Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha ilyen a templom...

Mit tegyek, ha ilyen a templomunk és a papunk? Jézus Krisztus nem űzné ki korbáccsal a templomból?

Figyelt kérdés

Pár héttel ezelőtt vége volt a misének. A templomunkba járnak hajléktalanok, nagyon szegények is, akik a mise után a templom előterében némi aprópénzért koldulnak. Általában vannak, akik egy részét utána beviszik a templomba és bedobják a perselybe. Nem csinálnak semmi rosszat, csak lesütött fejjel állnak és egyhegyűen nézik a kis papírpoharukat, sapkájukat vagy a kezüket, amin látszik, hogy nagyon régen fürödtek utoljára, illetve ez a pár darab az összes ruhájuk. Ha adsz nekik, akkor megköszönik. A vége felé szoktam kijönni, mert általában ott maradok még imádkozni. Jött ki a pap, már csak én voltam ott, mert vártam, hogy jöjjenek értem és felvegyenek autóval. Erre meglepődtem, hogy mit csinál. Razziát tartott és keményen elküldte a hajléktalanokat. Ne telepedjenek oda, mit képzelnek, menjenek haza (nyilvánvalóan hajléktalanok...), takarodó van, ne kolduljanak a templomnál, este van, nincs ott semmi keresnivalójuk stb. Pedig a templomkert és a templom előtere mindig nyitva van, csak a templom van zárva.


Pár hónappal korábban volt egy kérdésem. Megkérdeztem, hogy lehet-e térdelni és állni végig a mise alatt, erre válaszul mogorván elküldött, hogy csatlakozzak a közösséghez, hogy nézne ki, ha mindenki összevissza ugrálna fel és le, meg hogy mi egy közösség vagyunk, neki meg amúgy is mennie kell stb. Én megértem a nemleges választ is, de ezt nem feltétlen így kell közölni, pláne, ha az ember lelki vezető.


Aztán meg az üzletelés a templomban. Olyan drága a gyertya és egyéb, hogy azon már nem egy darabot, hanem egy egész csomagot lehetne venni. Nem hazudok, megnéztem. Semelyik másik templomban nem ilyen magasak az árak. Gyertyaszentelőkor sem akart nekem gyertyát adni, csak ilyen kis teamécsest hatszoros áron, mert neki sietni kell és ott van. A másik pap pedig megígérte, hogy ad ingyen rendes szentelt gyertyát a sekrestyében. A városunk nagytemplomában is mindig ingyen adnak mindent, ami az ünnep "kelléke". Itt sokszor "batyus bál" van, vagyis vigyél te mindent.


Mit gondoltok? Mit lehetne tenni? Ez hogy egyeztethető össze az eredeti, krisztusi tanokkal?



2023. okt. 30. 10:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
40%

"Csak tákékoztasd a felettes illetékeseket tárgyszerűen."

Magyarul: imádkozzon érte. :)))

2023. okt. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Kérdező!


Kérlek tedd fel a kérdést önmagadnak:


Egy vallásfelekezetet követsz, vagy Krisztust?


Ha egy felekezetet követsz,arra kell számítanod,hogy mindenféle ember-mint a te papod is- olyan erkölcsi normák fele visz,amit te nem tennél,de agymosása révén te is olyanná válsz.


Ha Krisztust követed,keress egy olyan felekezetet,ahol nem csak prédikálját Krisztust, hanem Őt követik "lélekben és igazságban".


Olyan nincs,hogy "üdvözítő egyház", csak üdvözítő Krisztus!

Ha egyházadtól vársz üdvösséget, súlyos tévedésben vagy és átmosták az agyadat.


Az Isten,szeretet....Ha egy felekezet-legyen az bármilyen ősi,vagy új- nem Istent,a szeretetet követi,fuss el attól,mert az a közösség az "ördög atyától" való! Alig van esélyed,hogy ott Istent ismerd meg,pedig az az örök élet,hogy Őt és Fiát megismerd.


Igen,a templomot fenn kell tartani és ha az emberek nem találják ott Krisztust, kevesen fognak oda járni és adományaikkal azt támogatni. A pap ezért "kénytelen" pénzt csinálni, akár gyertya üzletből is.


(Sok pap-lelkész a szószékről a BŰN-tudat fokozásával igyekszik több adakozó kedvet generálni,természetesen a krisztusi kegyelem elhallgatásával. Onnan is el kell futni,mert azok a lelkészek-papok,az "Ördög hamis-zászlós" katonái.)


Felelős vagy önmagadért! Ne hagyd,hogy lelketlen embert faragjon belőled egy lelketlen pap!

2023. nov. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi papunk is hirdette, hogy a hajléktalanoknak ne adjanak pénzt a hívek, hanem inkább valami mást (ételt pl). Vannak nagyon agresszívak, akik ott kiabálnak egymással, meg verekednek a templom előtt. És ha egyszer adsz nekik se lesz jobb az élete, inkább hívd meg ebédre, vagy adj neki ruhát, annak nagyobb haszna van, mint a pénznek.
2023. nov. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13.

Szóval ne tarts önkényesen razziát, és ne zavard el őket.

2023. nov. 6. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!