Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények nagy része miért...

Keresztények nagy része miért nem tudja elfogadni, hogy az ateisták nem hisznek?

Figyelt kérdés
Ha az ateisták nem hiszenk, miért használjuk a "pokolra fogsz jutni"-t érvként?

2023. nov. 10. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Azert mert ok tenyleg azt hiszik hogy az ateistak polokra fognak jutni. Ez nekik felelmetes mert a pokol az nagyon rossz hely es felnek hogy oda mennek majd azok az ateistak is akiket ok szeretnek es torodnek veluk.

Azt gondoljak hogyha ezt valahogy meg tudnak ertetni az ateistakkal akkor hirtelen minden megoldodna es akkor mindenki mehetne a mennybe egyutt es az szuperjo lenne.

2023. nov. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Mert minden tény, vélemény, elképzelés ami eltérő az ember világnézetétől, az szükségszerűen gyengíti is azt. És ha az a világnézet kellőképpen meginog, akkor össze is tud omlani, ami azzal jár, hogy az ember ott áll magyarázatok és vígasztalás nélkül a valóságban, amit nem ért és amit fel sem foghat. Ha eltűnne a kapaszkodó, akkor csak a szorongás maradna, ezért a vallásos ember sokmindet megtesz, hogy megszüntesse ezt a zavaró fenyegetést: nem veszi tudomásul az övétől eltérő véleményeket, hamisnak kiáltja ki azokat, nevetségessé próbálja tenni vagy fenyegeti azok hirdetőit.
2023. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Ha meg nem érdekli az ateista, akkor az a kérdés, hogy hogyhogy lesz@rja? :)
2023. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Sosem próbáltam azzal meggyőzni egy ateistát sem, hogy a pokolra jut ha nem hisz.
2023. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

én soha nem mondtam ateistának, hogy nem tudom elfogadni, hogy nem hisz meg hogy pokolra fog jutni

és más ilyet sem ismerek, csak látom, akik a neten osztják az észt névtelenül

úgyhogy nem tudom, miért csinálják

2023. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Én sem hiszek az ateisták létezésében.
2023. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!