Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek, hogy a...

Mi a véleményetek, hogy a homofób egyházak miatt, még a legjobb haverom sem bízott bennem, pedig hitetlen vagyok? 10 év után elmondta, hogy ő meleg!

Figyelt kérdés
2023. nov. 11. 13:39
1 2
 1/11 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
79%

Mi van?

Részletesebben.

2023. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Mit gondoltok arról, hogy a homofób egyházak miatt a legjobb barátom sem bízik bennem, noha én nem vallásos vagyok? Őszintén elmondta, hogy meleg 10 év után.


A Chatgp érti...

2023. nov. 11. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Mi köze van az egyházaknak hozzád? Attól, hogy esetleg egy egyház nem támogatja az nem egyenlő veled. Másrészt vannak olyan helyek ahol templomban is esküdhetnek a meleg párok.

Nem az egyház vagy a vallás hibája, hogy nem bízott benned, hanem a tiéd. Amúgy a melegek között is vannak vallásos emberek ...

2023. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Lucifer-666 ***** válasza:
77%
A melegséget nem mindenki a Biblia miatt tartja aberrációnak.
2023. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ez enyém? Nem ismersz minket.

13 éve haverok vagyunk, koncertekre is eljárunk!

De félt elmondani nekem, köztudott nem vagyok homofób.

2023. nov. 11. 14:34
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
És mit válaszoltál, neked is bejön ő? Remélem nem törted össze a szívét!
2023. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

Nem értem mi köze a kérdés két felének egymáshoz(azon kívül, hogy egymás mellé írtad). Vagy csak az egyházak lejáratására írtad ki a kérdést?


A Katolikus Egyház, a sajtó hazugságaival ellentétben, nem homofób. Azok az emberek, kik ezzel a rendellenességgel születnek ill. kialakul ez bennük; ugyanúgy az Örökkévaló Isten képére és hasonlatosságára vannak teremtve. Ők ugyanúgy a Mennyei Atya szeretett gyermekei. Az Egyháznak, mint Krisztus földi képviseletének, ugyanúgy kell szeretni őket is. Ők is minden megkülönbözetés nélkül az Isten népének tagjai lehetnek; ugyanazokkal a jogokkal és kötelezettségekkel.

Az Egyház feladata nem az ítélkezés. Nem ítélünk el senkit, ki ilyen hajlammal rendelkezik. Szeretjük és támogatjuk őt, mint keresztény testvérünket. Lehet vannak, kik nem így viseltetnek homoszexuális vonzódással rendelkező testvéreink iránt, de ne általánosítsunk az egész Egyházra. Javaslom annak, ki szerint nem ez a Katolikus Anyaszentegyház álláspontja a Katolikus Egyház Katekizmusának 2357-2359. pontjainak elolvasását.

Az egy más kérdés, hogy a tisztaság mit jelent egy homoszexuális embernek. Isten a szexuális együttlétet a házasság szeretetközösségébe teremtette, azt pedig EGY FÉRFI ÉS EGY NŐ ALKOTJA a Szentháromság közösségének mintájára. Azonos nemű testvérek nem köthetnek házasságot. Isten rendelte el a 7 szentséget; Ő (végtelen bölcsességének dicséretére) így alkotta meg, ahogy vannak. Ahogy nem bonthatjuk fel a házasság kötelékét, ugyanúgy nem áll hatalmunkban tanúsítani egy olyan köteléket, amely nem jött létre; hisz nem az Egyház képviselője köti össze a házastársakat, hanem maga az Isten.



Ezek ismeretében én nem nevezném homofóbnak az Egyházat.

2023. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Nekem az a véleményem erről, hogy a kulcs nyitja a zárat, mely azon az ajtón található, amin keresztül egy másik lelket lehet erre a világra behívni.

Amit ezen felül tennének a kulccsal vagy a zárral, az mind hiábavalóság.


A gépekkel meg addig szórakoznak az emberek, amíg valamelyik rá nem jön erre és saját megoldókulcsot dob össze, hogy kinyithassa a saját ajtaját. Azután már aligha szórakozik bárki a gépekkel, amikor belép az ajtón a fenevad az antikrisztusával vagyis az M.I. Krisztussal.

2023. nov. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Messze nemcsak a vallásosok homofóbok.

Legjobb lenne tőle megkérdezned, hogy miért nem mondta el.

2023. nov. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Alapvető tévedés vallásokat általában,vagy megnevezetten "homofóbnak" minősíteni!


Fóbiás NEM lehet egyetlen szervezet sem. Az csupán egyén lehet.


A fóbiás ember normális életét akadályozza a mentális betegség.


Ez nem igaz sem felekezetekre,sem nem ismerek olyan egyént,aki nemi identitászavartól szenvedő emberek környezetében képtelenek lennének rendes tevékenységüket végezni.


A "homofóbia" kifejezés kitalálói és használói vagy mélyen tudatlanok,akik nincsennek tudatában a szó értelmének,vagy fóbiásak az identitászavaruk miatt s azt a betegséget,az egészséges emberekre vetítik rá.

2023. nov. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!