Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » T iteket a lelkiismeretetek...

T iteket a lelkiismeretetek indít arra, hogy ne válas zoljatok sértésre? Szokta tok válaszolni? Hogyan? (Inkább élő szóban, nem online.)

Figyelt kérdés

dec. 5. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Lelkiismeret?!

Méltóságomon aluli, hogy tudomást vegyek róla.

dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon szoktak sértegetni.

Én is figyelek, hogy ne sértsek meg másokat. Ha szeretettel, örömmel vagy telve, akkor abból nem igazán jön ki sértés...

dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Potyondi Gergely ***** válasza:

A lelkiismeret az Isten hangja bennünk.


Ha egy keresztényt valaki szid, akkor az a keresztény halgasson a lelkiismeretére, és gondoljon az alábbi Igére:


Máté5,11

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket, és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek énérettem;

dec. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 IstenGyermeke1 ***** válasza:
71%

#3-sal értek egyet.

Kérdező, kérlek legközelebb a helyesírásra is figyelj, ha kérhetem.

dec. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Helyzetfüggő. Van, hogy válaszolok a sértésre. Nem kell belemenni véget nem érő vitákba és sértegetésekbe, de mindig nyuszinak sem kell lenni. Jézus is válaszolt, amikor sértegették:

"Amikor ezeket mondta, az ott álló poroszlók egyike arcul ütötte Jézust, és így szólt: »Így felelsz a főpapnak?« Jézus azt felelte neki: »Ha rosszul szóltam, bizonyítsd be a rosszat, ha pedig jól, miért ütsz engem?« (Jn 18, 22-23)

dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem annyira a lelkiismeret, mint a számítás. Úgy vélem, egy valós, jogos alappal rendelkező sértésre sértéssel válaszolni a hibánk be nem ismerését jelenti. Ilyenkor jobb elismerni a hibát, és esetleg konstruktív mederbe terelni a diskurzust.


Ha viszont semmi alapja nincs a bántásnak, akkor a visszavágás épp, hogy a vád elismerését jelenti.

dec. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a lelkiismeret, sokkal inkább Isten.
dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon szoktak megsérteni, mivel megfelelési kényszeres vagyok. Ha meg is sértenek a helyzettől függ a válaszom. Visszasérteni nem nagyon szoktam, esetleg kiállok magamért ha nem tartom igazságosnak. Vagy lehet nem válaszolok vagy próbálok kompromisszumot találni.
dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Két dolog jut eszembe. Attól, hogy valamit sértőnek élek meg, még nem biztos, hogy rossz vagy ártó szándékkal mondták, vagy hogy nem igaz. Az igazság is fájhat, szóval jó először feltenni a kérdést, hogy "lehet, hogy igaza van annak, aki fájdalmat okozott?" Szerintem még akkor is lehet valakinek igaza, ha beszéd közben nem tudta kontrollálni a negatív érzéseit, pl. haragosan vagy túl élesen fogalmazva mondott nekem valamit. Nyilván nem jó, hogy nem szeretettel szembesített a hibámmal vagy bűnömmel, de az állítása ettől még részben vagy egészében igaz lehet.

A másik dolog, hogy attól, hogy keresztény vagyok, nem vagyok senkinek a riherongya, hogy azt mondhat nekem vagy azt csinálhat velem, amit akar. Az emberi méltóság tiszteletben tartása mindenkinek jár. Ha valami romboló, ártó szándékú beszéd, amit nekem mondanak, akkor az még nem visszavágás vagy bosszú, ha határokat szabok, például azzal, hogy azt mondom: "Eddig és ne tovább, nem csinálhatod ezt velem." "Túllépted a határt, kérlek, hagy abba azonnal!" Ha nem hagyja abba, lehet megoldásokat keresni az elkövetőtől való elkülönülésre, ha lehetséges. Például a közösségi médiában a sértegetők, zavarkeltők, értelmetlen vitatkozók vagy trollkodók üzeneteit le lehet tiltani.

üdv, a javuló Stefán

dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!