Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi vallást gyakorlók...

Jehova Tanúi vallást gyakorlók hogyan emlékeznek meg Jehova Tanúja elhunyt szeretteikről?

Figyelt kérdés

A férjem Jehova Tanúja volt, én római katolikus. Mi szentmisét kérünk a paptól elhunyt római katolikus szerettünk lelki üdvéért.

Férjemről hogy lehetséges ilyen értelemben a lelki üdvéért megemlékezni? Úgy, hogy én katolikus vagyok.


nov. 16. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Saját hited szerint; imádkozol, misét mondatsz érte, stb. Nekünk is van olyan rokon, családtag, aki nem katolikus volt, minden évben íratunk fel szentmisét értük.
nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 KZitus ***** válasza:
54%

Szia

Mivel elhisszük azt, amit a Biblia tanít a halottak állapotáról és biztosak vagyunk a feltámadásban, ezért úgy gondolunk a halottainkra, ahogyan a Teremtőnk is gondol. Hozzám a legfájóbb elvesztés, az az anyukám halála volt. Mivel ő is tanú volt, ezért a nálunk szokásos gyászszertarással temettük el.

A sírjára ez az idézet van írva: " „Szólítani fogsz, és én válaszolok neked. Vágyakozol majd kezed műve után.” Jób 14:15. Amikor kimegyek a temetőbe a sirt letakarítani a falevelektől, ez a felirat emlékeztet engem arra, amiben Jób is sok ezer évvel ezelőtt és anyukám is hitt, meg volt győződve.

Ha a férjed sajnos már csak volt, valószinüleg őt is tanúk temették el. A temetési szertartásban megemlékeztek a "lelki üdvéről". De ha félreértettem, és még (bárcsak) él, akkor vele beszéld meg ezt a dolgot.

nov. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Jehova tanúi nem tartanak misét a halottak “lelki üdvéért”. A temetkezési szertartás alkalmával emlékeznek meg közösen az elhunytról, majd mindenki saját belátása szerint gyászolja.

Ahogy a 2-es válaszoló is írta, Jehova emlékezetében tartja az elhunytakat és a feltámadás során életre kelti őket. Amit mi tehetünk, az az hogy imádkozunk, hogy méltók legyünk arra, hogy mi is ott legyünk és találkozhassunk velük.

nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!