Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hivöként , spiritualizmu...

Isten hivöként , spiritualizmussal lehet foglalkozni? ( Pozitív témájú könyvek, lélek tanulmányozás )

Figyelt kérdés
nov. 12. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem zárják ki egymást, ott is Isten a középpont csak más néven nevezhetik (Szellem, Energia, Univerzum, Magasabb Én, Önvaló), kinek mi fér bele a hitébe és világképébe. Annyi különbséggel, hogy ötvözi a keletet és a nyugatot, tehát a karma és a reinkarnáció tényével is számol.
nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen istenben, istenekben hiszel. Én abban az egy Istenben, akiről a Biblia tanít. Ezzel a hittel viszont teljesen szembe megy a spiritualizmus.
nov. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Isten a spiritualitásban és a buddhizmusban is Isten. Csak sok más egyéb nyitott dologgal foglalkozik és közben kizárja az egyház bigott dogmáit.
nov. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3

A buddhizmusban jellemzően nincs is Isten, se istenek.

nov. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ott "Kit?" tisztelnek? A Sátánt?
nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Talán már én is összemostam véletlenül úgy, ahogyan egyébként összefonódik a spiritualitással. Egyébként nem tagadja vagy csak nem teszi előtérbe, de összeegyeztethető. No meg régebbről ered Jézusnál és ezért is különbözik.
nov. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Sátán: vallási értelmében szintén nincs, Lucifer valójában nem egyenlő az aspektussal és nem gonosz. Egyébként spirituálisként nem is tudok sátánról.
nov. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
#4 Akkor ott "Kit?" tisztelnek? A Sátánt?
nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha keresztény vagy, akkor "pozitív témájú" könyvekkel lehet foglalkozni, attól függ, mi van benne. Más spiritualista irányzattal is lehet "foglalkozni", pl. olvasni róla, csak gyakorolni nem - mármint a keresztény vallás tanítása szerint.
nov. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8

Senkit, miért kellene feltétlenül egy vallásban tisztelni valakit?


Ha ennyire nem vagy képben a témával, akkor miért szólsz hozzá? "Flamelni" full felesleges.

nov. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!