Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova zanui vallási szervez...

A Jehova zanui vallási szervezet,nem egyhát hanem egy vállalkozás? Állitólag csődbe is mehet? " Már régen ezelőtt kijelentettük,hogyha a pénzalap megszűnik,ezzel arányosan megszűnik a Társulat tevékenysége is."/A Jehova Tanúi könyv 350. old./

Figyelt kérdés
máj. 13. 21:52
 1/9 tgt ***** válasza:
64%
Nem csak vállalkozás mehet csődbe, hanem minden szervezet. Sőt, még egy család is.
máj. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez minden egyházra igaz.

Ha nincs pénz bezárják a templomot is, hiszen nincs miből fenntartani.

máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, erre gondoltál? Mert ez egészen másról szól, mint a te önkényesen KIRAGADOTT szöveged:


„A belépés díjtalan. Nincs pénzgyűjtés”


Az Őrtorony egészen korai, már a második kiadásában 1879 augusztusában Russell testvér kijelentette: „Hisszük, hogy a »Sioni Őrtorony«-nak JEHOVA a támogatója, és mindaddig, amíg ez igaz, ez a folyóirat sohasem fog emberektől kéregetni vagy emberekhez folyamodni támogatásért. Amikor az, Aki mondja: »A hegyek minden aranya és ezüstje az enyém«, nem gondoskodik többé a szükséges pénzalapról, megértjük majd, hogy ideje megszüntetni a lap kiadását.” Ezzel összhangban, Jehova Tanúi nem koldulnak pénzt az irodalmukban.

máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
USA-ban részvénytársaságként van bejegyezve. Különböző üzleti tevékenységeket folytat; a magazin- és könyvkiadás mellett ingatlanok adásvételével is például, meg sok minden mással is, de nem vagyok már up to date az ügyben (egy időben minden elérhető dolgot elolvastam róluk, nem csak tőlük, külső forrásból is, kilépett tagoktól is, de aztán nem érdekelt tovább, úgyhogy nem is jegyeztem meg minden részletet).
máj. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3as sajnos buta mód mellé fogtál,mert nem erre gondoltam.
máj. 14. 21:00
 6/9 anonim ***** válasza:
39%

4

Tényleg? "Üzleti tevékenység"? Na nem mond? Ugye milyen egyszerű összehazudni mindent, látszólag nem kell elszámolni semmivel, és a forrás is lehet fakenews nyugodtan.


Szóval a "magazinok", folyóiratok, könyvek az "üzlet" részei? 😀

Akkor azért adják térítésmentesen mindenkinek, igaz? Akkor azért nonprofit szervezet, igaz?

máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy neked l nem ért gondoltál kérdező, el is hiszen, de ez van a 350-ik oldalon!
máj. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6: nem mondtam, hogy a magazinokból van a pénz. De azt biztosan tudom, hogy egyes, a hívek által többnyire ingyen felépített, épületek eladása bevett gyakorlat és az bizony üzlet. Mint írtam, régen olvastam a témában, viszont arra tisztán emlékszem, hogy nem minden üzleti tevékenység kompatibilis a nyilvános tanításokkal. Nyilván bírálták is a szervezetet miatta, lehet azóta történt némi változás is, de attól még bármilyen szervezet működtetése pénzbe kerül, ne tagadjátok. És adományokból nem lehet egy ekkora szervezetet fenntartani.
máj. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

Egy pillanatig sem tagadtam, hogy anyagilag finanszírozni kell a szervezet működését! Ez abban az általam idézett részben is benne van, amit az első válaszomban írtam. Viszont mindig és mindenhol kihangsúlyozzák, hogy CSAK ÖNKÉNTES ADOMÁNYOKBÓL történik az egyház fenntartása! Az őrtorony társulat nem üzleti vállalkozás, részben sem! Mindegy mit mond sok rosszakaró, ez tény. Egyébként az USA alkotmánya, törvényei sok mindent igen liberálisan kezelnek, de az ilyen jellegű kérdéseket nem veszik lazán.


"nem mondtam, hogy a magazinokból van a pénz."


Akkor ezzel mit mondtál?


"Különböző üzleti tevékenységeket folytat; a magazin- és könyvkiadás mellett ingatlanok adásvételével is például..."


Tehát a kiadványok sem profittermelő vállalkozások, de az ingatlanok "adásvétele" sem ilyen.

máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!