Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok Salamon kis...

Mit gondoltok Salamon kis kulcsai ról(Lemegeton)?

Figyelt kérdés
Ha Salamon dolgoztatta ezeket a "démonokat", akkor ő mégsem olyan mint amilyennek a keresztények gondolják őt.
dec. 27. 12:06
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
76%

"Az egyiptomiaknak, görögöknek és rómaiaknak is rengeteg Istenük volt."


Ezek emberek által kitalált hamis istenségek vagy démonok akik istenségnek adták ki magukat.

dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 IstenGyermeke1 ***** válasza:
60%
YHWH/JHVH/יהוה/Jahve (helytelenül Jehova) az Isten Ószövetségben kinyilatkoztatott neve.
dec. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Ha elolvasod az Ószövetséget, kiderül, hogy ez a Jahve nem valami jóindulatú isten.


Vannak ennél sokkal különb istenek is.

dec. 29. 17:04
 34/37 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Az Ószövetség egy jó részét elolvastam. Az jött le belőle, hogy a bíró szerepét is ráhúzták az Úrra.
dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Én az Ószövetségnek, csak egy nagyon kis részét olvastam el, pont azokat a részeket amelyek népirtásra szólítják fel a zsidókat.


De én ezeket a részeket meg is fogom tanulni, hogy a keresztények/zsidók fejéhez vágjam.


Az egészet soha nem fogom elolvasni szerintem.

dec. 29. 17:47
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Utálatos egy alak vagy ! Azért a magyar kenyér jól esik ?
dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#35

Ugyanilyen módon érvelő New Age-sel vitatkoztam. Ugyanilyeneket hozott. Az viszont nem változtat azon, hogy a kereszténység a szeretet Istenét imádja.

Néha felteszem a kérdést, "ki az Isten?" Ekkor mindig felnézek (vagy ha nincs a közelemben, rágondolok) egy feszületre; ami ugye Jézust ábrázolja megfeszítve. Ez az Isten. Aki, mert elutasítottuk Őt, prófétákon keresztül szól(t); s az emberi természetet fölvevén közénk szállt. Gyermekként, ugyanúgy, mint a többi. Nem gazdag palotában. Nem hadvezérként. Nem istenségének teljében. A megtestesülés hatalmas misztérium; hisz szűztől született. S egy lett közülünk, úgy élt, mint mi.

Őt is ugyanúgy megkeresztelte Keresztelő Szent János, majd megkezdte nyilvános működését. A mi Urunk tanított, gyógyított, halottakat támasztott fel, s más csodákat tett (és teszi ezeket ma is). Tanításába a zsidó nép vénei nem tudtak belekötni, semmi olyat nem mondott, mi az Úr ellen lett volna; hisz Ő maga is Isten volt, s rajta volt a Szentlélek.

Az írástudók és farizeusok szerint lázította a népet. S Ő mikor tudta, hogy szenvedésének órája közel van, felment Jeruzsálembe szamárháton (ezzel jelezvén, hogy Ő alázatos, s nem földi Király), és a nép királyként köszöntötte. Az húsvéti vacsorát tanítványaival költötte el; csodálatos dolgokat mondott nekik, s 2 szentséget is megalapított: az Eucharisztiát, melyben ránk hagyta Önmagát; és az egyházi rendet.

A gecemáni kertben nem védekezett, a kezünkre adta magát. Hagyta, hagy ítéljék el, mint istenkáromlót és hamis prófétát. Hagyta hagy ostorozzák meg, s feszítsék keresztre a mi akaratunkból. A kereszten kínzóiért imádkozott.

Hogy ténylegesen tudtunkra adja, hogy Ő az Isten, harmadnapra feltámadt a halottak közül. Többször is megjelent a tanítványoknak. Majd fölment a mennybe Atyjához, aki a mi Atyánk is; az ígérettel, hogy elküldi a Vigasztaló Szentlelket.

A szent apostolokra, hogy tudják hirdetni az Igét, kiárasztotta a Szentlelket, aki szintén Isten. Ő működik ma is híveiben.


Ez az Isten. A Végtelen Szeretet. Ez az örömhír.

dec. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!