Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek Jézus hátralevő próféciái?

Melyek Jézus hátralevő próféciái?

Figyelt kérdés

dec. 10. 21:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Luk 13:35 Íme pusztán hagyatik nektek a ti házatok; és bizony mondom nektek, hogy nem láttok engem, mígnem eljő [az] [idő], mikor [ezt] mondjátok: Áldott, aki jő az Úrnak nevében!


---->


Jel 1:7 Íme eljő a felhőkkel; és minden szem meglátja őt, még akik őt által szegezték is; és siratja őt e földnek minden nemzetsége. Úgy van. Ámen.

dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 IstenGyermeke1 ***** válasza:
87%
Elég sok van. És mégtöbb értelmezés. Lehetetlen válaszolni a kérdésre.
dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%

Az egész Jelenések kőnyve a saját üzenetét prófétai beszédnek nevezi valamint Jézus Krisztus kijelentésének. :)

A 4. fejezettől a végéig a mi számunkra is a jövő eszkatologiáját leplezi le.

dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%
Szó szoros értelemben vett próféciája már nincs Jézusnak, hiszen egyedül visszatérése nem teljesült. De második eljövetele nem igazán prófécia (szerintem), hiszen itt saját visszatéréséről van szó. Ahogy az se prófécia, ha azt mondom, hogy holnap érkezem hozzátok.
dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%
Elbukik a Fidesz.
dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Hát azért van különbség, hogy én mondom holnap visszajövök vagy Isten mondja. A prófétai beszéd "szilárd", "biztos", "megbizható".

Olyan mikor a sötétben lámpát gyújtanak, vagyis csak vele tudunk tájékozódni a jövőről. Az én szavam vagy bárki ember igérete nem ilyen.

dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

Hamarosan megkötözi Sátánt, és a "tétlenség" állapotába fogaj taszítani, ezer évre

Isten nagynapja után, amikor megtsiztítja a földet azoktól, akik ellene voltak, és nem engedelmeskedtek neki. Át veszi az égből a vezetést, mint Isten kinevezett királya, 1000 évig fog a földön maradottakon uralkodni, azokkal akikkel a királyságára kötött szövetséget


Az ezer év után, visszaadja Atyjának, Istenének a kinevezését, és mint Ádám idejében, Isten vezetése alá kerülnek az emberek.

dec. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#6

Definiálnád nekem, hogy mi a prófécia?

dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%

8!


Az a beszéd ami biztosan beteljesedik mert nem embertől származik.

dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
36%
A definíciód alapján az ördög beszédei is benne vannak. Érdekes, hogy azt is próféciának tartod.
dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!