Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki elárulta Jézus Krisztust...

Aki elárulta Jézus Krisztust - Júdás - hogyan halt meg?

Figyelt kérdés

dec. 25. 02:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
30%

Ha 30 ezüstöt ért Isten élete, mert ugye azt mondja, ők egyek az Atyával.

"Aki látott engem, az látta az Atyát"

Akkor ma mennyit érhet egy ember élete?

dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
* Jézus mondta, ha nem egyértelmű
dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Jégszív ***** válasza:
75%

Hogy ti micsoda Bibliát használtok...!

Vagy csak az ÉRTŐ olvasással van a baj?


3 Amikor Júdás, az áruló látta, hogy elítélték, megbánta tettét, és visszavitte a harminc ezüstöt a főpapoknak és a véneknek.

4 „Vétkeztem – mondta –, elárultam az igaz vért.” „Mi közünk hozzá? – válaszolták. – A te dolgod!”

5 Erre az ezüstöt beszórta a templomba, aztán elment és felakasztotta magát.

6 A főpapok fölszedték a pénzt, de úgy vélték: „Nem szabad a templom kincstárába tenni, mert vér díja.”

7 Tanácsot tartottak, és megvették rajta a fazekas telkét az idegenek számára temetőnek.

8 Ezért hívják azt a telket még ma is Vérmezőnek.

9 Így beteljesedett, amit Jeremiás próféta jövendölt: Fogtam a harminc ezüstöt, annak árát, akit ennyire becsültek, akit Izrael fiai becsültek ennyire,

10 s a fazekas telkéért adták, ahogy az Úr parancsolta nekem.

/Mt. 27. 3-10/


1 5Ezekben a napokban a testvérek körében – mintegy százhúszan lehettek együtt – Péter szólásra emelkedett:

16 „Testvérek, férfiak! Be kellett teljesednie az Írásnak, amelyet a Szentlélek Dávid szájával Júdásról, azok vezetőjéről jövendölt, akik elfogták Jézust.

17 Közénk számított, a mi szolgálatunk jutott neki is részül.

18 Gonoszsága bérén telket szerzett magának, amikor pedig lezuhant, kettérepedt és kifordultak a belei.

19 Erről Jeruzsálem minden lakója tudomást szerzett, úgyhogy azt a telket az ő nevükön Hakeldamának, azaz Vérmezőnek nevezték el.

/Ap.CSel. 1. 15-19./

dec. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%
Csak egy teljes(ebb) képet fest a két szövegrész. Felakasztotta magát, majd leszakadt a kötél és zuhanás közben kifordult a bele.
dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Jézus kérte hogy árulja el, nem volt bűntudata, csak félt a népektől.
márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!