Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Árról a bukott angyalokról...

Árról a bukott angyalokról mit lehet tudni akik Mózes idején embertestet öltöttek mert megkívánták a csajszikat és alászálltak a mennyből és megheggesztették őket majd Isten többet nem engedte nekik h emberré váljanak?

Figyelt kérdés

2023. nov. 13. 08:29
1 2 3
 21/30 IstenGyermeke1 ***** válasza:
60%

#13

Énok könyve nem része Bibliának. Elolvastam, érdekes elképzeléseket ír. Viszont többször teljes mértékben szembemegy a Szenthagyománnyal, és túl meseszerű; nem tekintem sugalmazottnak.

2023. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 hollófernyiges ***** válasza:
41%

"Tehát ott van egy szó, aminek magyar fordítása "óriás", s melyet hallva te egyből a mesékben szereplő hatalmas lényekre asszociálsz"


Nem csak a magyar fordítása óriás, hanem a Vulgatában is "gigantes" szerepel, márpedig anno latinra a zsidó hagyományokat jól ismerő teológusok fordították a Bibliát.


"Értem én az érvelésed, csak nem helyes."


Én nem értelmezem azt ami ott szerepel, nem akarok következtetéseket levonni, és csak olvasom a Szentírást :) Még csak azt sem állítom hogy azok az Isten fiai bukott angyalok voltak, simán lehettek normál angyalok is és azokban a korai időkben még keveredhettek az angyalok és emberek.

2023. nov. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
42%

#22

Tényleg? Te ismered, hogy kik készítették a latin nyelvű fordításokat? Én csak Szent Jeromost ismerem, de az Ószövetség nagy részét nem ő fordította, hanem többnyire a meglévőket rendszerezte.


Látom nagyon ragaszkodsz fantasztikus elképzeléseidhez, pedig magyarázza is abban a versben, hogy az óriás itt jellembeli óriás, híres-neves emberek, a korai idők hősei. Szó szerint azt írja, hogy "emberek", nem pedig valami fura új faj.


Végülis, nem értelmezed, hanem átköltöd :) Sehol sem szerepel benne ott angyal, te pedig kitartóan állítod, hogy azt kellene mindenkinek odaképzelni.


Amúgy ha nem bukott angyalok voltak, akkor még kevesebb érvetek van a fantasztikumhoz, mivel ezzel negáljátok a két újszövetségi utalást, amit ehhez fel szoktak hozni a mitológiában hívők.

2023. nov. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 hollófernyiges ***** válasza:
29%
Én bízom Szent Jeromos alaposságában, ha te nem, az a te dolgod :)
2023. nov. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Én is bízom, mutasd meg, hogy Szent Jeromos hol állítja, hogy angyalok kufircoltak földi nőkkel. Nem találtam nála ilyen állítást, se a fordításában. Bízz benne kicsit jobban :)
2023. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
40%

Henoch könyve nem hamisítvány. Én reformátusként csakis a Creștin Ortodox Egyházat vallom és megvan a könyv. A telefonomban is megvan. Nem olvastam végig de ami késik nem múlik. De amit elolvastam belőle attól sírni tudnék. Elszomorodok lelkemben.

2. Az angyalok lementek a foste és a szép nőkkel csináltak gyerekeket akik nagyon óriások lettek.

2. Isten a 200 angyalt aki lebukott, bezárta az Eufrazeaz folyó alá bilincsekbe az ítélet napjáig. Az utolsó időkben ki fig szaradniba folyó és rövid időre elereszti az ,,angyalokat,, akkor lesz a legrosszabb a világ.

3. Evszazadokug tartót ez az egész. Az óriások sokáig éltek és nekik is gyerekeik lettek. Egész Noé idejéig éltek.

4. Isten megmondta hogy mivel angyaloktok erednek de hus vér embertől születtek ezért a földön fog bojongnina lelkük és éhes kész és az embereket szállja meg. Ezer vannak gonosz szellemek. Az óriások játszották.el.a mitológiai isteneket. Sose voltak istenek, ők játszották el hogy később őket imádják. A földön maradt a lelkük és azért van a Szent Mihály ima meg szentbJoszef a gonosz szellemek réme mert ezek kísértük meg véleménynek az emberekbe.

2023. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Ezek kísértii és szállják meg az embereket. Mivel lelkek (testük meghalt az ozonvizbe) ezért vagy testet vagy lelket létének hogy a gondolatot rosszra fordítják. Az emberek vakok és realisták. Nem látják az igazságot.

A bukott angyalok mutatták meg az emberek ék hogy kell ékszereket készíteni, használni a föld javait, oltani a fákat és az ezotériára. Isten azért ölte meg a varázslókat a Bibliában mert tudta hogy a nefilimektol ered a tudás.

2023. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

23.Hsz!


Sok ember képtelen gondolkodni s ezért mesemondók fantasztikus álmodozásaira támaszkodnak.


Pedig nem bonyolult kérdés,az angyalok és emberek utódnemzése kérdése!


Vajon lehet-e utóda a papatyinak és a szúnyognak?

Nyilván az egyik növény s a másik rovar. Értelmes ember nem gondolhatja,hogy rovarnak és növénynek utóda lehet.


Ehhez hasonló a "nefilimek" létrejötte is.

Az ember egy lény valós testtel, míg az angyal(Isten angyala és az elbukott egyaránt) nem testi,hanem szellemi lény. Ugyan mijével tudna teherbeejteni egy nőt,az altájszellemével? Szellemes elképzelés!

No ne röhögtessen már!


Némely apokrif könyvek olvasásakor rádöbbenek,hogy krónikus cunnus hiányukat egyes szerzetesek házi konyak és misebor korlátlan fogyasztásával orvosolta s ennek apokrif írat lett az eredménye.(többek között)

2023. dec. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

#28

Most nem tudom mi bajod van, én oldalakon keresztül azt írtam, hogy ökörség az a nézet, mi szerint az angyalok emberekkel párosodtak.

2023. dec. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

29.Hsz!


Abban a nézetedben írtam megerősítő gondolatokat,muníciót.

2023. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!