Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az evangelista...

Mit gondoltok az evangelista Somogyi Attiláról?

Figyelt kérdés
Jár vagy járt valaki a gyülekezetében? Egy ismerősöm hívott, hogy tartsak vele, de videók alapján ez a karizmatikus stílus nekem felszínesnek, hatásvadásznak tűnik.

dec. 11. 14:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%
Evangelistából négyet ismerek és Attila barátunk nincs közte...
dec. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Érdemi választ kérnék. Köszönöm!
dec. 11. 18:43
 3/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:
60%

Evangelisták: Szent Máté, Szent Márk, Szent Lukács és Szent János. Nem Somogyi Attila.

3 lehetőség van:

Vagy te adtad neki ezt a címet, nem ismervén jelentését. Esetleg ő adta magának nem tudván mit jelent; vagy ő jelentését ismervén adta magának (amit simán kinézek egy önjelölt neoprotestáns prédikátorból).

Én kicsit előítéletes vagyok az új gyülik tanítóival szemben, nem kell semmi, csak vezetőegyéniség, máris tanító vagy. Továbbá tanítóhivatal hiányában olyan eretnekséget mond, amilyet akar. Nincs fundamentuma a tanításaiknak.

dec. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

A szónak van egy, az igehirdetővel, prédikátorral rokon jelentése is (lásd pl. Billy Graham).

Mindegy, felesleges volt itt kérdeznem. Az a pár száz ember, aki látogatja az összejöveteleit, valószínüleg nem GyK-zik.

dec. 13. 09:22
 5/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#4

És tényleg így nevezik a neoprotestáns térítőket! Ezt az egoista címet! A 4 szent evangélium leíróival egy szintre helyezik magukat. Nem viccből írtam, hogy bajom van az ilyenekkel.

dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
26%

5# Talán beszéld meg Jézussal.

Mert az alkalmain szabadulások vannak...

A kritikusok általában nem cselekvői az Igének...sajnos.

dec. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
#6 Kérlek, írj bővebben a tapasztalataidról. Mit értesz szabadulás alatt? Téged is ért hasonló élmény? Jártál korábban másik gyülekezetbe, vallási közösségbe?
dec. 13. 11:26
 8/26 anonim ***** válasza:
63%

Több alkalmon is voltam, ahová az Úr vitt. Igen történtek változások nálam is. Isten országába betegen, sérülten jövünk. Engem az Úr meggyógyított, fejfájásból szabadultam.

Ahová szíved szerint elmennél nyugodtan menj, de Jézus miatt menj. Isten szabadságra hív el, a Vele való közösségre elsősorban. Aztán közben, ahogy megtanulsz Vele kommunikálni majd mutatja, hogy Te Neked mi a feladatod Krisztusban. Nekem pl segítő.

dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm, de ha ennyire általánosan fogalmazol, abból nem tudunk meg semmit.
dec. 13. 12:19
 10/26 IstenGyermeke1 ***** válasza:
74%

#6

Idéznéd, hol írtam, hogy kizártnak tartom a Szentlélek működését? Az, hogy vannak karizmák a közösségében, nem jelenti azt, hogy nem prédikálhat eretnekséget.

dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!