Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit megteremti Istent?

A hit megteremti Istent?

Figyelt kérdés

jan. 1. 12:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

Ahogyan a gyerekek hisznek a mikulásban, úgy teremtődik meg a lelkükben a mikulás lénye.

Ha a hit által így teremtődik meg egy isten, akkor az is csak annyira valóságos, mint az előzőekben említett mikulás.

Ahhoz, hogy egy valódi isten létezzen, a belé vetett hit előtt is léteznie kell.

jan. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%

Fordítva. Isten ajéndékozza a Hit Szellemét.


Ajándék a hívőknek, akik arra érdemesek, és a szívük tiszta és kegyelmet kaptak.


Lk 1,53

Éhezőket töltött be javakkal, és gazdagokat küldött el üresen.


Ebben az Ige részben a valós jelentések:


éhezők=tiszta szívvel az Úrhoz, a még általuk nem ismert Istenhez közelítőket jelzi így a Biblia


gazdagok= kevélyek, érdekemberek, akik érdekből közelítenek, és hamissággal Isten felé. A szívük nem tiszta.

jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
14%
2+ Többek között ez is megmutatja, hogy elfogadja-e Isten az adott személyt, közel engedi-e magához, vagy sem.
jan. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

2+ töltött be javakkal= Szent Lélek ajándékait jelzi itt.


Az egész Biblia kódrendszer. A kulcs pedig a helyes értelmezéshez: A Szent Lélek. Nélküle csak betű.


Nem véletlenül írja az Ige: A betű öl, a Szellem elevenít.


2Kor 3,6

A ki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.



Olvashatod ezerszer is, ha a Szent Lélek nem mutatja meg a valós jelentését, nem vezet, totál tévútra mész. Aztán egy idő után mesének gondolod azt. Pedig valóság. De csak annak, aki már kegyelmet kapott.

jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom ezek a sorok később lettek leírva, minthogy a hit kiakult.
jan. 1. 13:29
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
A Szent Szellem meg a világ alapításakor Isten mellett állt, még amikor a Biblia meg sem íródott.
jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

6+ Péld.8-


13.

Az Úrnak félelme a gonosznak gyűlölése; a kevélységet és felfuvalkodást és a gonosz útat, és az álnok szájat gyűlölöm.

14.

Enyém a tanács és a valóság, én vagyok az eszesség, enyém az erő.

15.

Én általam uralkodnak a királyok, és az uralkodók végeznek igazságot.

16.

Én általam viselnek a fejedelmek fejedelemséget, és a nemesek, a földnek minden birái.

17.

Én az engem szeretőket szeretem, és a kik engem szorgalmasan keresnek, megtalálnak.

18.

Gazdagság és tisztesség van nálam, megmaradandó jó és igazság.

19.

Jobb az én gyümölcsöm a tiszta aranynál és színaranynál, és az én hasznom a válogatott ezüstnél.

20.

Az igazságnak útán járok, és az igazság ösvényének közepén.

21.

Hogy az engem szeretőknek valami valóságost adjak örökségül, és erszényeiket megtöltsem.

22.

Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

23.

Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24.

Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25.

Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

26.

Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

27.

Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

28.

Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

29.

Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

30.

Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.

31.

Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.

32.

És most fiaim, hallgassatok engemet, és boldogok, a kik az én útaimat megtartják.

jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
álnok száj= hazug, hízelkedő beszéd
jan. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Jégszív ***** válasza:
0%

Biblianyálazók, nem unjátok még!? Komolyan veszitek ezeket a szent maszlagokat? 🤣


"Ha nem volna Isten, fel kellene találni."

/Voltaire/

jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9 Az általad nevezett, mentette meg a gyermekeim és az én életemet, és még millió ember életét, pont olyantól, mint pl. te is vagy.
jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!