Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római Katolikusok vagyunk a...

Római Katolikusok vagyunk a párommal, Keleti Ortodox Egyházi esküvőt tervezünk, a Katolikus Egyház elfogadja az ilyen házasságot, tudunk gyónni és áldozni ezek után a Katolikus templomban?

Figyelt kérdés
dec. 6. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, bennem elsőre az is felmerült, hogy az Ortodox Egyház esket-e úgy, hogy egyikőtök sem ortodox keresztény? Mert pl. ha két református szeretne katolikus esküvőt, akkor nem lehet. Csak úgy, hogy az egyik fél az adott felekezethez tartozik.

A Katolikus Egyház szerint a házasság szentségét nem a pap, hanem ti magatok szolgáltatjátok ki egymásnak. A házasság érvényessége attól függ, hogy van-e kánonjogi akadály vagy sem, illetve hogy elhangozzanak a katolikus házasságkötés szavai tanúk és a pap/diakónus előtt, aki megálllapítja az érvényességet. Ökumenikus esküvő létezik, olyankor mindkét felekezet papja/lelkésze ott van.

Ha nem hangzik el ezen az esküvőn az a házassági beleegyezés, ami Katolikus Egyházban van és nincs jelen klerikus tanú (azaz pap vagy diakónus), akkor szerintem a Katolikus Egyház nem tudja elfogadni.

dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért vetődött fel bennetek, hogy egy másik felekezet eskessen meg titeket? Ha én gyakorló katolikus vagyok, bennem fel se merülne. Egyáltalán miért gondoljátok, hogy megesketnek titeket, amikor semmi közötök hozzájuk?
dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszitek komolyan a vallást (márpedig a jelekből ítélve nem veszitek komolyan), akkor minek a templomi esküvő? :)
dec. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok itt a felmerülő kérdés. Az ortodox részről szerintem nagyobb probléma lesz, lévén hogy nem vagytok azok. A katolikus meg max letudja azzal hogy gyónsz egyet mert egyre kevesebb a hívő ember
dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!