Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha e világ fejedelme a Sátán...

Ha e világ fejedelme a Sátán akkor csak is egy jobb világba távozunk a halál után?

Figyelt kérdés

2023. nov. 22. 13:50
A kérdező szavazást indított:
igen.
nem.
nem tudom
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Ugyan ide távozol.

Ez a legnagyobb tévedése az embereknek, azt hiszik elég ezt az életet csak "megúszni", és ennyi, de nem, spoiler, szinte mindenki jön vissza, újra és újra.

A jézusi utat -ami egy valós kiút- elérni is igen-igen nyújtozkodni kell, és alig sikerül pár embernek.

Sok kivezető út van, de nagyon kevesen érik el.

2023. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Potyondi Gergely ***** válasza:
69%
Attól függ, hogy Istent vagy a sátánt szolgálod. Ha Istent szolgálod, akkor törekedj arra, hogy minél jobban betartsd az Ő parancsolatait.
2023. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2: De honnan tudjuk valóban Istent szolgáljuk? A sátán félrevezet, becsap és hazudik, Isten egyes parancsolatainak betartása nem egyértelmű, a mai időkben pedig kivitelezhetetlen, ha nem elvonultan élsz.

Elég egy rossz szó, vagy pillantás és máris sátánt szolgálod.

Ha a Király leánya akarsz lenni, akkor jóval többet kell tenned, mint megpróbálni az Írások szerint élni.

2023. nov. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

Máté22,37-40

Jézus pedig monda neki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

Ez az első és nagy parancsolat.

A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

2023. nov. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Ha én elmondanám, hogy mi vár a halál után, mind meg akarnátok halni.

Pedig most itt vagyunk. Egyikünk sem véletlenűl van itt. Anyánk és apánk közösen nyitottak kaput erre a világra és nem minket hívtak, hanem azt, aki be akar jönni a világba. Hát mi bejöttünk a világba.


Ti már nem emlékeztek, hogy honnan jöttünk. Én pedig tudom, hogy honnan jövünk és azt is, hogy hova tartunk. A semmiből jövünk. És a semmibe megyünk vissza. Oda megyünk, ahol minden kezdődött. De mind ugyanoda megyünk. te , én, krisztus, Buddha, és a kevésbé spirituális figurák is ugyanoda jutnak. A lélek lezuhan a halál után a kezdetekhez, a semmibe.

A lelkek , az eddig élő és ezután élő lelkek mind egybeolvadnak és egy lelket formálnak. Akkor teremtjük meg a legelső pillanatot. Mi leszünk Isten. Aztán végig nézzük minden ember életét, sőt nem csak végig nézzük, hanem át is éljük. Nem lesz több titok, nem lesz több rejtély.


De whoooo! Senki se siettesse azt a pillanatot. Én még emlékszem miért jöttünk ide. Mert a semmi az semmi. Itt és most van lehetőség élni. Még ha szenved is az ember, az is élet. Mi vagyunk Isten szeme, füle, nyelve, mindene. Mindent rögzítünk. Mert eljön majd a pillanat, amikor szükség lesz minderre. Minden pillanat számít. Még a kevésbé kellemes pillanatok is fontosak lehetnek.

2023. nov. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik ezt a világot tudatosan szolgálják, avagy tudatában vannak ennek, még is azt mondják, legyen hát nekem jó, és ezért szenvedjenek milliárdok. Ők nekik egy kicsit kellemetlen lesz.
2023. nov. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A vallások mind csak egy-egy magatartásformát hordoznak magukban erre a világra, ennyi és kész, nincs több mögötte. A nagy nihil létezik, mint mikor mélyen alszol, csak nem ébredsz fel.
dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!