Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik vallást változtattatok:...

Akik vallást változtattatok: milyen vallásúak voltatok, milyen vallásúvá váltatok? Miért? Mi nem volt meg előző vallásban?

Figyelt kérdés
dec. 26. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Agnosztikus voltam, ateista lettem. Mert megtértem
dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Református családba születtem, unitárius lettem. Nincs nagy különbség, de abban a pár dologban, amiben a két vallás eltér, azokat a nézeteket osztom, mint az unitáriusok.
dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

1.Hsz!


Érdekes megfogalmazás:"megtértem",egy egykori agnosztikustól!


Tulajdonképpen az agnosztikus valláson kívüli,hisz semmit sem hisz,sem a teizmust,sem az ateizmust,vagy magyarul nem istentelen,de Istenben sem hisz. Így korrekt,a megtérés,amikor az istentelenség fanatikus vallásába tért meg!

dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Én,a HN.Adventista vallásból Krisztus,mint a világ Ődvözítője hitét vallóvá lettem.


Kétségtelen,hogy a HN Adventista vallás legtöbb hittétele nem cáfolható a Bibliából,de az még biztosabb,hogy az a vallás sem adhat örök életet,csak és kizárólag az üdvözítő Krisztus.


Néhány éve kizárólag ezt vallom!

dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Én ateista voltam, de teljesen egyetértek az alábbiakkal:


Lehet vitatkozni, hogy egyik vallás miben különbözik a másiktól, de a kereszténység nem illik ebbe a sorba. A keresztény üzenet, az evangélium egyetlen dologról szól: JÉZUSRÓL. Ő az, aki kitárja a karját minden ember felé. Tud valaki másik Jézust ajánlani? Ő minden. Ő az első és utolsó, az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Ő mondja: „Aki hisz énbennem, annak örök élete van” (János 6,47). Jézus nem egy vallás, hanem egy élő személy, akivel személyesen találkozhatsz, Lehet vitatkozni, hogy egyik vallás miben különbözik a másiktól, de a kereszténység nem illik ebbe a sorba. A keresztény üzenet, az evangélium egyetlen dologról szól: JÉZUSRÓL. Ő az, aki kitárja a karját minden ember felé. Tud valaki másik Jézust ajánlani? Ő minden. Ő az első és utolsó, az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Ő mondja: „Aki hisz énbennem, annak örök élete van” (János 6,47). Jézus nem egy vallás, hanem egy élő személy, akivel személyesen találkozhatsz, akit személyesen megismerhetsz, akivel személyes kapcsolatban lehetsz. Ő nem Isten prófétája, aki átadott egy üzenetet - ő maga az üzenet, és ő volt a próféták üzenete. Benne van az élet, és ez az élet az Isten Igéjén keresztül áramlik belénk. REINHARD BONNKE személyesen megismerhetsz, akivel személyes kapcsolatban lehetsz. Ő nem

Isten prófétája, aki átadott egy üzenetet - ő maga az üzenet, és ő volt a próféták üzenete. Benne van az élet, és ez az élet az Isten Igéjén keresztül áramlik belénk.


Áldás, békesség.

dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Abdullah_ ***** válasza:
27%

Keresztény voltam és szunnita muszlim lettem.


Allah sokkal megértőbb velünk emberekkel, mint ahogy a Biblia istene teszi.

Illetve a Korán jobban bemutatja a Mindenható nagyságát, és egyedülvalóságát mint a Biblia.

Nincs megváltás sem, ami egyébként is egy butaság lenne sztem.


Mellékesen megjegyzem aki mondjuk reformátusból lesz unitárius az felekezetet vált nem vallást, de nem kötözködésképpen mondtam, érdekes olvasni ezekről is. :)

dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Gyermekként, a református vallásba kereszteltek. De nem gyakoroltuk, nem éltünk összhangban a Biblia tanításaival.

Huszon évesen kezdtem a Biblia tanításával mélyebben foglalkozni, kezdetben Isten valamikori népét, az Izraelitákat vettem alapul.

Sok kérdésemre kaptam választ, pl mi az élet célja, Isten miért kezdett el teremteni, hogyan hozza helyre Ádám hibáit a földön. Mit vár el Isten az embertől, miért van gonoszság...stb

Erre egyetlen logikus választ kaptam a Biblia írójától, Jehova Istentől.

ezért Jehova tanújaként élek több mint 30 éve

dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

5.Hsz!


Igen,de...


Jézus egy vallás,a szó szoros értelmében!

Aki ismeri őt,az megvallja csodáját,szeretetét,az üdvösségajándékát mindenkinek.

Aki tudja,de nem vallja,hogy Krisztus az út,az igazság és az élet,az becsapja önmagát.

dec. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

6.Hsz,Abdullah!


Mit jelentett neked a korábbi keresztény vallásod?

Mitől mondhattad magadról,hogy te keresztény voltál?(Mennyiben követted Jézust?)

dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Katolikus voltam taoista lettem, mert ez utóbbi ősi változata összeegyeztethető a tudománnyal, míg a katolikus hit túl sok ellentmondást takar és erőszakos, büntető vallás.
dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!