Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyereket(1—5év) templomba...

Gyereket(1—5év) templomba vinni karácsonykor?

Figyelt kérdés
Gondolom az ünnepi szentmisén annyira nem baj, ha állandóan beleszól, mert most úgyis sokféle nép megfordul ott

dec. 24. 09:43
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem jó ötlet.

Ha elkezd sírni akkor zavarni fogsz másokat, te nem fogsz más csinálni egész misén mint őt csitítgatni és rendszerint egy ilyen misén nem két ember szokott lenni ami miatt másoknak és neked is nehézkes lenne a közlekedés és nagyobb eséllyel kezdene el sírni. Arról nem is beszélve, hogy szinte semmit nem fogna fel az egészből.


Semmi értelme nem lenne de rengeteg kényelmetlenséget okozna neked, a gyerekednek és másoknak.

dec. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen felesleges. Feltételezem, hogy amúgy sem viszitek templomba, így alapvetően egy álszent hülyeség. A gyerek nem fog emlékezni belőle semmire, unni fogja magát.

Emellett pedig nagyon idegesítő azt hallgatni egy misén is, hogy a gyerek ordít, sír, visít, szaladgál. Ha rögtön kiviszed ilyenkor akkor okés, de így te sem tudod élvezni a misét

dec. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
55%

Ha más is hülye, akkor én is meg a gyerekem is lehetek hülye.

Elég érdekes hozzáállás :D

Na a mások viselkedése alapján neveld a gyereket, hanem a saját értékrended alapján. Ja hogy az meg ilyen deviáns mint ami a kérdésből süt? Hát akkor elég nagy a baj a toronyban. Felesleges temoplomba menni, mert láthatóan fogalmad sincs miről szól a karácsony, csak az új kabátot mennél mutogatni...

dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
61%
Sosem értettem, minek kell a gyerekeket templomba hurcibálni. Baromira nem ért az egészből semmit, de legalább mindenkit zavar.
dec. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk a vasárnap délelőtti misén vannak a gyerekek számára tervezett mozzanatok, tarthatják a gyertyát az oltárnál, a nagyok gyújtják meg nekik, a nagyobbakkal perselyezhetnek, a szentbeszédnél bevonja őket, kérdezi őket az atya,

a végén kivihetik a rajzaikat, ott bele van kalkulálva egy-egy belekotyogás, felsírás, senki sem botránkozik meg. A picikék végigalusszák. Ha nagyon begerjed egy gyerek, akkor az egyik szülő kimegy vele a templomkertbe szaladgálni, le tudják őket csitítani, adnak a kezükbe valami babrálni valót. Szerencsére kulturáltak a szülők, érzik, hogy mikor kezdenek terhessé válni és cselekszenek.


Az esti misére inkább csak felnőttek jönnek, az komolyabb hangvételű.

dec. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 Prókátor ***** válasza:
71%
4-5 éves koromból vannak emlékeim az éjféli misékről. Engem már akkor vittek, igaz, minden vasárnap is. Emlékszem arra, hogy mennyire szép volt hallani a Mennyből az angyalt és a Dicsőséget, hogy mennyire vártam már, hogy újra hallgathassam (pedig kántor sem volt, és az orgona is használhatatlanná volt javítva). Engem akkor is lekötött a mise. De az is benne volt, hogy nagyfiús sőt, felnőttes dolog volt ott lenni az éjféli misén, és el is várták, de meg is adtam, hogy felnőttes dolgokhoz felnőttesen viselkedjek, tehát nem gangoskodok, nem szaladgálok, stb. A jó viselkedés jutalma pedig az volt, hogy a mise után mehettünk megnézni a Betlehemet.
dec. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
37%
Nyugodtan lehet vinni szentmisére kisgyermekeket is.
dec. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
66%

Engem vittek a szüleim 6 hetes koromtól.

Én is vittem őket,talán még korábban. Megtanulták,hogy miként kell viselkedniük. Amikor nyűgösek voltak,kivittem őket a sekrestyébe.

dec. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
85%

Tudom,hihetetlen,de klinikai vizsgálatok igazolják,hogy az ember,már magzatkorban is rögzít emlékeket.

A kisgyermek,bár nem tudja azonosítani,megérteni a templomban elhangzó dolgokat,mégis beépíti azokat a tapasztalatai közé.

Egy értelmes keresztény szülő felkészül,hogy mivel foglalja el a templomban a csecsemőjét,kisgyermekét,hogy a gyermek zaj ne zavarja a közösséget.


A halk gyermekzaj a templomban olyan,mint az erdő csendjében a madárdal: Az élet jele.

Ahol nincs gyermek hang,ott a közösség haldoklik.

dec. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem jó. Jézus mondja: engedjétek hozzám a gyermekeket!

Minekt vittek, én is amióta eszemet tudom, mentünk mindig karácsonykor. És maximum elaludtam rajta

dec. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!