Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények hogy reagálnak...

A keresztények hogy reagálnak ha őket akarják megtéríteni erőszakosan? Pl. a jehova tanúi, wiccák.

Figyelt kérdés
2023. okt. 13. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Vallás üldözést kiáltanak.

Közlik, hogy a keresztényeket mindig üldözik amit Jézus is megmondod, hogy lesz.

Jehova esetén lehet beszélni arról is, hogy ki mit tanít rosszul, hamisításokról, stb.


Pontosan mit értesz egyébként erőszakos térítést?

Megvernek és fenyegetnek, hogy ha nem térsz meg?

Feltartanak az utcán és szajkózzák a mondandójukat?



Egyébként mikor láttál te wiccát téríteni? Csak mert én úgy tudtam, hogy ők nem a térítő vallások közé tartoznak.

2023. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Te mit szólnál hozzá ha egy ezós hívő erőszakkal meg akarna győzni hogy te is varázsolj vele és higgy az isteneiben?
2023. okt. 13. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Keresztény vagyok, és egyszer tényleg megtaláltak Jehova tanúi. Elbeszélgettem velük, elmondtam, hogy miben hiszek, ők is elmondták a saját vallásuk elemeit, megegyeztünk, hogy ugyanabban az Istenben hiszünk, ha nem is teljesen ugyanúgy. Nem akartuk megtéríteni a másikat, nem is lett volna értelme vagy eredménye.

Illetve nem tudom, ki mit hív erőszakos hittérítésnek, de én még csak utcai biblia árusokkal, néhány kedves emberrel találkoztam, akik megszólítottak, és megkérdezték, hallottam-e már Jézusról. Én ezt nem tartom erőszakosnak, hiszen bárki kérhet az utcán útbaigazítást leszólítva valakit, és az sem tekintjük erőszaknak.

Persze, biztosan vanank erőszakosak, de annyira nem lehetnek sokan, ha még nem találkoztam eggyel sem.

2023. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt én sem értem, hogy miért mondják a hitetlen családtagjaim, hogy a hit az magánügy, és ne távolítsam el magamat az ismerőseimtől a hitem miatt...

Talán fegyvert fogtak a fejükhoz, hogy " térj meg, vagy rögtön ítéletet kapsz! " ? vagy mi?

És egy jehova tanúja azt mondja neked, hogy ne nézd a Harry Pottert, mert eljön érted az Úr haragja, és az Armageddon?

2023. okt. 13. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 14:22


Voltam rendezvényen olyan emberekkel akik ebben hittek. Rettentően kedvesek voltak. Tőlük ilyen erőszakos térítgetéssel még életemben nem találkoztam pedig a legkevésbé sem hiszek abban amiben ők.


ma 14:30

Azért mondják mert szeretnek és nem akarják, hogy valami szekta bekebelezzen és elidegenítsed magadtól a szeretteidet.

2023. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Krisnás próbált a minap erőszakosan téríteni. Mivel utcán volt, így leráztam, de sokáig jött utánam.

Mondtam neki, hogy köszönöm az igyekezetét, de máshol vagyok elkötelezve. Erre mondta, hogy de ez nem erről szól. Ó, mondom, dehogynem... Aztán mikor már határozottabb voltam, akkor hagyott.

Nagyjából ennyit "szólok hozzá", nem bántódtam meg, de nem is örültem neki. Bár én eleve rosszul viselem, ha vadidegenek utcán leszólítanak, szóval ez nem feltétlenül hit kérdése.

2023. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!