Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek szerintetek?

Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Roviden annyi a lenyeg hogy egy ujjaszuletett kereszteny csaladban nottem fel. Igazabol az egesz gyerekkorom a buntudatrol es a szegyenrol szolt. Rengetegszer beszelt errol apam, nagyjabol napi szinten, hogy meg kell terni kulonben a pokolra kerulunk… tenyleg az egesz hitbol es a keresztenysegbol kb ennyi amire emlekszem.

Persze beszelt jo dolgokrol is, de mondjuk 70-80%ban a lesujto negativ dolgokrol.

Egyszeruen olyan merhetetlen szorongas van bennem kisgyerek korom ota amit el se tudok mondani. Teljesen torz istenkepem van. Persze az eszemmel tudom hogy Jezus nem azt akarja hogy azert terjunk meg mert kulonben buntetest kapunk hanem azert mert szeret minket es meghalt a buneinkert. De megis ez annyira melyen belem ivodott ez a szemleletmod hogy egyszeruen nem tudok mar bizni ebben az egeszben. Ugy erzem hogy barmi amit teszek es istennel kapcsolatos az egyreszt az apam fele valo megfelelesbol es a buntudatbol ered. Nem szeretetbol meg hitbol…. Es folyamatosan buntudatom van hogy miert nem ugy elem az eletem ahogy Isten elvarja de mindekozben annyit csalodtam ebben az egeszben es annyira nem az eredeti lelkulet vezerel hogy nem tudok oszinten hinni ugymond…

Lehet hogy ossze vissza beszelek es teljesen erthetetlen amiket irok.. de elegge ossze vagyok zavarodva.

Apam folyamatos lelki terrorban tartott minket, narcisztikus, manipulalt nagyon sokat, es egy iszonyu negativ ember.

Persze vannak jo tulajdonsagai is es szeretem azert, de ez is egy hatalmas csalodas volt nekem. Mert az apammal azonositottam Isten es az egesz kereszteny egyhazat… nem csoda hogy ekkora ellenallas van bennem.

Nem megy egyszeruen hogy megterjek.

Egyszer mar megtettem es tudat alatt azert tettem h megfeleljek apamnak meg hogy ne keruljek pokolra. De oszinten nem akartam valtoztatni az eletemen. Mert nem volt oszinte bennem az elhatarozas. Vagy meg nem ert meg bennem elegge.

Most is ez van. Kegyetlen buntudatom van es szorongok nagyon sokat de mindemellett hatalmas ellenallas van bennem es csalodottsag a keresztenyseggel es Istennel szemben.



dec. 17. 23:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Ha az Ószövetség tiszta képet adna Isten természetéről, és nem csak elrejtve tartalmazná azt, akkor a zsidók nem feszítették volna keresztre Jézust.

Vannak az Ószövetségben is Krisztus szellemiségével teljesen egyező igerészek:


Ésaiás

58,6 Hát nem ez-é a bőjt, a mit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek?

58,7 Nem az-é, hogy az éhezőnek megszegd kenyeredet, és a szegény bujdosókat házadba bevigyed, ha meztelent látsz, felruházzad, és tested előtt el ne rejtsd magadat?

58,8 Akkor felhasad, mint hajnal a te világosságod, és meggyógyulásod gyorsan kivirágzik, és igazságod előtted jár; az Úr dicsősége követ.

58,9 Akkor kiáltasz, és az Úr meghallgat, jajgatsz, és ő azt mondja: Ímé, itt vagyok. Ha elvetended közüled az igát, és megszünsz ujjal mutogatni és hamisságot beszélni;

58,10 Ha odaadod utolsó falatodat az éhezőnek, és az elepedt lelkűt megelégíted: feltámad a setétségben világosságod, és homályosságod olyan lesz, mint a dél.

dec. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Szerintem alábbi hittételek elfogadása elegendő a keresztény mivolthoz, egy jó példa arra, hogy nem kell túl sok dogma elfogadására kötelezni a hívőket:

[link]

dec. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo


23 eves vagy, ha jol ertem? Meg a szuleiddel elsz?

Sajnos igen, az ujjaszuletett keresztenyek sokszor egyfolytaban evangelizalnak, "terj meg Krisztushoz, kulonben pokolra jutsz bla-bla". A gyerekek pokollal valo fenyegetese mas egyhazakban is van, es az sem jo szerintem, de amin te mentel keresztul, az szinte erzelmi bantalmazasnak nevezheto. Apukad a sajat meggyozodese alapjan jot akar(t) neked, de szemellenzosen es eroszakosan csinalta, igy ez lett az eredmenye. Teljesen el birom kepzelni a lelkiallapotodat.

Egyebkent szeretnel Istenben hinni? ha mondjuk le tudnad valasztani az apukad predikalasait es a buntudatot rola?

Nehez helyzetben vagy, mert ha "rendes" hivo eletet elsz, Bibliaolvasas stb, akkor szorongsz es az apukad okozta trauma jon elo. De ha nem elsz hivo eletet, akkor meg a szuleid altal beled plantalt buntudat gyotor es esetleg a pokoltol valo felelem.

Ha jol erzem, akkor szerintem ebben a lelkiallapotban ne eroltess semmit, se Bibliaovasast, se semmit, ami a buntudatot kelt vagy apukad elvarasat kepviseli. Ne legyen buntudatod, mert ez mar nem a te utad, es amig az ujat meg nem talalod, addig ezt pihentetned kell.

Csinalhatod azt, hogy egyelore felreteszed az egesz vallasossag, megteres, istenhit kerdeskort, es eled az eletedet ugy, ahogy te jonak erzed, senkinek nem megfelelve. Kozben jo lenne, ha sokfele emberrel megismerkednel, ateistakkal is, agnosztikusokkal, de olyan keresztenyekkel is(esetleg kesobb), akik nem ilyen fundamentalista modon hisznek. Vannak liberalisabb egyhazak, kozossegek. Vagy ha tudsz pl. angolul, kulfoldi (nyugati, eszaki, angol) egyhazak nagyon emberbarat, optimista, a hivonek nagy szabadsagot ado jo helyek lehetnek, a neten sokat megtudhatsz roluk. Nem feltetlenul azert, hogy oda menj kozossegbe tagnak, inkabb csak hogy minel tobbfele embert lass, aki a sajat hitet mashogy gyakorolja, mint ti itthon, pl. nem foglalkoznak a pokollal, nem piszkalnak a megteressel, szabadabbak, boldogabbak. Akkor meglatod, hogy igy is lehet. Igy lassan atalakul benned az otthonrol hozott csomag, es erezni fogod, vonzanak-e ezek a nem csak evangelizalassal / Bibliaval foglalkozo kozossegek.

Vagy hogy mi vonz megis: ez lehet, hogy egy rendszertelenul, de neha oszinten ossze-vissza elmondott ima, akar vitazva, veszekedve Istennel. Vagy duhonghetsz Istennek, es kerheted, hogy segitsen neked jo iranyba elindulni.

De ha nem tudsz oszinten imadkozni, akkor nem kell azt sem. Csupaszitsd le arra, ami meg belefer, es ha semmi nem fer bele, akkor ne csinald es ne legyen buntudatot. Lehet, hogy egy boldog ateista lesz beloled, az sem baj.

Tehat le kellene valnod edesapadrol, mint minden fiatal felnottnek, es neked ebbe belejatszik a vallas is. Azt mar tudod, hogy olyan hivo nem tudsz lenni, mint a szuleid, (ebben nagyon igazat adok neked). Hosszabb tavon tehat vagy megszabadulsz mindenfele vallastol es hittol, es boldogan elsz. A szuleid nagyon ki lesznek bukva, de idovel elfogadnak szerintem, legalabb az egyik (edesanyad?). Ha nem fogadnak el, akkor meginkabb szukseged lesz tarsakra. Es ha mar ugy erzed, nem kelt benned buntudatot minden bibliaolvasas es minden ima, akkor kezdheted lassan az alapoktol, de mindenkeppen uj alapokra helyezve.

Ha tovabbra is nagyon el leszel akadva, erdemes szakembertol segitseget kerni, de ne kereszteny pszichologustol, hanem simatol. Ott megtanulhatod, hogyan kepviseld magadat es az onallosagodat a szuleiddel szemben, es segitenek oldani az a melyseges buntudatot, ami a pokoltol valo felelem stb. epitett ki benned.

Ha ez segit: ha 23 eves vagy, ez a KLASSZIKUS kor, a fiatal felnottkor, amikor az ember elfordul a szulei vilagnezetetol, kikot sok helyen is akár, es a vegen kialakul az, ami neki a szuveren eleteben a legjobb.


Az en tortenetem mas, azzal nem tudok segiteni: ateistanak neveltek, de magamban mindig hittem Istenben. Pokollal nem fenyegettek, de egy sima imat nem tudtam elmondani, a Biblia a kezemben nem volt, templomba sosem jartunk. En 16 evesen kezdtem tudatosan hinni, elszokdostem templomba otthonrol. 19 evesen masokkal is tudtam mar rola beszeli, a szuleimmel 21 evesen, es egy akkor nekem nagyon jo kozossegbe kerultem (egyetem, taborok stb). Csomot tanultam a hitrol, egyaltalan az alapokat. Aztan abbol a felfogasbol lett elegem, es ki kellett magamban alakitanom, miben hiszek. Ebben segitett az, hogy eltem kulfoldon hosszabb ideig, es lattam nagyon jo hangulatu kozossegeket, mas szabalyokkal, sok szabadsaggal, es ki tudtam magamnak ebbol hozni azt, ami nekem jo.

Talan csak arra lehet ez pelda, hogy az ember ebben a korban nagyon sokat valtozhat a spiritualitas /vallas kerdeseben.

Remelem segitettem (tudom kicsit ossze-vissza lett).

dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Én hallgatnék imádó dalokat a helyedben. Anno engem azokon keresztül érintette meg jobban a szívemet Isten.

Isten a dicséretek között lakozik.

Azóta is így van. Ma ezt a dalt dúdoltam Jézusnak:


[link]

De ez is "sláger" a bensőmben:

[link]


Múltkor úgy éreztem, jó lenne hallani és érezni Jézust :

[link]

Hát megnéztem ki tudja hányadszorra.


Legyen áldás Számodra is!

dec. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Prófétai Áhítat

Faith Tabernacle of Kremmling,

2023. 12. 18.


Apró Jelek egy Lágy Szélben, Marsha Burns


Utasítsd vissza azt, hogy leterheljenek a körülményeid és mindaz, amit meg kell tenned. Támaszkodj arra, hogy majd Én hosszabbra nyújtom az idődet és megadom a kellő energiát ahhoz, hogy megvalósíts mindent, amit szükséges. Kegyelemmel és irgalommal veszlek körül minden helyzetben, mondja az Úr. Zsidókhoz írt levél 4:16 Lépjünk tehát bizalommal a kegyelem trónja elé, hogy irgalmat nyerjünk és kegyelmet találjunk, amikor segítségre van szükségünk.


Mintha a Neked küldené az Úr!

dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

"Roviden annyi a lenyeg hogy egy ujjaszuletett kereszteny csaladban nottem fel."

Ez azt jelenti, hogy valami szekta behálózta a családod?

dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!


Ismerem ezt az állapotot!


32 éves voltam,amikor édesapám életemben először megdícsért.

Sok kereszténynek nevezett felekezet beszél a kegyelemről,a megváltásról,de gyakorlatában legalista, vagyis az üdvösséget a 10 parancsolatnak és más parancsolatoknak teljesítésétől teszik függővé.


Mikor tapasztaltál olyat,hogy vétettél Isten,vagy a család íratlan törvényei ellen és édesapád ezt mondta volna:


Igen,vétkeztél s ezért büntetést érdemelsz,de mivel Ktisztus vére eltörölte az én bűneimet én is megbocsájtok neked!


Vagy:


Vétettél és büntetést érdemelsz,de amint Krisztus szenvedett értem,én is szenvedni fogok érted.(Pl. 1 évig nem nézek TV-t, vagy egy évig nem vacsorázom.)


Krisztus így tanít imádkozni:


"...Bocsásd meg a mi vétkeinket,amiként mi is megbocsájtunt az ellenünk vétkezőknek!...!


Miként tud megbocsájtani az az ember,aki önmagának nem tud megbocsájtani?...


A "keresztény",nem egy felekezeti forma,hanem Krisztus követése,márpedig Ő azért született meg emberként,hogy lefizesse az emberiség bűnei árát,a halált.

Ő megfizetett bűneinkért s amint neki átadjuk az többé NEM AZ ENYÉM!

Ne lopjuk azt vissza tőle!


Szereted-e azt az embert,akit Ő úgy szeretett,hogy életét adta,hogy ha te hiszel benne el ne vessz,hanem örök életed legyen?

Krisztus szeretne megtanítani annak az embernek(önmagadnak)szeretetére,hogy képes lehess másokat is szeretni!

dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
58%

Jókat irt a #13-as.


Nekem nincs gyereknevelésbe tapasztalatom, de annyit tudok, hogy a gyerekeknél a szülőről alkotott minta egy életre bevésődik az Istenképébe. :/


Ezt a mintát kell valahogy elfelejtened és lehet totális környezeti változás segitene ebben.


A szülök néha túlságosan saját kézbe akarnak venni dolgokat amik egyáltalán nem rajtuk múlnak. Nekik csak annyi lenne a feladatuk, hogy szeressenek, de ehelyett túl sokat aggódnak és ebből fakadnak az ilyen félre nevelések. Ha ismered a tékozló fiú történetét, ott az apa nem követelt semmit, nem fenyegetőzött, hanem engedte a fiát a saját útjára menni. Még meg is áldotta az örökséggel, és a fiúnek kellett rájönnie, hogy milyen pöcegödörbe került amikor már teljesen lenullázódott. De mivel ott az apa tökéletes minta volt, ez a fiú visszavágyott az otthonába. Lehet neked máshol lesz meg az a helyed amit otthonnak nevezhetsz majd, de ehhez keresned kell, és mellette Istenbe bizni, hogy megtaláld azt a helyet. A tékozló fiú történetben van az apakép az Isten természetéhez közel. Igazából te már abban a korban vagy, hogy a szüleidnek már csak szeretniük kellene feltètel nélkül. Isten még a gonoszokkal is jót tesz, mennyivel inkább a saját gyerekeivel.

dec. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ahelyett, hogy bármit mondanék Istenről, azt tanácsolom, hogy ismerd meg őt saját magad. Próbálj beszélni a Jóistennel! Szánj rá annyi időt, amennyire csak indít a lelked!


”Ha valaki hozzám jön, de nem gyűlöli meg apját, anyját, feleségét, gyermekeit, testvéreit, sőt még a saját lelkét is, az nem lehet az én tanítványom.„


Nem tanácsos csak saját magunkra hagyatkozni a Szentírás olvasásakor, mert olykor félreértésekre adhat okot. Itt pl. a korabeliek ezt valahogy úgy értették, hogy ha választani kell, akkor az egyiket választom a másik helyett. Nincs jobb magyar megfelelője. Fogsz még ilyenekkel találkozni, melyek a szöveg régisége miatt furcsán hatnak. Számomra ez a rész azt jelenti, hogy az imát nem helyezem háttérbe, csak mert egy családi összejövetel van.

dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Keress fel papot, keress lelki vezetőt. Tudom hogy nehéz találni. Az a lényege hogy olyan embert akivel komolyan tudsz erről beszélni. Isten végtelenül szeret. Imádkozz. Imadkozz útmutatásért, és szeretetért. Isten nem egy távoli valali. Ott van mellettd mindig és arra vár hogy megszólítsd
dec. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!