Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok az evangelista...

Mit gondoltok az evangelista Somogyi Attiláról?

Figyelt kérdés
Jár vagy járt valaki a gyülekezetében? Egy ismerősöm hívott, hogy tartsak vele, de videók alapján ez a karizmatikus stílus nekem felszínesnek, hatásvadásznak tűnik.

dec. 11. 14:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
36%

"És tényleg így nevezik a neoprotestáns térítőket! Ezt az egoista címet!"

Ja, és még ők vannak kiakadva azon, hogy címek vannak a Katolikus Egyházban... :D

Azt tudom még elképzelni, hogy angol fordítás ilyen féltreérthető és butácska lett, ez gyakori, mikor az ilyen amerikai neoprotestáns fogalmakat átültetik magyarra. Valóban az angolban használják azt, hogy "evangelist" ezekre a "prédikátorokra", de a szót nagybetűvel, pl. hogy "Four Evangelist" azt csak a négy evangelistára.

"Evangelizációt végező ember" lenne a jobb fordítás, az evangelizáció egy létező fogalom magyarban is, amit a hit és az evangélium hirdetésére használunk. De attól még én nem leszek evangelista, hogy az evangéliumot hirdetem. Evangelisták csak az evangéliumok szerzői, belőlük pedig meg négy kanonizált van.

dec. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
#11 Biztos evangelizátort szerettél volna írni. A kérdés szempontjából lényegtelen.
dec. 13. 17:51
 13/26 anonim ***** válasza:
24%
A kerdező jól irta,kérdezte: az egyház építesére adatott szolgálati ajandékok,evangélisták,pasztorok,tanítók...stb
dec. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer voltam, nekem szimpatikus. Mentem volna többször is, csak nagyon messze lakom Bp-től.

Jó véleményem van Somogyi Attiláról. Nem tartom hatásvadásznak. Ha van arra lehetőséged, hogy személyesen elmenj, nyugodtan menj el és akkor tudsz saját véleményt kialakítani.

Több emberrel is beszéltem ott a helyszínen, nagyon rendes, jólelkű embereket ismertem meg. És sajnálom, hogy csak egyszer tudtam menni.

Attilával is beszéltem, ő is igazán segítőkész.

dec. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Azóta láttam még pár videót:

- a színpadon az előttw álló nő összeesik (talán "szabadulás" következtében?), SA egy darabig látszólag tanácstalanul álldogál, majd elsétál,

- a New York-i Times Square-en videózza, ahogy egy óriás ledfalon a Diablo nevű videojáték reklámja megy, amit kb. úgy kommentál, hogy "lám, a Sátán már leplezetlenül hirdeti magát",

- szintén New York-ban (mit keres ott? csak nem pénzt?) videózza a halloweent ünneplőket, az ünnepet kb. sátánkultusznak titulálva (vajon mit szólna a busójáráshoz?).

A fentiek sem tettek rám jó benyomást. Velem van a gond?

dec. 27. 11:11
 16/26 A kérdező kommentje:
#14 Köszönöm a választ. Neked szimpatikus, szerinted segítőkész. Ne haragudj, de ezzel nem sokat mondtál róla, ezek általánosságok. Rendes, jólelkű emberek pedig mindenhol vannak, még amúgy kártékony szektákban is akad belőlük, vagyis önmagában ez nem árul el semmit.
dec. 27. 11:23
 17/26 anonim ***** válasza:
63%

15# Csak Jézus tökéletes. Mi jó esetben szeretnénk olyan lenni, mint Ő.

Ha így mersz gondolkodni másokról, akkor változtasd meg a gondolkodásodat. Csak az alázat lát.


Attila azt is elmesélte, hogyan jutatta be az Úr börtönökbe és ott hogyan gyógyultak szabadultak emberek.... Nekem ez maradt meg... Ez a lényege Jézus követésének... Szabadon bocsátani a foglyokat. Vkiknek papírja is van erről és szószerint börtönben csücsülnek a bűneik miatt.

Áldjon az Úr Jézus Krisztus és örizzen szüntelen!

dec. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy időt szakítottál a hozzászólásra. Sajnos megint csak általánosságokat írtál, ahogy a 8-asban.
dec. 27. 13:58
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

18# Ekkora elégedetlenséget.... De azért hajrá. Ember küzdve küzdj és bízva bízzál.

Különben meg Neked nem kell oda elmenni. Túl tökéletes vagy.

dec. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Éppenséggel te kritizálsz engem. Miért is? Csupán megjegyeztem, hogy a válaszaid nem mutatnak túl az általánosságokon, veled ellentétben nem személyeskedtem.
dec. 27. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!