Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi-gyűlésre milyen...

Jehova Tanúi-gyűlésre milyen öltözetben illik menni?

Figyelt kérdés
Ki kell öltözni? Gáz, ha farmerban megyek?

2023. nov. 2. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell! Nem feltétlenül érzi magát jól mindenki öltönyben, ráadásul nem biztos, hogy van neki. Nemkötelező, ezt mindenki maga érzi, miben szeretne menni.

Persze az álltalános nézet ott is hasonló mit bármeik más gyülekezetben. Úgy öltöznek, mint álltalában azok, akik templomba mennek.

Nem gáz, ha farmerben mész, nem fognak kinézni!

Viszont esetleg te fogod magadat kellemetlenül érezni, mert nem egy utcai viseletben vannak.

A férfiak öltönyben vagy élére vasalt nadrág, ing, nyakkendőben a nők sem hétköznapi ruhában vannak.

Még egyszer hangsúlyoznám, örülnek ha valaki érdeklődik és elmegy közéjük, nem fognak szólni, ha farmerbe megy valaki.

2023. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Oda ne menj! Az összes gyülekezet közül, a Jehovák a legrosszabbak.

Házalnak, utcán leszólítanak, és erőszakoskodnak, hogy már pedig térj meg. Ráadásul teljesen másképp értelmezik a bibliát. Semmit nem ünnepelnek, (csak 1 alkalommal) még a karácsonyt se. Fát se diszitenek... Mintha az oly nagy bűn lenne.

Hagyjuk már! Utálom őket!

2023. nov. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Kedves 3-mas kérlek ne utálj senkit azért mert más a vallási közösség viselkedés kultúrája és másképp vélekedik a Bibliában leirtakról, én ugyan nem tartozom közéjék de tudom hogy félrevezetik őket és nincs világos látásuk a kinyilatkoztatott Igazságról.
2023. nov. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

#1-gyel értek egyet, de a kérdésedből arra következtetek, hogy valaki hívott oda. Kérdezd meg tőle! Ez egyébként minden más alkalomra is vonatkozik. Legrosszabb esetben menj oda, nézd meg, hogy a többség hogy öltözik, és ahhoz alkalmazkodj!

De a helyedben egyáltalán nem mennék.

2023. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Egy néni hívott oda, akitől egyszer az utcán útbaigazítást kértem, és elkezdtünk végül beszélgetni.

Szóval nem ismerem az illetőt, így nem tudom megkérdezni tőle!


Fekete farmert vennék fel mondjuk meg valami egyszerű pulcsit.

2023. nov. 4. 16:54
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező!

A #2-es vagyok.

Mint írtam nem fognak kinézni, nyugodtan elmehetsz abban amit írtál.

Ha hétvégén mész lesz egy nyilvános előadás egy adott témával kapcsolatban és utána egy Őrtorony tanulmányozás. Ez kb. 2 óra összesen.

Nyilvános előadás témáját nem tudom mi lesz, ez változó.

A novemberei Őrtorony tanulmányozásokat itt megtalálod, ha érdekel:

[link]

2023. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező!

Ha egy random utcai beszélgetés után ellátogatsz a Jehova Tanúi gyűlésre -csak azért mert az ismeretlen nénike meghívott- akkor szerintem neked nem az öltözködés a legnagyobb problémád.🙄

nov. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Senki nem fog kinézni ha nem öltözöl ki. A tanúk öltönyben járnak, nyakkendővel az összejövetelre, de az érdeklődők sokszor jönnek máshogy, volt aki melegítőben, azonban sosincsenek kinézve. :)) Öltözéktől függetlenül szeretettel fogadnak…
nov. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 jo valasz12345678 ***** válasza:
28%
Ha egy birósági tárgyalásra mész mibe mész ha egy lakadalmora mész mibe mész bizony öltönybe akkor ha a világ teremtőjének a dicsőitésére felveszel egy kivágot nadrágot?a biró a tárgyaláson meg érdemli az öltönyt a menyasszony a vőlegényi is megérdemli a tiszteletet de isten nem úgye
nov. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

#9 Azt hiszem, ez vallásfüggő is. Katolikus misékre rengetegen mennek farmer/poló v. pulóver összeállításban. Protestáns istentiszteletre azt hiszem, jobban kiöltöznek.

De én is azokkal értek egyet, akik szerint a kérdező ne menjen a tanukhoz.

nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!