Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A LaVey féle sátánizmus olyan...

A LaVey féle sátánizmus olyan mint a spirituális sátánizmus?

Figyelt kérdés
A kettő összeegyeztethető?
dec. 29. 10:38
 1/10 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, az előbbi egy ateista filozófia, csak a nevében sátánizmus. A második sokkal inkább a dogmatikus vallásokra hasonlít. Szerintem nem összeegyeztethető, mert a spirituális elvárja a hitet, a másik meg kifejezetten ateista.
dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A spirituális sátánistákat ismerem a weboldalaikról, a LaVey féle sátánizmust, hogy ismerhetem meg? LaVey ék nek nincsenek weboldalai.
dec. 29. 16:50
 3/10 A kérdező kommentje:
A sátáni bibliát amit LaVey írt, meg lehet szerezni magyar nyelven?
dec. 29. 16:54
 4/10 Metionin ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, nincs hivatalos magyar fordítása (bár ki tudja, azóta lehet hogy utánanéztem, rég volt). Angolul viszont még amazonon is fent van.
dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A spirituális sátánisták elutasítják a LaVey féle sátánizmust, csak úgy hogy nem tudok angolul, nem tudom, hogy mit utasítanak el.
dec. 29. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a wiki tűrhetően összefoglalja a dolgot


[link]

dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egy pár perce olvastam, hogy elutasítják a LaVey féle sátánizmust a spirituális sátánisták.



De azért szívesen megismerném a LaVey félét is.

dec. 29. 17:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A LaVey félét linkeltem
dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%

LaVey konkrétan full az ellenkezőjét írja le, mint amit a vallásosok hisznek, legyen az istenhit vagy egyéb spirituális cucc, ezért utasítják el, érthető módon. Plusz triggerpont lehet, bár az főleg a keresztényeknek, hogy a Biblia formátumát utánozva van a könyv, mint egy görbe tükör. Elmagyarázza, hogy milyen bullshitek vannak a Bibliában és más vallásokban, miért hülyeség bármiben is hinni, ami nem te magad vagy.

Lehet, hogy ideje lenne elolvasnom még egyszer, amikor először hozzám került, még eléggé hadilábon álltam az angollal én is. De nagyjából ez volt a lényege, ilyen filózofikus, magyarázó könyv inkább, hogy miért ne legyél birka.

dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem!
febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!