Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában van szó reinkarnác...

A Bibliában van szó reinkarnációról?

Figyelt kérdés
nov. 26. 20:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Most láttam,hogy több kérdés is van ezzel kapcsolatban, úgyhogy bocsánat a kiirásért!
nov. 26. 20:29
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, de nincs róla szó. A bibliai újjászületés arról szól, hogy a régi bűnös voltunkat elhagyjuk, s törekszünk krisztusi módon élni a földön. Amikor pedig meghalunk, akkor ítélet alá esünk, s a szerinti helyre kerülünk, de a földre vissza már nem. A Bibliában néhány példa van arra, hogy elhunyt emberek megjelentek, de ők is csak rövid időre, s nem újra leszületve, hanem lelki formában, például a Jézussal beszélgető Mózes és Illés.
nov. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szuper válasz :) köszönöm!!!
nov. 26. 22:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs reinkarnáció a Bibliában. De nem is értem, hogy mi értelme egy olyan rendszernek, amiben állítólag az a lélek feladata, hogy az előző élet hibáiból tanuljon, de egyetlen lélek sem tud visszaemlékezni az előző életére. Akkor hogyan tanulhatna belőle?

Saját tapasztalatból tanusíthatom ezt, mert amikor még nem voltam keresztény, és kerestem válaszokat, hogy mi lehet a halál után, elmentem egy olyan szeánszra, ahol azt ígérték, hogy egy hipnózis szerű állapotban az előző életébe visszavezetik a résztvevőket. Le akartam ellenőrizni, hogy mond-e bárki bármi olyan konkrét tényt, amit utólag esetleg le lehet ellenőrizni, hogy tényleg úgy történt-e a múltban. De ezeken a "visszavezetéseken" senki nem mondott semmi konkrétumot, se egy évszámot, se egy nevet, se ellenőrizhető történelmi eseményt. Mindenki elmondott valamiféle történetet, a legtöbb kb. olyan volt, mint egy filmjelenet egy ócsak szappanoperából, mindenféle tanulságtól mentes. Szóval egy dolgot tudok garantálni, hogy azon a szeánszon senki nem tanult semmit "az előző élet hibáiból", és amit ebben a módosított tudatállapotban mondtunk, legfeljebb egy pszichológus tudta volna azt kielemezni, hogy milyen érzések vagy vágyak jöttek fel az emberek tudatalattijából. Szóval engem már az a szeánsz meggyőzött, hogy a reinkarnáció nem létezik, és egy értelmetlenség. Ha lenne is reinkarnáció, senki nem tudna tanulni olyasmiből, amire nem is emlékszik.

De nem elsősorban emiatt vagyok biztos benne, hogy nincs reinkarnáció, hanem amiatt, hogy hiszem, hogy Jézus Isten Fia, és ő soha nem hirdetett ilyesmit, sem a tanítványai. A Biblia szerint egyszer élünk, egyszer meghalunk, és utána bekövetkezik egy ítélet az alapján, amit ebben a testben tettünk, akár jót, akár rosszat, aztán a "holtak hazájában" (héberül: Seol, görögül: Hádész) folytatjuk az életünket, aminek van egy rossz része, az Alvilág, és egy jó része, a Paradicsom. Aztán jön a feltámadás, amiben Isten a végleges helyére küld mindenkit, vagyis a Pokolba vagy a Mennyországba.

Sokáig azt gondoltam, hogy a Hádész (Alvilág) és Pokol ugyanaz a hely a Bibliában, és a Paradicsom és a Mennyország is ugyanaz a hely, de néhány éve elolvastam több Bibliai elemzést ezekről a nevekről, illetve arról, hogy a zsidók és a korai kersztények miben hittek azzal kapcsolatban, hogy mi történik a halál után, és most már úgy gondolom, hogy a Biblikus kép, hogy a halál után van egy átmeneti világ (Alvilág/Paradicsom), majd jön a végleges világ (Pokol/Mennyország) a feltámadáskor.

üdv, a javuló Stefán

nov. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy mondjuk a reinkarnáció még vadabb változata, amikor az ember újjászülethet valami alacsonyabb rendű élőlényként, mert emberként sokat vétkezett, tehát a karma ezt dobja. Valaki mondjuk ember volt, aztán házilégyként születik újjá. Ebben ugyan sosem hittem, mert ez messziről bűzlik. Mert akkor egy házilégynek vissza kéne emlékeznie az emberként elkövetett gonoszságaira, hogy tanuljon belőle. Szóval egy házilégy fel tudja fogni egy ember lelkének a bonyolultságát, a bűnöket, a hibákat, amiket egy ember elkövet, hogy tanuljon belőle? Na ne már!

üdv, a javuló Stefán

nov. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KZitus ***** válasza:
62%

Szia

Mint írták, nem, nem tanítja a Biblia. A „reinkarnáció” kifejezés nem található meg a Bibliában, de még csak nem is utal rá. A reinkarnáció tanítása a lélek halhatatlanságába vetett hiten alapul. Ám a Biblia szerint a lélek maga az ember, ezért halandó:

1Mózes 2:7

"És ekkor Jehova Isten megformálta az embert a föld porából, és az orrába lehelte az élet leheletét, így lett az ember élő emberré"

Ezékiel 18:4

"Minden lélek az enyém. Ahogy az apa lelke, úgy a fiú lelke is az enyém. Amely lélek vétkezik, az hal meg."

Amikor valaki meghal, megszűnik létezni

1Mózes 3:19

"Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból lettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”

Prédikátor 9:5, 6

"Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs több jutalmuk, mert teljesen elfelejtik őket. Többé nem éreznek szeretetet, gyűlöletet és féltékenységet, és többé nem vesznek részt semmiben sem, ami a nap alatt történik."


Bár a bűnért járó büntetést, a halált Isten mondta ki, megsem hiszik el sokan, amit ezzel kapcsolatosan leíratott számunkra.

nov. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

"Amint az ember számára az a rendelkezés, hogy egyszer haljon meg, és utána ítéletben legyen része," (Zsid 9, 27)

Na mit ír a Szentírás? Van reinkarnáció? Nincs.

nov. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
A világ végén bekövetkező általános halálból való testi feltámadást tanítja, és hogy addig az emberek pihennek (Megjegyzem ebben Zoroaszter vallása sokkal közelebb áll a Bibliához, mint a hindu alapokon álló reinkarnáció vagy lélekvándorlás tana).
dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!