Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hitetlenek! Hogyan viszonyulto...

Hitetlenek! Hogyan viszonyultok ahhoz a tényhez, hogy megvizsgálták a az újszövetség szövegretorikáját és bizony igaznak minősítették a szöveget retorikailag?

Figyelt kérdés
Mind az összes csodatevés és a feltámadás valószínűleg igaz.

dec. 6. 12:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Igazabol nem azt mondja, hogy az Ujszovetseg igaz es "Mind az összes csodatevés és a feltámadás valószínűleg igaz."

Hanem azt, hogy szovegkritikai szempontbol es mas korabeli irasokkal osszevetve lehet eredeti, tehat lehet, hogy tenyleg akkor irodott, amikor azt rola mondjak. Arra a felvetesre valaszolva, hogy az Ujszovetseg konyveit kesobb irtak (masok, masolva, hamisitva stb).

En istenhivo vagyok, tehat nem engem kerdezel, de azert leirtam (ha mar megneztem).

dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, ha teged hazugsagvizsgalora kapcsolnak, es felteszik neked a kerdest, hogy szerinted letezik-e Isten, es te azt valaszolod hogy igen, akkor nem fog jelezni a masina. Ha ram kapcsoljak, es en azt mondom hogy nem, akkor sem fog jelezni a masina. Pedig ellenkezo valaszt adtunk ugyanarra az egyszeru kerdesre.
dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem aztán mindegy mit csinálnak az emberek. Nincs véleményem róla, csak hogy tegyék hát, játszanak és fejlődjenek, azért vannsk.


A hit isten ellensége, és mindenki le fogja majd tenni. A hit eltünik, mert isten nem enged majd neki teret a szívedben.

dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%
A szövegkörnyezet alapján a Twilight is valószínűleg igaz. Sőt a skizofrén beteg hallucinációiról készült naplóbehegyzések is igazak. Ez azt jelenti, hogy aki leírta, az tényleg hitt a dologban. Nem az objektív igazság. Mint pl egy olyan beteg, aki Napóleonnak képzeli magát, ha hazugságvizsgálóra kötik, nem fog jelezni, amikor azt mondja, hogy ő Napóleon, mert az ő igazságában tényleg azt hiszi, hogy tényleg ő az igazi Napóleon. Mondanom sem kell, ettől még nem lesz Napóleon.
dec. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az hogy nincs bizonyíték az ellenkezőjére, az még nem jelenti azt, hogy igaz. Attól hogy valami nem piros, nem biztos, hogy kék. Jó bűvész volt Jézus, ez kétségtelen, de egyelőre sokkal több a bizonyíték arra, hogy mese az egész, mintsem arra, hogy igaz legyen. Ettől Isten még létezhet és szükség is van a meséjére az emberek kordában tartásához és az erkölcsös normák elfogadtatásához, csak hát változnak az idők és az ember egyre többet tud a világról, így nem kell már hinnie a mesékben, ha van logikusmagyarázat is.
dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!