Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Napi evangélum tanulmányozás/o...

Napi evangélum tanulmányozás/olvasás minden keresztény felekezetnél vagy csak a katolikusoknál van?

Figyelt kérdés
Üdv én katolikus vagyok igy tudom, hogy van, én vagy meghallgatom az EWTN-en a napi igét vagy elolvasom a neten, azt szeretném kérdezni, más keresztény vallásba is napi szinten van evangélium hirdetés? köszönöm.
nov. 12. 16:46
1 2
 1/13 Prókátor ***** válasza:
77%
A protestáns egyházakban ha jól tudom csak ajánlás van a napi igeszakaszra, és csak a katolikus egyházban van előre meghatározott rendje az Evangéliumnak. Ezen kívül (tapasztaltom alapján) a protestánsok nem tesznek különbséget a Biblia különböző részei között, vagyis számukra lényegtelen, hogy új vagy ó-szövetség, netán Evangélium, csak azt nézik, hogy alá tudják támasztani azt, amit éppen mondani akarnak.
nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%
Protestánsoknál sokféle napi ajánlással találkoztam már. Nincs előírva náluk.
nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Én szabad kereszténynek vallom magam.

Nem tartozom felekezethez. Igaz ugyan, hogy római katolikus egyház megkeresztelt kisbaba koromban és apám kérésére római katolikusnak vallottam magam a népszámláláskor, de ettől függetlenül szabad keresztény vagyok.


Számomra fontos a napi evangélium tanulmányozása. Hálás vagyok, hogy olyan korban élek, ahol ezt reggelente sz@rás közben is megtehetem. Viszont ezen felül szabad óráimban is kedvem lelem az Istenen való elmélkedésben és a Biblia tanulmányozásában.

Igaz nincs közösségem, de megadatott a helyi kis gyakorizós közösség számomra. Ez nagyon sokat jelent nekem. Hálás szívvel írok a jelenlevő mindenféle vallásból származó tagoknak, sőt még az ateistáknak is. Hiszen általuk könnyebben fordulhatok Isten felé. Elég jól kiolvasható a kérdésekből és a válaszokból, hogy merre vagyok arccal Isten országában.


De a bűnöm az, hogy 10 évente csak egyszer tévedek be egy templomba. Akkor is véletlenül. az maradjon csak az igazak helye. Én bűnös ember lévén nem rontom ott a közhangulatot. Jobb ez így mindenkinek.

nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egyhaztol es orszagtol is fugg.

A katolikusoknal azert van minden napra kozpontilag kijelolve, mert nalatok minden nap van szentmise, es ahhoz lenyeges, hogy melyik reszbol mi legyen, minden orszagban.

A reformatusoknal vannak kulonbozo konyvek, bibliaolvaso kalauz, reggeli ahitatos konyv, vagy az egyhaz honlapjan, es altalaban meg is magyarazzak az iget. Ezeknek kulonbozo szerzoik vannak, es ok valogatjak ki, mi legyen aznapra.

Egyik ilyen pl. Charles Spurgeon "Isten igereteinek tarhaza" c. kalauz, ami online is megvan mar, igy nez ki:

[link]

Ezt ha jol tudom, evangelikusok is hasznaljak.

Online a ref. egyhaz: [link]

Az evangelikus egyhaz:

[link]


En anglikan vagyok (Angliaban). Itt letezik az un. lectionary, amelyben eloirjak a vasarnapokra es az unnepnapokra a misek anyagat. A tobbi napon pedig a reggeli es esti imaban (imaorak liturgiaja, kb. mint a katolikusoknal a zsolozsma) beepitve hangzik el az ige, es elo van irva. A papoknak kotelezo ez a ket ima, de az atlagembernek nem. A papok elterhetnek tole a hivek felé, ha nem vasarnap vagy unnepnap van. 3 eves, tehat A, B, C ev van, es ha valaki 3 even at minden reggeli es esti imat elmond, es vasár / unnepnapokon elmegy vagy kikeresi, az elvileg az egesz Bibliat elolvassa 3 ev alatt.

De semmi nem kotelezo. En pl. ha szoktam minden nap olvasni (ez szakaszokban van nalam) nem szeretem azokat a kalauzokat, ahol kivesznek egy mondatot valahonnan es kontextus nelkul probalnak rakotni az aznapra -nem baj, ha valaki igy csinalja, csak nekem jobban bejon egy hosszabb resz, amit valaki rendesen megmagyaraz, es akkor kampanyszeruen olvasom.

Ha tudsz angolul, akkor az angol egyesult reformatus egyhaznak (URC) nagyon jo devotion-jai vannak, es sokszor egy-egy bibliai konyvon mennek vegig, amit aztan az archivumban megtalalhatsz. Pl. Lukacs evangeliuma, vagy a romai level vagy valami az oszovetsegbol. Ezek erdekes es ujszeru elemzesek - ez egy nagyon progressziv egyhaz, hozzateszem, tehat bar a magyar reformatus egyhaznak tesveregyhaza, nem lesz esetleg elegge konzervativ.

[link]

nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

4+


vagyis ha az EVANGELIUMOT kerdezed konkretan, akkor az evangelikusoknal van minden vasarnapra es unnepra egy evangelium, de nem tudom, van-e a mindennapokra

az anglikanoknal van minden napra evangelium

nov. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A teformátus Bibliaolvasó kalauz szerint olvasom a Bibliát. Minden napra van egy új és egy ószövetségi szakasz, és énekajánlás benne.
nov. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1.

Prókátor

"a protestánsok nem tesznek különbséget a Biblia különböző részei között, vagyis számukra lényegtelen, hogy új vagy ó-szövetség, netán Evangélium"

De kulonbseget tesznek, vagyis tudjak, mi a kulonbseg pl. az evangelium es mas reszek kozott.

Lehet, hogy arra gondolsz, hogy vasarnap az igehirdetesnel nem mindig evangeliumi reszrol predikal a lelkesz?

nov. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN mindenkinek 4 külön köszönöm a részletes levezetést a felekezetekről, hogy hol mit olvasnak, ezek szerint nagyjából azért mindenhol olvasnak tanulmányoznak valamit a Bibliából, ha jól értelek.
nov. 13. 10:16
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Én is szabadúszó vagyok...

Isten Szelleme vezeti az utam.

Prófétai naplót olvasom napi szinten fb-n előszeretettel: Apró jelek a lágy szélben.

Legyen áldás Számotokra is!

nov. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Neked is
nov. 14. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!