Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitetlenek! Hogyan viszonyulto...

Hitetlenek! Hogyan viszonyultok ahhoz a tényhez, hogy megvizsgálták a az újszövetség szövegretorikáját és bizony igaznak minősítették a szöveget retorikailag?

Figyelt kérdés
Mind az összes csodatevés és a feltámadás valószínűleg igaz.

dec. 6. 12:31
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
közeleg a karácsony. Minden kedves gyakori olvasónak boldog karácsonyt és boldog újévet kívánok. Az Úr szeretete legyen veletek most és mindörökké 😊
dec. 6. 12:34
 2/15 Mojjo ***** válasza:
100%

"igaznak minősítették a szöveget retorikailag?"


Ez egyáltalán mit akarna jelenteni? A retorikai szó ismeretében nem igazán tűnik úgy, hogy ennek van bármi értelme, de lehet, nem teljesen így akartad írni.

dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Mojjo ***** válasza:
100%
@1: És természetesen minden hittől és hitetlenségtől függetlenül legalábbis én köszönöm és hasonló jókat kívánok! :)
dec. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Süt a provokáció, a támadás és az arrogancia ebből a kérdésből...szerintem Jézus nagyon szégyenkezne miattad :(
dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igen én értelmeztem félre a retorika szó jelentését. Egy teológustól hallottam a YouTubeon, hogy a szövegkörnyezet ahogyan le van írva az valószínűleg igaz és úgy is van nem valami hazugság a szövegkörnyezetből ítélve.
dec. 6. 13:01
 6/15 anonim ***** válasza:
53%

Én hitetlen vagyok és egyáltalán nem érdekel a Biblia, szerintem a Bibliát rabszolga beállítottságú embereknek írták.

Azok tartják szentnek a Bibliát akik rabszolga beállítottságúak...

dec. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Linkelhetted is volna az adott videót, hogy tudjuk, hogy pontosan/valójábban mit mondott.
dec. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
dec. 6. 13:37
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Ez van akkor, ha nem az okos hülyéskedik.
dec. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"igen én értelmeztem félre a retorika szó jelentését. Egy teológustól hallottam a YouTubeon, hogy a szövegkörnyezet ahogyan le van írva az valószínűleg igaz és úgy is van nem valami hazugság a szövegkörnyezetből ítélve."


Ez maximum úgy értelmezhető, hogy aki leírta (biblia esetében leírták), azok igaznak vélték az ott leírtakat.


Ha egy hazugságvizsgálógépre kötnek egy embert, akinek előtte megtanították, hogy 2+2=5, és a "Mennyi 2+2?" kérdésre rávágja, hogy 5, ott nem fog a hazugságvizsgáló sem jelezni, mert a válaszoló úgy gondolja, hogy igazat mond.


Aki hazudik, akár szóban, írásban, az kozmetikázza a mondandóját. A szöveg vizsgálata esetleg utalhat arra, hogy vannak-e benne ilyen kozmetikázott fogalmazások (kétértelműségek, feltételes módok, féligazságok stb), de ha nincs benne ilyen, az nem azt jelenti, hogy a leírtak igazak, hanem azt, hogy aki leírta, ezt hitte igazságnak.


Ez pedig nem ugyanaz.

dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!