Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám és Éva klasszikus értelem...

Ádám és Éva klasszikus értelemben nem volt ember! Nem születtek, nem volt gyermekkoruk, nem tanultak, be lettek programozva. Az ő bűnük miért terjed ki az emberi fajra?

Figyelt kérdés
Mivel a tudásukat Isten programozta be, miért lennének felelősek a döntéseikért, amiket programjuk alapján hoztak meg?

2023. dec. 10. 15:35
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
70%

19.Hsz Demion!


Ne torzíts!


Ádám és Éva NEM ettek "Tudásfáról"!


Ők a "Jó és gonosz tudása" fájáról ettek,miután már azt is tudták milyen a gonoszság. Ennyivel tudtak"többet"!

2023. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
17%

14.


Bocsáss meg, de Én nem vettem el, és nem is tettem hozzá Isten szavához.

A Biblia, Isten szava mondja, hogy Isten tanít. TE mit értesz ez alatt?

Nagyon érdekelne....

2023. dec. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
78%

22


A Biblia azt is mondja, hogy Isten féltékeny mégsem állítom, hogy Ádámra és Évára is féltékeny volt!


"mert én, az Úr, a te Istened féltékeny Isten vagyok."


Ne rakj hozzá a szöveghez, bűn!

2023. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

Az hogy valaki megmagyarázza a Bibliát, nem jelenti azt, hogy hozzátesz, illetve elvesz Isten Igéjéből.

Ha egy keresztény megkérdezi a keresztény társától, hogy bizonyos Igéket hogy kell értelmezni, és a keresztény társa törekszik arra, hogy helyesen megmagyarázza, attól még semmiképp sem nevezhető sátánistának.


20-as: Kérlek szépen hogy ne sértegess másokat. Ha keresztény vagy, akkor főleg ne.

23-as: Isten féltőn szerető Isten.


2Mózes20,5

Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban harmad- és negyedíziglen, akik engem gyűlölnek.

2023. dec. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

24


Te nem megmagyarázod a Bibliát, hanem félre, mint a sátánisták! Szégyeld magad!

2023. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

25-ös:

Nem értek egyet!

2023. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

26


A sátánisták nem is szoktak!

2023. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

27-es:

A keresztények sem értenek egyet azzal, ha valaki sátánizmussal vádolja őket.


Ha egy sátánistának azt mondod, hogy ő sátánista, akkor valószínűleg nem sértődik meg.

Ha egy ateistának azt mondod, hogy ő ateista, akkor valószínűleg ő sem sértődik meg.

Ha egy kereszténynek mondod hogy ő sátánista, vagy ateista, akkor természetes hogy megsértődik.


Akár a katolikus, evangélikus, református, Hit Gyülis vagy valamely másik keresztény egyházhoz tartozol, akkor se vádold a keresztény társaidat sátánizmussal.


Ha nem hiszel nekem, akkor kérdezd meg attól a paptól vagy lelkésztől, akihez jársz, hogy szabad-e valakit sátánizmussal vádolni, ha arra törekszik, hogy helyesen megmagyarázza a Bibliát.

2023. dec. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
82%

28


Nem vádaskodtam, tényeket közöltem!

2023. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

29:

Te melyik keresztény egyház aktív tagja vagy?

2023. dec. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!