Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek szerintetek?

Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés

Roviden annyi a lenyeg hogy egy ujjaszuletett kereszteny csaladban nottem fel. Igazabol az egesz gyerekkorom a buntudatrol es a szegyenrol szolt. Rengetegszer beszelt errol apam, nagyjabol napi szinten, hogy meg kell terni kulonben a pokolra kerulunk… tenyleg az egesz hitbol es a keresztenysegbol kb ennyi amire emlekszem.

Persze beszelt jo dolgokrol is, de mondjuk 70-80%ban a lesujto negativ dolgokrol.

Egyszeruen olyan merhetetlen szorongas van bennem kisgyerek korom ota amit el se tudok mondani. Teljesen torz istenkepem van. Persze az eszemmel tudom hogy Jezus nem azt akarja hogy azert terjunk meg mert kulonben buntetest kapunk hanem azert mert szeret minket es meghalt a buneinkert. De megis ez annyira melyen belem ivodott ez a szemleletmod hogy egyszeruen nem tudok mar bizni ebben az egeszben. Ugy erzem hogy barmi amit teszek es istennel kapcsolatos az egyreszt az apam fele valo megfelelesbol es a buntudatbol ered. Nem szeretetbol meg hitbol…. Es folyamatosan buntudatom van hogy miert nem ugy elem az eletem ahogy Isten elvarja de mindekozben annyit csalodtam ebben az egeszben es annyira nem az eredeti lelkulet vezerel hogy nem tudok oszinten hinni ugymond…

Lehet hogy ossze vissza beszelek es teljesen erthetetlen amiket irok.. de elegge ossze vagyok zavarodva.

Apam folyamatos lelki terrorban tartott minket, narcisztikus, manipulalt nagyon sokat, es egy iszonyu negativ ember.

Persze vannak jo tulajdonsagai is es szeretem azert, de ez is egy hatalmas csalodas volt nekem. Mert az apammal azonositottam Isten es az egesz kereszteny egyhazat… nem csoda hogy ekkora ellenallas van bennem.

Nem megy egyszeruen hogy megterjek.

Egyszer mar megtettem es tudat alatt azert tettem h megfeleljek apamnak meg hogy ne keruljek pokolra. De oszinten nem akartam valtoztatni az eletemen. Mert nem volt oszinte bennem az elhatarozas. Vagy meg nem ert meg bennem elegge.

Most is ez van. Kegyetlen buntudatom van es szorongok nagyon sokat de mindemellett hatalmas ellenallas van bennem es csalodottsag a keresztenyseggel es Istennel szemben.



dec. 17. 23:30
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

13-asnak nagyon koszonom a valaszt, merhetetlenul sokat segitett.

Illetve a tobbieknek is nagyon!!!

Tenyleg amiota olvasom amiket irtok azota jobban erzem magam, nem szorongok annyit.

23 eves vagyok igen, 4 eve elkoltoztem, lassan egy eve pedig teljesen egyedul elek.

Anyukam is kereszteny, o nagyot csalodott ugyhogy mar nem gyakorolja ugy mint regen, de az alap igazsagokkal ugyanugy tisztaban van es aszerint eli az eletet, nagyon empatikus es rengeteget beszelget velem barmirol. Ugyhogy nagyon nagyon halas vagyok neki.

Nagyon jo tanacsokat kaptam most itt ugyhigy ezeket fogom alkalmazni. Imadkozni tudok de nem sokszor meg nem hosszan de arra talan kepes vagyok. A tobbi dolgot most leteszem egy idore, mert az is frusztral azert hogy jelenleg nagyon sok dolgot kell megoldanom az eletemben es gorcsolok hogy minden azonnal sikeruljon.

Es ezt nem szeretnem tovabb folytatni mert beleorulok.

Szoval kicsit elengedem a dolgokat es megprobalok megnyugodni. Tegnap imadkoztam, az jol esett megnyugodtam kicsit tole.


Tenyleg halasan koszonom mindenkinek a jo tanacsokat es azt hogy komolyan vettetek a kerdesemet, sokat jelent!

dec. 18. 23:46
 22/30 A kérdező kommentje:

“Egyebkent szeretnel Istenben hinni? ha mondjuk le tudnad valasztani az apukad predikalasait es a buntudatot rola?”


Igen szeretnek, megvan ez bennem, csak meg kuzdok a gyerekkori sebeimmel es traumaimmal es ugye nem tudok meg lepni. De az erzes megvan bennem.

dec. 18. 23:47
 23/30 A kérdező kommentje:

Egyebkent jarom tobb mint egy eve pszichologushoz es segitett sok mindenben. De ugy erzem mar nem adja meg azt amire szuksegem van… lehet keresek egy masik szakembert vagy egy mas fajta terapia format.

Mert tenyleg szeretnem feldolgozni a traumaimat es megbocsatani az apmnak…

Meg nem megy..

dec. 18. 23:59
 24/30 A kérdező kommentje:

16os

A szuleim felfogtak hogy az adott gyulekezet gonosz dolgokat muvel ezert ki is valtak belole. Apamnak a ferditeseit es az eroszakos viselkedeset nem azonositom a gyulekezettel es az adott felekezettel sem.

Ami ment a gyulekezetben nagyon karos, es amit apam csinal az is. De ez ket kulonbozo dolog szerintem.

Apam nem gyogyult meg a gyerekkori traumaibol, es szerintem meg mindig vedekezik es nem hagyja hogy isten formalja ot tovabb… furcsa es kaotikus szamomra az egesz. De apam kontrollmanias, es megrogzotten hisz abban amit o kitalal es ezt baromi meggyozoen elo is adja. Sokszor van bibliai alapja es pozitiv az uzenet nagyon sokszor meg kiragadott igereszeket talal ugy hogy megmagyarazza vele a sajat igazat.

O azt hiszi olyankor hogy az igazsagot mondja.. holott kiforgatja az egeszet.

dec. 19. 00:04
 25/30 anonim ***** válasza:
62%

APRÓ JELEK, MARSHA BURNS


Azoknak, akik úgy érzik, hogy elhagyatottak, egyedül vannak és magányosak: Nem vagy egyedül. Ott vagyok neked Én, mondja az Úr, és Én soha nem hagylak el, és nem távozom el tőled. Emelkedj fölé annak, ami igaznak látszik a természetes szinten, és férkőzz hozzá a szellemi igazsághoz. A világon minden el fog múlni, de a szellemben minden örökké tart. Fordítsd a szívedet arra, ami örökkévaló. 2Korinthus 4:18 mert nem a láthatókra szegezzük tekintetünket, hanem a láthatatlanokra, mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökké valók.


[link]

dec. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
44%

EGY IGEN FONTOS VÁLTOZÁS



Emlékszem, amikor egyszer veszekedtünk Karennel, milyen zaklatott voltam. Egyre csak mondogattam neki, mit érzek, és próbáltam meggyőzni, hogy hibázott, és nincs igaza. Nem jártam sikerrel, és ez csak még jobban felzaklatott.

Emlékszem, Karen egyszer csak így szólt: „Jimmy, bárcsak felvettem volna, hogyan beszéltél velem. El sem hinnéd, milyen nyers vagy ilyenkor." Én erre: „Nem vagyok nyers veled!" Ebből nem engedtem, ráadásul felemeltem a hangom. Ő meg csak nézett rám. Nem volt túl eredményes beszélgetés.

Néhány nappal később azzal kapcsolatban imádkoztam, amit Karen mondott, és a kapcsolatunkért úgy általában. Nem lehet azt mondani, hogy közel voltunk a váláshoz, de volt egy-két dolog, amit nem tudtunk megoldani. Karent leginkább azt bántotta, ahogyan beszéltem vele. Nekem pedig az volt a legnagyobb sérelmem, hogy nem figyelt rám.

Aznap reggel, miközben imádkoztam, az Úr egy olyan látást adott, ami rendkívüli módon megváltoztatott engem és a kapcsoltunkat is. Az efézusi levél ötödik részét olvastam, ahol az áll, hogy Jézus a menyasszonyát „megmossa a víznek fürdőjében az Igével". (Ef. 5,26)

Hirtelen láttam magam, amint bűneimtől beszennyezve állok Jézus előtt. Azután láttam, hogy Jézus vizet merít a kezével, és nagyon gyengéden a fejemre önti.

Nyomban megértettem, hogy Jézus egy életre szólóan elkötelezte magát arra, hogy folyamatosan megtisztít és formál engem az Igéje által. Egyáltalán nem volt nyers, durva. Éppen ellenkezőleg, nagyon gyengéd és szeretetteljes volt. Úgy, ahogy azt a harminchárom év alatt tapasztaltam, mióta Vele járok. Kétség nem fér hozzá, hogy Ő a legtürelmesebb személy, akit valaha ismertem.

Miután láttam, hogy Jézus milyen gyengéden mosott meg engem az Igéjében, nagyon bántó volt, ami utána következett. Láttam Karent gyönyörű menyasszonyi ruhájában, amin volt egy-két pecsét, és én egy locsolótömlővel próbáltam lemosni.

Az erős vízsugár fájdalmat okozott neki, és szétszaggatta a gyönyörű ruháját.

Azonnal megértettem, hogy az Úr megmutatta nekem, hogy mi a különbség az Ő természete és az enyém között, ami a kommunikációt és a mások megváltoztatását illeti. Rögtön megtértem ebből az Úrhoz, és megváltoztattam Karennel szemben a viselkedésemeAmikor legközelebb előfordult, hogy beszélnem kellett Karennel, elhatároztam, hogy csak egyszer mondom el, szeretetteljes módon, és a többit az Úrra bízom. Nagyon jól emlékszem arra az esetre. Karen a konyhában állt, és éppen valami olyat tett, ami nekem nagyon nem tetszett. A hűtő mellett álltam, és anélkül, hogy felemeltem volna a hangomat, elmondtam neki a véleményemet a történtekről. Aztán odaléptem hozzá, megöleltem, és kisétáltam a konyhából.

Egy vagy két nap múlva Karen elmondta, hogy látta, milyen változáson mentem keresztül, és menyire örül neki. Én is ugyanúgy. Hosszú évekig próbáltam végigerőltetni azt, amit kimondtam, és kierőszakolni az azonnali eredményt. Sajnos ez nem igazán sikerült, és csak negatív gyümölcsöket termett a házasságunknak.

Amint én megváltoztam, minden más is megváltozott. Karen egy rózsához hasonlóan virágzott, kinyílt. A kapcsolatunk rengeteget fejlődött. Eljutottam oda, hogy elmondom, mit érzek, és a többit képes vagyok az Úrra bízni. Rájöttem, hogy Ő sokkal alkalmasabb a mások megváltoztatására és a kívánt eredmények elérése, mint én. Mást is megértettem. Tudom, hogy nem minden helyes, amit ilyen összekülönbözések során gondolok, mondok, és ezeknek nem is kell az én elgondolásom alapján alakulnia. Isten hűséges, és szeretettel formál engem is ilyenkor.

Mondd el a társadnak az igazságot, a véleményedet, de szeretetben tedd, ne próbáld kikényszeríteni. Ha igazad van, az Úr társad lesz benne, és előhozza a kívánt eredményt. Ha pedig nincs igazad, hajlandónak kell lenned elfogadni, hogy esetleg te vagy az, akinek változnia kell.

Az igazság erőteljes, hatalommal bír. Nincs szüksége a segítségünkre. Csak alkalmazd szeretettel, és csodákat fogsz látni!

Az Úr áldásával!

dec. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
63%

Müncheni evangélizálás - a bűnbocsánatról


Corrie ten Boom: holland evangélistanő. Zsidókat rejtegetett, ezért koncentrációs táborba került. Miután kiszabadult, szívében az volt, soha többé nem megy Németországba. Isten mégis odaküldte. Isten egyszer nehéz helyzetbe hozta. Gyakoroltatta vele a megbocsátást.

Münchenben, egy templomban láttam őt, a kopasz fejű, kövér embert, szürke kabátban. Gyűrött filc kalapot tartott nyugtalan kezében. Az alagsori teremből, ahol igét hirdettem, tolongtak ki az emberek. Lassan tudtak csak haladni a széksorok között.

A bűnbocsánatról volt szó. Ebben a kibombázott országban az embereknek erre volt a legnagyobb szükségük. Sok képet használtam ennek szemléltetésére, egyebek közt azt is, amit a próféta így mond: "Isten a tenger mélyére veti a mi bűneinket." Ha beismerjük bűneinket - mondtam - Isten akkor azokat a tenger mélyébe veti. Mégpedig végérvényesen. S ha nincs is benne, a Bibliában, hiszem, hogy Isten kiírja: halászni tilos! Senki sem nevetett. A komoly arcokra pillantottam, s kérdeztem magamtól: vajon értették-e a kis tréfának jelentését? 1947-ben, Németországban egy prédikáció után senki sem tett fel kérdéseket. Csöndben felálltak, beburkolóztak a kabátba, kendőkbe, s elhagyták a helyiséget. Ekkor láttam meg ezt a férfit: amint a többiekkel ellentétes irányban felém közeledett. Láttam a kabátot és a barna kalapot, - de a következő pillanatban már kék egyenruhában és halálfejes sapkában láttam ugyanezt az embert. Én meg ismét ott álltam abban a nagy helyiségben, bántóan fényes fényben, középen nagy halom ruha és cipő. A szégyen, hogy meztelenül kellett elmennem ezelőtt az ember előtt, még mindig megkínzott. S ebben a pillanatban magam előtt láttam a testvéremet is, aki belehalt az ottani kínzásba.

Ez Ravensbrückben volt. S az az ember, aki most felém törekedett, őr volt. Az egyik legborzalmasabb őrünk. Odaért és ott állt előttem előrenyújtott kezekkel. – Kisasszony, ez nagyon jó bizonyságtétel volt - mondta. Milyen jó, hogy az Ön mondása szerint minden bűnünk a tenger fenekén van.

És most én, ki olyan meggyőzően beszéltem az imént a megbocsátásról, a jegyzeteimet kezdtem rendezgetni, hogy ne kelljen kezet nyújtanom. Ő nem emlékezett rám, persze, hogy nem. Hogy is emlékezhetett volna egy fogoly nőre, sok ezer közül. Én azonban emlékeztem rá. És a korbácsára is, ami az övében volt dugva. Akkori kínzóm, rabtartóm előtt álltam. A vérem megfagyott. Ő folytatta: Ön említette Ravensbrücköt. Én őr voltam ott. - Úgy látszik, tényleg nem ismert fel. - De ennek vége - folytatta. Keresztyény lettem. Jézus Krisztus megszabadított. S tudom, hogy Isten minden ott elkövetett rémtettemet megbocsátotta. - De ezt most szeretném az Ön szájából is hallani, kisasszony. - Ismét felém nyújtotta a kezét, s komolyan kérdezte: meg tudna nekem bocsátani?

Itt álltam most én, akinek bűnei újból és újból megbocsátottak, aki az Isten bűnbocsánatából éltem, és nem tudtam ugyanezt megtenni. A testvérem ott halt meg, jutott eszembe. S ki tudja, hogy ez a férfi hogy járult hozzá az ő lassú, borzalmas halálához. S most ezt ő ki akarja radírozni belőlem egy egyszerű kéréssel: - "Meg tudna Ön bocsátani?" - Néhány másodperc telhetett el, amíg előre nyújtott kezével ott állt, de számomra ez kínos óráknak tűnt, mert még sohasem történt velem, hogy ilyen nehéz dologban kellett dűlőre jutnom, mint most. Tudtam, hogy meg kell bocsátanom. Tudtam: az Isten megbocsátásáról szóló ígéretnek van egy döntő előfeltétele: hogy megbocsássunk azoknak, akik vétkeztek ellenünk. Ha meg nem bocsátjátok az embereknek a bűneiket - mondja Jézus - a ti mennyei Atyátok sem bocsát meg nektek. Én ezt tudtam. Nemcsak a Bibliából, hanem a mindennapi tapasztalatomból is. A háború befejezése óta egy olyan otthont tartottam fenn, a náci áldozat áldozatai számára, ahol őket gondoztuk, és ott kézzel foghatóan megtapasztaltam, csak azok, akik korábbi ellenségeiknek meg tudtak bocsátani, azok találtak vissza az életbe, és tudtak újat kezdeni. Tekintet nélkül arra, hogy milyen egészségi állapotban voltak. Aki a keserűségét ápolgatta, rokkant maradt. Ez éppen olyan egyszerű volt, mint rettenetes. És most itt álltam a hideg szívemmel. Nagyon szégyelltem magam. De a megbocsátás nem érzés dolga - gondoltam. A megbocsátás az akarat tette. S az akarat a szív hőfokának tekintetbe vétele nélkül is képes cselekedni. - Uram, Jézus segíts rajtam! - imádkoztam magamban. Én most szabaddá teszem a kezemet, hogy megbocsássak! Te add hozzá a szükséges érzést is. Elengedtem a jegyzeteimet, s mint egy darab fát gépiesen bele tettem a férfi kinyújtott kezébe. S amikor ezt tettem, valami különös dolog történt. Valami gyógyító melegség hatotta át az egész szívemet, egész lényemet. Sírni kezdtem. Megbocsátok testvér - mondtam - teljes szívemből! Hosszan tartottuk egymás kezét. Egykori őr, és az egykori fogoly. Isten szeretetét soha nem éltem át ilyen intenzíven, mint abban a pillanatban. Az azonban világos volt előttem, hogy ez nem az én szeretetem volt. Ez a Szentlélek ereje volt, akiről a Róma 5,5-ben ezt olvassuk: "Isten szeretete kitöltetett a mi szívünkbe a Szentlélek által, aki adatott nekünk."

dec. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
81%

25-26-27

ne masolj be ilyesmit, plane forrasmegjeloles nelkul

egyreszt plagium, masreszt a gyakori szabalyai tiltjak, hogy a valaszokban egesz bekezdeseket idezgessunk, szo szerint

leirod a linket, es a kerdezo, ha akarja, megnezi

olvasd el a szabalyokat, legy szives

dec. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
49%

Egy drága lélek fontosabb, mint a szabályok halmaza, nemde?

Áldjon az Úr!

dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Pupusz ***** válasza:
63%

Ajánlom az Amit nem tanítottak a suliban youtube csatornát. https://www.youtube.com/channel/UCoJXacKbR30A-GmByiwlIaQ

Egy szabad keresztény fickó csinálja. Semmilyen földi egyházhoz nem tartozik. Mélyen hívő és Jézushoz vezet. Nem neked kell akarnod, hanem Jézus cselekszik benned, ha hiszel Benne. A lényeg a hit és ebből fakad a szeretet. Magadat is szeretned szükséges, hogy ugyanúgy tudd szeretni embertársaidat a második legfőbb parancsolat szerint. Nem kell egyház, nem kell pap, csak Jézus kell, akivel felveheted személyesen a kapcsolatot te is. Készített videót öngyilkosoknak, depressziósoknak is. Ajánlom nagyon, érdemes rászánni az időt. Ne emészd magad, válaszd az igazi Jézust!

dec. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!