Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Szerintetek ez...

Katolikusok! Szerintetek ez valami összefüggés vagy túlgondolom?

Figyelt kérdés

Szent Brigitta nem a védőszentem, de nagyon sokat segít nekem, sokszor szoktam kérni a közbenjárását, és végig csináltam már az egy éves 15 imáját is, nemrég belevágtam a 12 évesbe.

Szoktam néha olvasgatni Brigitta életéről amikor olyan kedvem van, és nemrég olvastam, hogy volt egy lánya, (svéd) Szent Katalin.

Na hát az a helyzet hogy az én szülinapom Katalin napon van (November 25).

Én még eléggé kezdő vagyok az ilyen Szentes témákban, így arra gondoltam megkérdezlek titeket...

Mit gondoltok?



jan. 6. 01:52
1 2
 1/11 Prókátor ***** válasza:
100%

Tehát az lenne a kérdés, hogy véletlen-e, hogy te a Katalin nevet kaptad, miközben amolyan lelki édesanyádnak meg a nevedet adó szent édesanyját választottad?

Ha ez a kérdés, akkor a válaszom: igen, véletlen, bár idővel kiderülhet, hogy mégsem volt véletlen. Nem kell mindenhol, mindenben összefüggést és csodát keresni, de nem is szabad kizárni a lehetőségét! Majd sz idő megadja számodra a választ.

jan. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
November 25. Alexandriai Szent Katalinnak a liturgikus emléknapja, ezért van akkor Katalin-névnap. Ő egy ókeresztény vértanú szent, nincs összefüggés Svéd Szent Katalinnal.
jan. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1

"véletlen-e, hogy te a Katalin nevet kaptad"

nem Katalinnak hívják, Katalin napon született

szerintem is lehet véletlen

jan. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg Április 11. születtem, ami a költészet napja. Na és akkor mi van?

Attól még nem lett belőlem költő. xD

jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Azt ugye tudod hogy amit teszel az bálványimádás?
jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, mert nem hozzájuk imádkozok, csak a közbenjárásukat szoktam kérni.
jan. 6. 10:52
 7/11 A kérdező kommentje:
Az tudtommal nem bálványimádás, de javíts ki ha rosszul tudom.
jan. 6. 10:53
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

A Biblia nem tér ki arra hogy szentek közbenjárását kellene kérnünk.

És csak eggyetlen közbenjárót említ,Jézus Krisztust.Én nem olvastam benne hogy szentek közbenjárását kellene kérnünk.1Timóteus 2/5

Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

6

Aki adta önmagát váltságul mindenekért, mint tanúbizonyság a maga idejében,

jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%
#8-nak igaza van. Ez a mindenre találjunk egy szentet, olyan mint mikor régen mindenre kitaláltak egy istenséget.
jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Prókátor ***** válasza:
82%

#8 és #9!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna! Mindenáron muszály idejönni a tévedéseiteket és félrevezetéseteket szajkózva? Ha olvasnátok a Bibliát, és szemernyit is figyelnétek Jézus Krisztus tanítására, szavaira, tetteire, egyértelmű lehetne, hogy Jézus kijelentette, hogy a megholtak nem alszanak, nem megsemmisülnek, hanem élnek! A katikusok pedig az élőket kérik meg arra, hogy imadkozzanak velük/értük. Mindez csak úgy tekinthető bálványimádásnak, ha semmibe veszitek Jézus szavait és tetteit, valamint az apostolok ajánlásait.

jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!