Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit megteremti Istent?

A hit megteremti Istent?

Figyelt kérdés

jan. 1. 12:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Jégszív. 9.


Mi a "Biblia nyálazók", meggyőződtünk arról, hogy az életnek van alkotója, létrehozója. Ő nem csak a természet törvényeit állította fel, hogy jól működjenek, és az életet szolgálják, hanem gondolkodó képességet is adott az emberi alkotásának, az állatokkal szemben.

Sőt, hogy az embert még jobban kiemelje az állatvilágból, erkölcsi alapelveket is adott.

Ezért vagyunk magasabb rendűek az állatoknál.

Sajnos vannak emberek, akik szeretnek állatok módjára élni, és ez meglátszik az emberi társadalom működésében.

Ösztönből cselekednek, hogy ne kelljen gondolkodni: "ahogy esik úgy puffan". Aztán ha valami nem sikerül, mindenkit szidnak, és mindenki más hibás, csak saját maguk nem vallják be egyéni tévedésüket.


Nézz körbe hova jutott a világ a "szabadsággal".

Napjainkban mindent szabad, nincs törvény bizonyos estekre.

PL, itt van a paráználkodás.

"Mindenki mindenkivel" élhet szexuális életet. Ennek olyan következményei vannak, mint az érzelmi válságok, hiszen a megcsalt fél tapasztalja, hogy nem szerették igazán.

Ebből következnek a nem kívánt terhességek, abortuszok, mozaik családok, stb. Ettől boldogabb lett az ember? Egyáltalán nem úgy néz ki.


Persze most nem azt akarom mondnani, hogy a szexualitás tilos, hanem azt, hogy Az kizárólag felnőtt, két érett gondolkodású ember házasságában megengedett, akik felelősséget tudnak, és akarnak is vállani a tetteikért.


Napjaink világában az emberekből kihalt az egymás iránt érzett őszinte szeretet. S többnyire az ilyen emberek szídják azokat, akik még szeretnének megtartani ebből az érzésből.

Kedvenc mondatom azoknak akik kételkednek,vagy nem hisznek abban,hogy létezik az életnek egy intelligens forrása, Isten:

"Ha nem létezik Isten, nem vesztettél semmit, de ha létezik, mindent elvesztettél".

Ha nem lenne Isten, de az ember szeretettel, hűségben, erkölcsöi elvekben él, nem veszít semmit. Ha viszont létezik, és nem él így, mindent elveszít.

jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Jégszív ***** válasza:
0%

"Az általad nevezett, mentette meg a gyermekeim és az én életemet"

K E V É S ! És hányat nem mentett meg, akik várták, és talán jobban megérdemelték volna! Magadból indulsz ki, mint a többi valláskárosult. Látod milyen BESZŰKÜLT TUDATÚ vagy?

"pont olyantól, mint pl. te is vagy." nemcsak beszűkült tudatú: VÉGTELENÜL OSTOBA!

jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

12 Bármit írtam volna, te ugyan ezt írtad volna, még akkor is ha azt írom, hogy az ég kék.


Egyszerűen jellemgyenge vagy, és így próbálsz revansot venni, azért mert a mocskos dolgodat ország-világ elé kitettem az ezos résznél.


Tudod az ember azért született, hogy ember legyen, és ne egy állat.


Tudod egy állat is a nála gyengébbeket védelmezi, óvja, és nem rátámad, hogy meggyilkolja.


Te ide figyelj, mi kell ahhoz, hogy valaki egy 6 hónapos gyermeket, meg egy 1,5 évest megpróbáljon megölni? Elárulod nekem? A gyűlöleten kívül. Na mégis mi kell? Írd már le, hisz a net mögött bujkálva akkora elánnak próbálsz szórakozni.


Lássuk a macit.

jan. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
"Jég szív" Lássuk a medvét, ország-világ előtt. Vagy ahhoz már nincs affinításod? csak a net, vagy mágus mögött?
jan. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A hit nem egyenlő a hiszékenységgel.


Léteznek olyan dolgok, ami emberi szemek számára nem láthatóak, még is hisszük a létezését, mert érezzük, tapasztaljuk a hatásait. Ilyen pl: a szél, vagy a falban keringő áram. Illetve olyan események, amik még nem történtek meg, de hisszük, hogy meg fognak történni. PL, hogy holnap is felkel a nap. Vagy egy földműves, hittel veti el a magot, hogy az termést fog majd hozni.


Isten létezését, a látható teremtés, az élet bizonyítja.

Élettelenből élő nem állt elő, főleg, hogy az életben mindennek meg van a törvényszerűsége, ami által működik.

Ha csak egy hús darálót veszünk alapul, annak minden egyes elemét úgy kellett megtervezni, létrehozni, hogy jól illeszkedjenek, és utána azokat valakinek össze is kellett szerelni, hogy húsdarálóként funkcionáljon.

Egy ilyen szerkezet nem használható pl: Televízió készítéséhez, más az alapanyag, és a működés.

Mindennek meg van a rendeltetése. Nincs is káosz a világegyetemben.


Isten ezért úgy definiálja az élő hitet: "A hit a remélt dolgokba vetett megalapozott bizalom, és a nem látható dolgokról való meggyőződés."


A hit, Isten szellemének egyik gyümölcse, amit ha kérünk, kapunk. De ezt táplálni is kell ha már megkaptuk.

jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Jégszív ***** válasza:

#13.

"azért mert a mocskos dolgodat ország-világ elé kitettem az ezos résznél."

Mi???


"Tudod egy állat is a nála gyengébbeket védelmezi, óvja, és nem rátámad, hogy meggyilkolja."

Oké, de ez most hogy jön ide?


"Te ide figyelj, mi kell ahhoz, hogy valaki egy 6 hónapos gyermeket, meg egy 1,5 évest megpróbáljon megölni?"

Te most hülyéskedsz? Jól Vagy???


#15.

Itt egyszerűbb a válasz: ELMÉSZ TE A BÚBÁNATBA az ilyen kenetes marhaságokkal!

(Jesszus: Hová kerültem, honnan a francból kerültetek ti elő...)

jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16

Jégszív.


"ELMÉSZ TE A BÚBÁNATBA az ilyen kenetes marhaságokkal!"


Bocsáss meg, de én tisztelettel beszéltem veled, és nem a francból kerültem elő. A hit nem nem látás alapján létezik, mert amit látunk, azt már tudjuk, nem kell hinni.

jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem, a hit nem teremti meg Istent! Ez egy hibás gondolatmenet! Nem az ember teremtette a világot a bolygókat a napot és a Földet! És az embert se a hite teremtette meg! Ez remélem világos!

Ha nem hiszel Istenben, Ő akkor is létezni fog!Ha egyetlen egy ember se hinne Istenben, Ő akkor is létezne!

Az a hit ami kedves Istennek az nem más mint az Istenbe vetett bizalmad! Ez az amit akar Isten , illetve ezt keresi az emberekben! Hogy ki az aki benne bízik. De az Istenbe vetett bizalomnak semmi hatása nincs a Teremtő Isten létezésére!

jan. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Jégszív ***** válasza:
64%

#17.

A dehonesztáló megjegyzés nem személyednek szólt, hanem annak a nézetnek, amit képviseltél.

Teszek még egy utolsó kísérletet arra, hogy megértsd/megértsétek világlátásomat.


1. Meggyőződésetek, hogy Isten "az abszolút jó". Igaz?

Próbáltam szembeállítani először a az emberiség gyötrelmeivel, kínjaival: Erre rendszerint jön az az elképesztő ostoba válasz, hogy "mindezt a BŰN idézte elő".😕 Majd a teremtett - élő - világ kegyetlen törvényeivel, kíméletlenségével. Erre sem kaptam értékelhető magyarázatot "hívő" embertől.


2. Szentül meg vagytok győződve, (eklatáns példa: #18!) hogy Isten "az abszolút bölcs". Igaz?

Teljesen abszurd számomra, hogy egy valóban bölcs teremtő nem a bölcsesség - a TUDOMÁNYOS tapasztalatok! - erejével mutatná meg magát holmi zavaros HIT ezerféle vadhajtása helyett!


"Szomorúan, de isten akaratában megnyugodva" 😛 veszem tudomásul:


"SENKI NEM FOG KIGYÓGYULNI A VAKSÁGBÓL, HA MINDEN IGYEKEZETÉT ARRA FORDÍTJA, HOGY VAK MARADJON."

jan. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az "hinni" kifejezés értelemszerűen nem azonos jelentésű az "elhinni"-vel.

Az "hinni valaki létezésében" pedig nem azonos a "hinni valakiben" kifejezéssel.


A félreértés szerintem itt van. Magyarul beszélő ember érti a különbséget, szóval ha az ember végiggondolja, csak többnyire szándékosan vagy prekoncepció miatt kerüli el a helyes értelmezést.


Az utóbbi va valakibe helyezett bizalomról szól. Hinni Istenben azt jelenti, hogy bízom az szakrális tanítások által megfogalmazott rendben, elfogadom azokat. Ezen dolgok elfogadása pedig nem vak hit, hanem a helyes életvitel során megtapasztaltak során számtalanszor megerősített meggyőződés.

jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!