Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha írok Jézusnak egy levelet...

Ha írok Jézusnak egy levelet és az Egyházra bízom, akkor van rá esély, hogy elolvassa majd, amikor újra eljön közénk?

Figyelt kérdés
Egyre fogy az időm és félek, már nem érem meg a személyes találkozást Vele.

dec. 1. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem aggódj ha elmondod neki nem kell levelet írnod:


Zsolt 139:4 Mikor még nyelvemen sincs a szó, immár egészen érted azt Uram!



elég ha bemész a belső szobádba akkor van rá esély ha tudod mire gondolok....


Máté 6:6 Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozzál a te Atyádhoz, aki titkon van; és a te Atyád, aki titkon néz, megfizet neked nyilván.

dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Zsidó ezt csinálják uszkve 2000-éve a sirató falnál és mire mentek vele ?
dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Már akkor elolvassa amikor írod neki. De ez egy nagyon jó ötlet. Én is csinálom régebb óta hogy apró levelek írok Jézusnak. Egy dobozba dobom be őket, ami nálam van. Ezt sokan csinálják. Mármint sokan írnak Jézusnak leveleket. Ez lehet az ima egyik módja
dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És Jézussal itt a földön is személyesen találkozhatsz.
dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagyon jó kérdés!!!

Javaslok egy Bibliai történetet Jézusról, hogy megértsd, mit gondolna erről:


A kafarnaumi százados.

"Amikor beért Kafarnaumba, egy százados járult eléje, kérve őt: „Uram – szólította meg –, szolgám bénán fekszik otthon, és rettenetesen kínlódik.” „Megyek és meggyógyítom” – felelte neki. A százados ezt mondta neki: „Uram, nem vagyok méltó, hogy betérj házamba. Csak szólj egy szót, és szolgám meggyógyul! Magam is alárendelt ember vagyok, s katonák szolgálnak alattam. Ha azt mondom az egyiknek: Menj el! – elmegy, a másiknak: Gyere ide! – odajön hozzám; vagy szolgámnak: Tedd ezt meg! – megteszi.” Ennek hallatára Jézus elcsodálkozott és kísérőihez fordult: „Bizony mondom nektek, Izraelben nem találtam ekkora hitet. Ezért mondom nektek: Sokan jönnek majd napkeletről és napnyugatról, és letelepednek Ábrahám, Izsák és Jákob mellé a mennyek országában, az ország fiait pedig kivetik a külső sötétségbe. Ott sírás és fogcsikorgatás lesz.” A századosnak pedig ezt mondta Jézus: „Menj, legyen úgy, ahogy hitted!” A szolga még abban az órában meggyógyult." (Máté 8: 5-13)


Ezért most én is ezt írom neked:

„Menj, legyen úgy, ahogy hitted!”



Kérdező! Ez egy nagyon jó ötlet. Ezt az ötletet érdemes lenne tovább gondolni.

Azt is mondom neked, hogy tedd meg, amit tenni akarsz, mert nincs vele semmi veszteni valód. De azt is mondom neked, hogy ha megteszed, akkor meg is kell bíznod az egyházban és a gondoskodó Istenben, hogy a Mester elolvassa a levelet. De azt is mondom neked, amit Jézus is mondott:


" Amikor imádkoztok, ne tegyetek úgy, mint a képmutatók, akik az emberek szeme láttára szeretnek imádkozni a zsinagógában meg az utcasarkon, hogy mutogassák magukat! Bizony mondom nektek: megkapták jutalmukat. Te, amikor imádkozol, menj be a szobába, zárd be az ajtót, s imádkozzál titokban mennyei Atyádhoz! S mennyei Atyád, aki a rejtekben is lát, megjutalmaz." (Máté 6: 5-6)


De az ötlet nagyon jó. Érdemes erre összpontosítani, Gyönyörű kezdeményezés.

De koncentrálhatsz erre a részre is:


"„Amikor pedig imádkoztok, ne szaporítsátok a szót, mint a pogányok, akik azt gondolják, hogy bőbeszédűségükért hallgattatnak meg. Ne legyetek tehát hozzájuk hasonlók, mert tudja a ti Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt még kérnétek tőle.” (Máté 6: 7-8)


Ezt pedig én mondom neked. Nem csak tudja Atyátok, hogy mire van szükségetek, hanem előre válaszol is nektek. Ha tehát levelet Írnál Jézusnak, megeshet az is, hogy a válasz levél előbb megérkezik, mint hogy elkezdnéd megfogalmazni a leveled.

De had kérdezzek én is tőled valamit! Vajon felismernéd-e , ha a Mester nyilvánvaló módon előre megválaszolná a leveledet, még mielőtt megírnád?


Üdv: Krisztián

dec. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
„Mielőtt kiáltanak, én már válaszolok, még beszélnek, én már meghallgatom.” (Ézsaiás 65:24)
dec. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Inkább imàdkozz az istenhez. Kérj áldást az istentől Jézusra.
dec. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Békesség neked, kérdező!


A 2-es kommentelő igazul jelentette ki.


Az, hogy úgy ítéled meg, hogy egyre fogy a te időd, az a te érzésed. Amikor az ember félelemmel teli, pánikol, amikor nem egész-séges, amikor azt hiszi, hogy egy olyan mély verembe került, hogy abból sosem jut ki többet, akkor hajlamos az önsajnálatra, hogy elhagyja magát, hogy fél és maga ítéli meg, mi lesz a sorsa. Az, hogy neked, nekünk is mennyi időnk van hátra, azt csakis az Isten Lelke tudja, más nem, Még a Fiú sem, hiszen Krisztus mondja is, hogy azt az órát csak az Atya tudja. Írod is, hogy félsz, tehát igazolod. Azt mondja még a Mester, hogy ne féljünk, hanem higgyünk istenben és benne. Magam is voltam már az életemben borzasztó nehézségekben, és ott, akkor mindig azt hittem, hogy innen már nincsen kiút. Magam is éreztem már, hogy eljött számomra a vég, de később visszatekintve, ami elközelgett mindig ilyenkor, az a hitem vége! A félelem az a sátán, az ember legveszélyesebb testi gyarlósága. Minden abból indul ki. Az emberek zöme ma fél, telve van frusztrációval, és aki így imádkozik, annak az imája erőtlen. Ne fél te sem, ne légy kishitű, hanem higgy az Egy Igaz Istenben és Krisztusban, és élni fogsz!


A vele való találkozás nem egy olyan dolog, ami majd egyszer bekövetkezik, és ha nem akkor, sietni szükséges, amíg még él valaki. Ezt nem lehet elveszíteni, mert nincsen ember, aki már ne találkozott volna vele lélekben. Amikor szeretjük igaz módon embertársainkat, amikor szófogadóak vagyunk a szüleinkkel, amikor lélekből segítünk, nevetünk, ölelünk, cselekszünk, akkor az ember kisded, és ilyenkor krisztusi a lelkülete. Miért mondod hát, hogy meg szüksége élned vele mielőbb a személyes találkozást? Találkoztál már vele, hidd el. De a siettetés nem helyénvaló az Igazságban. Minden úgy történik, ahogyan azt Isten elrendeli. Ne félj és ne siettess semmit sem. Ő akarjon, ne te. Krisztus elmondja, hogy csak azok szeretik az Atyát és őt, akik cselekszik az Atya akaratát. Nem elég a vallás, a képmutató istenszeretet, az unottan elmormolt esti ima, hanem szükséges megtörni a kenyeret. Azt is mondja a Megváltó, hogy tanuljuk meg tőle, hogy ő alázatos és szelíd. Ha ilyen vagy, akkor látod őt. Az embernek szükséges, hogy a fel-nőtti létéből visszatérjen a gyermeki lelkületéhez. Csak a világ nyomása, az elvárások, a trendek egyre inkább elvezetik az embereket Istentől, és belehajszolja a hazugságokba.


Azt is írod, hogy szeretnél neki levelet írni. Ez gyermeki felvetés, de ő nem egy kívánságteljesítő, mint valami mesehős. Elmondta, hogy azt szereti, aki cselekszi azt, amit ő mondott. Az idő fogy, ne arra jusson, hogy leveleket küldözgetünk nekik hanem hogy világoljunk az Igazságot, hogy az emberek, akik még lélekben éheznek, azok éljenek! Nem szükséges a levél, mivel ha lélekben vele vagy, akkor válaszol. Mielőtt még kéred, már tudja az Atya, mit szeretnél. Ne egy papírlapra írj, hanem te mond el neki személyesen a belső szobádban, amit szeretnél. De hiába kér valaki, ha nem cselekszik! Előbb valamilyen szinten a bizonyítás, utána a kívánság.


Írod az egyházat is. Ez valójában Egy Ház, külön írva. Mondja is a Mester a tanítványainak, hogy elmegyek, hogy helyet készítsek nektek, mivel az Atyám házában sok a hely. Isten nem vallás. Egy Ház van, a Szent Lélek. Benne laknak a lelki gyermekek, nem emberkéz emelte templomokban és rendszerekben.


Tőle kérj személyesen, ehhez nem szükséges senki és semmi más rajtad kívül! Kérj lélekből, alázatosan, cselekedj az igazságban, és a hidd, hogy amit kérsz, az megadatik, és megkapod. De aki testi még és a szájával állandóan csak akar, az miként méltó a lelki ajándékra? A legtöbben csak kérnek, de nem cselekszenek.


És végül ízt írod, amikor ismételten eljön közén. Téves! Mert el sem ment tőlünk, csak testben. Csak az jön vissza, aki már elment. Krisztus öröktől való örökig. Mindig volt és mindig lesz. Testben ment el tőlünk, hogy főleg azért, hogy ne a testi mivoltát bálványozzuk, de az ember a mai napig is ezt teszi. Nem a Lélekre nézünk, hanem az agonizáló feszületes Megváltóra és előtte hajbókolunk, nem Isten előtt! Ő nem ezt kérte tőlünk. Aki arra vár, hogy ő majd egyszer visszajön és az ég megnyílik, az örökké várhat erre a babonára. Lélekben ott van a gyermekekkel és ott is lesz. Az ő visszatérése szimbólum.


Legyen meg a hitünk szerint!


A Szent Lélek akarata legyen meg!


Üdv.

dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Fölösleges. Habár a Katolikus Anyaszentegyház Krisztus képviselete a földön, a kérdés értelmetlen.

A Teremtő Isten alkotott téged. Ő már az idők kezdete előtt látta minden tettedet, és már akkor ismert téged. Látja minden gondolatodat. Ha szólni akarsz hozzá, imádságban megteheted. Nem kell hozzá semmilyen flancos dolog, csak szólítsd meg Őt, és mondd el Neki, amit szeretnél. Ő hallja. És rengetegszer adott nekem már választ.


Benedicat et costodiat te omnipotentes Deus: Patri, et Filii, et Spiritus Sancti! (Áldjon és őrizzen meg téged a mindenható Isten, az Atya és a Fiú és a Szentlélek!)

dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerinten is: imádkozz. Egyébként a visszajövetelekor feltámadnak a halottak is, ezért ettől ne tarts. Az egyik latornak azt mondta: még ma Velem leszel a Paradicsomban.
dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!