Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mikor születhetett...

Gallits Gábor Csaba2 kérdése:

Szerintetek mikor születhetett a Jézus Krisztus nevű ember?

Figyelt kérdés
Ennek ma akartam utána nézni de nem sikerült és az időszámítás miatt is érdekel engem, Sajnos nem vagyok tudós és egy olyan Otthonban élek,amit az Evangélikus Egyház tart fent és az itt megkérdezett dolgozók is vagy ugyanazt vagy mást válaszoltak nekem erre a kérdésre és ez zavar.

dec. 23. 16:58
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
4%
Ha kitalált mesehősökről akarsz kérdezni próbáld a vallás kategóriát. A tudományhoz ennek semmi köze.
dec. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 IstenGyermeke1 ***** válasza:
33%
Valamikor Kr. e. 8 és Kr. e. 4 között. Heródes Kr. e. 4-ben halt meg. Ennél pontosabb adatok nem állnak rendelkezésünkre.
dec. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 KZitus ***** válasza:
76%

Szia

Ez egy olyan kérdés, amely már sok sok embert foglalkoztatott. Érdemes utána járni.

Mit tudhatunk meg Jézus születéséről a Bibliából?

Nem télen! Miért? Az egyik információ a népszámlálás.

Nem sokkal Jézus születése előtt Augustus császár elrendelte, hogy „az egész lakott földet írják össze”. A parancs úgy szólt, hogy „ki-ki a maga városába” menjen, ami azzal járt, hogy az embereknek egy hetet vagy még több időt is utazással kellett tölteniük Lukács 2:1–3. Ennek a rendeletnek, mely valószínűleg az adóztatás és a sorozás miatt született, az évnek egyetlen időszakában sem örültek volna az emberek, de azt különösen nehéz elképzelni, hogy a császár még azzal is ingerelte volna az alattvalóit, hogy a hideg téli időben kényszeríti őket a hosszú útra.

A bárányok.

A pásztorok „a szabad ég alatt tartózkodtak, és felváltva őrködtek éjjel a nyájaik mellett” Lukács 2:8. Egy könyv megjegyzi, hogy a nyájak „a pászkát megelőző héttől”, vagyis március második felétől november közepéig voltak kint. Hozzáteszi: „fedél alatt töltötték a telet; már ebből is látható, hogy a karácsony hagyományos, téli időpontja aligha lehet helyes, mivel az evangélium azt mondja, hogy a pásztorok a mezőn voltak” (Daily Life in the Time of Jesus).

Kora ősszel

Nagyjából megbecsülhetjük, hogy mikor született Jézus, ha visszaszámolunk a halálától, mely i. sz. 33 pászkáján, niszán hónap 14-én következett be, ahogyan erről a János 19:14–16 olvashatunk.. Jézus mintegy 30 éves volt, amikor megkezdte három és fél éves szolgálatát. Mindebből következik, hogy i. e. 2-ben született, kora ősszel. Lukács 3:23.

Mivel mint feljebb írtam, Jézus 30 éves körüli volt, amikor tevékenységét elkezdte, szolgálata pedig három és fél évig tartott, 33 1/2 éves volt a Pászka ünnep idején, azaz i. sz. 33. április 1-e körül. Krisztus 34 éves lett volna hat hónappal később, azaz október 1-e körül. Újból visszaszámlálva ahhoz az eredményhez jutunk, hogy Jézus nem december 25-én, hanem október 1-e körül született, i. e. 2-ben.

(i.sz előtt és i.sz után úgy tűnik egy év elvész, de ez nem így van, mivel a római számokban, amelyet abban az időben használtak, nincsen 0.)

dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Március 12 , március 13 közti éjszaka.

Én ezt érzem.

dec. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 IstenGyermeke1 ***** válasza:
47%

#13

Hányszor kell még leírnom, hogy NEM TUDJUK, mikor született a mi Urunk, Jézus Krisztus.

És az egyházatyáknak úgy tetszett, hogy dec. 25-ére rakják az ünnepet.

dec. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
25%

"Jézust is említik a Biblián kívül"

Persze.

De olyat is tudsz mondani, ami nem a Biblián (ill. annak az előiratain) alapul?

dec. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
85%

Jézus pontos születési idejét nem tudjuk,de a keresztény hagyomány és Gergely pápa időszámítása alapján vele iddult az időszámítás.(1582-tól ezt használjuk.Néhány évet tévedett Jézus születése kiszámításakor.)


Annyi azonban bizonyos,hogy Dec.24-én éjfélkor nem születhetett,hisz a bibliai leírások szerint a pásztorok még kint a legelőkön tartózkodtak,pedig Palesztínában ősztől tavaszig zárt,fedett helyen tartották az állatokat.

Nagy valószínűség szerint valamikor októberben születhetet.(bizonyos adatok októberre teszik a provincia népszámlálását)

dec. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm szépen ezeket az új válaszokat is.
dec. 24. 21:21
 19/35 TappancsMancs ***** válasza:
16/ Kérdésnek valóban jó, odamondogatásnak vagy "cáfolatnak" teljesen tárgytalan. Amúgy igen, van. Ahogy sikerül mutatok ilyet és addig is talán olvasd el figyelmesen újra a 10-est.
dec. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 TappancsMancs ***** válasza:

És 16-os, mielőtt azt hinnéd, hogy vallási kérdésként írtam, jobb ha tudod, hogy nem vagyok keresztény, úgyhogy vallási vitatkozást velem nem tudsz folytatni.

De a felvetés amúgy tényleg helyes és meg nézhető akkor még annál is korrektebben, mivel ilyenkor további vizsgálati szempontokat is fel lehet még tenni és azokat is vizsgálni. Szükséges is. Majd ahogy sikerül mutatom, mivel nyilván ez érdekli az embereket.

dec. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!