondani. Szerinted egy 98 éves mamika aki levegőt is alig tud venni, a halálos ágyán szabatosan, kerek mondatokban elmondja a gyónását?

Megvannak a gyónás fontos és mindegyik gyónásnál meglévő mozzanatai, mondatai. De azt a pap mondja el. Ő meg milliószor elmondta már, úgyhogy tudja fejből.

2023. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorin biztos nincs pap, érvényes gyónást pedig csak személyesen lehet, online nem.

Problémáddal elsősorban fordul pszichológushoz, ha kell, pszichiáterhez. Ha ezzel megvagy, akkor elmehetsz gyónni is és menni fog.

2023. szept. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

Szentgyónás csak személyesen érvényes. A pap “inpersona Christi” (Krisztus személyében) cselekszik a liturgiában. És te Jézusnak gyónsz, nem a papnak, a gyóntató csak közvetítőként van jelen. Ezt a közvetett kommunikáció nem teszi lehetővé. Továbbá online felület kicsit sem biztonságos ilyen szempontból.


Összefoglalva: gyónni csak személyesen lehet.

2023. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

Én ajánlok egy igazán működő gyónási módszert:


Mindent írj le egy papírra Istennek és kérd őt,hogy bocsásson meg,majd égesd el a papírt!

Isten egészen biztosan látja és elfogadja,de holtbisztosan nem adja tovább és nem él vissza azzal!

2023. szept. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Jézust hívd be az életed minden területére. Ő a szeretet, józanság és erő lelkét adja Neked. Bölcsességével vezet, szemeivel tanácsol.
2023. szept. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!