Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus hívek mit szóltok...

Katolikus hívek mit szóltok ehhez a remek hírhez?

Figyelt kérdés
[link]
dec. 1. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

Vannak akik ingyen, szabadidejükben csinálják azt, amit a papok nap, mint nap. Hatékonyabban, mint a papok nap, mint nap.

Úgy vélem érvényesüljön itt is Isten akarata és Jézus Krisztus tanítása:


"Senki sem szolgálhat két úrnak: vagy gyűlöli az egyiket, a másikat pedig szereti, vagy ragaszkodik az egyikhez, a másikat pedig megveti. Nem szolgálhattok az Istennek is, a Mammonnak is." (Máté 6: 24)


Mammon pedig a "pénz isten".

[link]



Had idézzek a cikkből, amit hoztál kedves Kérdező:


"Forrásaink szerint a katolikus egyház aktív papjai országszerte a napokban kapják kézhez a kormány nemrégiben bevezetett karácsonyi támogatását, ami az idén másfél millió forint. Ez a támogatás független az egyházi szervezettől, teljesen személyre szólóan érkezik."


Jól látható, hogy az érsek sem viszi el az egészet, csak a 2/3-át kéri a papoktól.


A papoknak pedig ezt üzenném:

"Úgy lesz, mint azzal az emberrel, aki idegenbe készült. Összehívta szolgáit, s rájuk bízta vagyonát. Az egyiknek öt talentumot adott, a másiknak kettőt, a harmadiknak csak egyet, kinek-kinek rátermettsége szerint, aztán útra kelt. Aki öt talentumot kapott, menten elkezdett vele kereskedni, s másik ötöt nyert rajta. Ugyanígy az is, aki kettőt kapott, másik kettőt szerzett. Aki egyet kapott, elment, ásott egy gödröt, és elrejtette urának pénzét. Hosszú idő elteltével megjött a szolgák ura, és számadást tartott. Jött, aki öt talentumot kapott, és felmutatta a másik öt talentumot: Uram, öt talentumot adtál, nézd, másik ötöt nyertem rajta. – Jól van, te hűséges, derék szolga – mondta neki ura. – Minthogy a kevésben hű voltál, sokat bízok rád: menj be urad örömébe! Jött az is, aki két talentumot kapott, s így szólt: Uram, két talentumot adtál, nézd, másik kettőt szereztem. – Jól van, te hűséges, derék szolga. Mivel a kevésben hű voltál, sokat bízok rád: menj be urad örömébe! Végül jött az is, aki csak egy talentumot kapott. Ez így beszélt: Uram, tudtam, hogy kemény ember vagy. Aratsz, ahol nem vetettél, és gyűjtesz, ahol nem szórtál. Ezért félelmemben mentem, elástam a földbe talentumodat. Itt van, ami a tiéd. – Te mihaszna, lusta szolga! – kiáltott rá ura. – Tudtad, hogy ott is aratok, ahol nem vetettem, s ott is gyűjtök, ahol nem szórtam. Oda kellett volna adnod pénzemet a pénzváltóknak, hogy megjövet kamatostul kaptam volna vissza. Vegyétek el tőle a talentumot, és adjátok oda annak, akinek tíz talentuma van! Mert annak, akinek van, még adnak, hogy bőven legyen neki; akinek meg nincs, attól még amije van is, elveszik. Ezt a mihaszna szolgát pedig vessétek ki a külső sötétségre! Ott sírás és fogcsikorgatás lesz." (Máté 25: 14-30)


Magamról pedig elmondanám:

Napi 8 órát dolgozom targoncásként. Mert a munka Isten akarata.

"Arcod verejtékével eszed a kenyeret, míg visszatérsz a földbe, mert abból vétettél. Bizony por vagy, és vissza fogsz térni a porba!" ( 1 Mózes 3:19)

Szabadidőmben pedig azt teszem, amit a legjobbnak látok. Hírdetem az igét és Krisztus feltámadásának örömhírét, sőt azt is, amit a Papok hírdetni nem mernek: A feltámadás mibenlétét, az Atya, a Fiú és a Szentlélek mibenlétét. Pénzt pedig nem kérek mindezért. Sőt , a verejtékkel keresett pénzemből adakozok olyanoknak, akik a Krisztust hirdetik.

Emellett még tündökölök az elvált, külön élő apa szerepében is.

Csak a minimumra költök, ami szükséges és a maradékot arra teszem félre, hogy még hatékonyabban hirdethessem a jézus krisztust, úgy, ahogy azt illik.


Mindezért pedig nem kérek semmit sem. Én ajánlanám minden katolikus pap számára a zalalövői kollégájuk példáját.

Valami Ilyesmit érdemes csinálni. Haladni kell a korral.


legnagyobb tiszteletem az egyháznak és Urunknak Jézus Krisztusnak.

Testvéreim, ti pedig akik ezt olvassátok lássátok be szívetekben, hogy Jézus az isten és az Atya a Fiúból (Jézusból) lett, ahogyan a felnőtt lesz a gyermekből. Isten pedig az Atyából lett, ahogy a fiatal emberből bölcs ember lesz aki szép korú. Ám Isten az emberrel ellentétben örök. Krisztusban pedig az ember is örök az Istenben.


Én pedig Krisztián vagyok, a targoncás.

dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, van veszprémi egyházmegyés pap barátom, akivel gyerekkorunktól ismerjük egymást. Majd megkérdezem tőle, hogy mi igaz ebből.
dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Forrásaink szerint a katolikus egyház aktív papjai országszerte a napokban kapják kézhez a kormány nemrégiben bevezetett karácsonyi támogatását, ami az idén másfél millió forint"

Mondjuk erről eddig három papot kérdeztem, egyik se kapott személyesen kézhez semmit (ahogy eddigi években sem), de szólok, ha változás van. Inkább hajlok afféle, hogy a kormány hazudik, a média (bármelyik oldal) meg kritika, utánajárás nélkül lehozza, hogy lehessen hőbörögni.

dec. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jégszív ***** válasza:

Igazolja a régi bölcseletet:

"Minden szentnek a maga felé hajlik a keze."


Nyugodjatok meg, szentté is fogják avatni!

Mikor is? Amikor a Kiss-Rigót! 😛

dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!