Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Titanic ijesztő katasztrófáj...

A Titanic ijesztő katasztrófája, lassú halál... Isten annyira szeret engem, hogy a modern korba születtem bele, nem pedig én voltam a Titanic egyik áldozata?

Figyelt kérdés
nov. 12. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon zavaros, összefüggéstelen a kérdésed.


Bizonyára "isten" ennyire szeret téged, hogy nem lettél áldozat a Titanicon. Szeret téged és örök életetbékétboldogságot fog adni neked, ez annak a jele. (???)

nov. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Hm, ezt nem tudhatjuk. Lehet ettől sokkal tragikusabb dolgo vár rád, de az is lehet, hogy a két lábon járó szerencse vagy. Minden a végén derül ki. Amúgy tényleg egy magyartalan, értelmetlen szöveget hordtál össze.
nov. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Ja, mert 1912 után nem voltak sokkal rémesebb humanitárus katasztrófák.
nov. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez elég random kérdés, de valóban: a Titanicon már nem halhatsz meg. Vannak azért még borzalmas halálfajták bőven, nemcsak a tengerbefulladás.
nov. 13. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Ez olyan, hogy simán a hazadban is bentéghetsz vagy megfulladhatsz szepen lassan, nemtudod, hogy mi var rád, es a Titanicra sem az egesz lakossag vett jegyet. Volt olyan is aki lekeste.
nov. 13. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Voltak és lesznek is ennél rosszabbak. Neked lehet, hogy rosszabb halálod lesz. Könnyen lehet.


Egyébként ha megnézzük hány ember volt a Titanicon akkor elégé elhanyagolható esély van arra, hogy valaki pont ott haljon meg.

nov. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik, hogy a régi korokban veszélyesebb volt az élet, mint ma. Való igaz, hogy régen rövidebb volt az átlagos várható élettartam, mint ma, és manapság a munkabiztonság, közbiztonság jobban szervezett. Nincs annyi véres háború, fejlett az egészségügy.

Viszont azt sokan elfelejtik, hogy a közlekedés manapság mennyi áldozatot szed közúti balesetek formájában. Ezt a modern ember szinte megszokta amíg nem vele történik, nem akad fenn rajta. Pedig pl. Magyaroszágon kb. évi 400 ember, a világon több mint 1 millió hal meg közúti balesetben.

Az USA mindig a sok lövöldözésről híres, pedig autóbalesetben ott 100x több ember sérül meg, mint

Lőfegyvertől.

nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha Isten szeretetétől függ, hogy milyen körülmények közé születnek és milyen halált halnak az emberek, akkor Isten egy kegyetlen, szadista állat. De legfőképp igazságtalan.

Nem én leszek az, aki összegyógyítja az egyházak tanait Istenről (mindenható, jó stb) és a világ valódi állapotát (csak olvass híreket) és nem is vállalkoznék erre a lehetetlen kihívásra.


Azt javasolnám, hogy próbálj meg vallástól függetlenül állni a dolgokhoz és kialakítani a saját hitedet a valóéletbeli tapasztalataid alapján.

nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem függ össze Isten szeretetével, hogy te ebbe a kényelmes korba születtél, és nem a süllyedő Titanicon haltál meg. Még akkor sem, ha hálát adsz érte.

A mai kornak is vannak kihívásai, például rovarinvázió az otthonodban, hogy csak negyedszerre sikerül teljesen kiirtani őket.


13 1Épp jött néhány ember, s azokról a galileaiakról hozott hírt, akiknek vérét Pilátus áldozatuk vérével vegyítette. 2Erre ezt mondta: „Azt hiszitek, hogy ezek a galileaiak bűnösebbek voltak, mint a többi galileai, azért, hogy így jártak? 3Mondom nektek: nem! De ha nem tartotok bűnbánatot, éppúgy elvesztek ti is mind. 4Vagy az a tizennyolc ember, akire rádőlt Siloámban a torony, és agyonzúzta őket, azt hiszitek, hogy bűnösebbek voltak, mint Jeruzsálem lakói közül bárki? 5Mondom nektek: nem! De ha nem tartotok bűnbánatot, éppúgy elvesztek ti is mindnyájan.”

nov. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Akik a Titanicon meghaltak, például megúszták a világháborúkat, a nácizmust és a szocializmust. A boldog békeévekben haltak meg.
nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!