Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki el tudná mondani nekem...

Valaki el tudná mondani nekem hogy a Bibliai Noé fiainak (Sém, Kám és Jáfet) utódai milyen népek ősatyai? (pl Hunor és Magor a magyar a hunok és a magyarok őse Jáfet ivadéka, xy a germán népek ősatya, Asszur xy népek ősatya, Put xy népek ősatya)

Figyelt kérdés

Jáfet fiai: Gómer, Mágóg, Mádaj, Jáván, Túbal, Mesek és Tírász

Kám fiai: Kus, Micrajim, Put és Kánaán.

Sém fiai: Elám, Asszur, Arpachsád, Lud és Arám.

(kerestem interneten de ilyen részletesen mint ahogy most kérdem nem leltem forrást) Válaszokat előre is köszönöm.



#Biblia #nép #Jafet
dec. 2. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Noé-val indul , Nimród , Bendegúz , Attila , Csaba , Aladár és utána Szkíta , Hun , Magyar felé zanzásitva .
dec. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kám>Kus>Nimród>Hunor és Magor fent elírtam ezek szerint Kám ősei ivadékai vagyunk.

Tírász Jáfet egyik fia (1Móz 10,2; 1Krón 1,5). Talán az etruszkok őse.

Gómer fia Tógarma örmények és grúzok Torgom Örményország első királyaként szerepel, akinek fia, Haik az örmények ősatyja, annak fia, Armenak pedig az örmény nép névadója volt. A grúz mondák szerint Grúziát Targamosz másik fia, Kartlosz alapította, akiről a hagyomány szerint az ország történelmi Kartli tartománya nevét kapta.

Sém>Arpachsád>Selah>Eber>Peleg>Reu>Serug>Nahor>Terah>Abraham>zsidók

apránként csak ki lrhet következtetni a fiaik és annak leszármazottaira rákeresve angol forrásokat is nézve.

dec. 2. 10:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Sém leszármazottai: (sémi hámi nyelvet beszélő népek) arabok, berberek egyiptomiak (koptok) zsidók
dec. 2. 10:52
 5/6 A kérdező kommentje:

megtaláltam az emberiség családfáját a (biblia szerint)

family tree-nél Shem Ham Japheth ráclikelve és azok fiait megnézve egész szépen lehet haladni angol nyelvű wikin ha esetleg valakit érdekelne

(Noah wiki) family tree:

[link]

dec. 2. 11:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, Jàfettől származunk, mert az ő utódja Magóg.
dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!