Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért pont a földre vetette...

Miért pont a földre vetette Isten a Sátánt a lázadása után?

Figyelt kérdés

jan. 6. 14:52
1 2
 1/11 KZitus ***** válasza:
64%

Szia

Élőlények csak az égben vannak, Isten és az angyalok, élet továbbá csak a földön van, valószínűleg ezért jött "erre felé" Sátán. Ezt írja erről a Biblia:

"És háború tört ki az égben: Mihály és az angyalai harcra keltek a sárkány ellen. A sárkány is harcra kelt az angyalaival együtt, de nem győztek, és többé már nem volt helyük az égben. Ledobták hát a nagy sárkányt+, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti. Ledobták őt a földre, és az angyalait is ledobták vele együtt....Ezért örülj, te ég, és ti, akik ott laktok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”" Jelenések 12:7-9,12

Amikor a magasrangú (kerub) Sátánná vált, az angyalokat is kísértette, és sikerült is sajnos neki sokukat maga után vonni az Isten elleni lázadásba. De ahogyan a vers is írja, miután kivetették az égből, többé már nem volt több lehetősége, ezért örült az "ég", de a nagyobb jajok időszaka beköszöntött a földre. Hálásak lehetünk Istennek, amiért ezt is közölte velünk emberekkel, így jobban oda tudunk figyelni Sátán életünkben/életünkre próbálkozó hatásaival.

Krisztus arra is megtanít, hogyan tarthatjuk távol magunktól Sátánt és a démonait, akik szintén itt tevékenykednek az emberek között.

jan. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem találkoztam vele, szerintem ez hülyeség, Sátán nincs.

Állítólag csak a papok riogatták az embereket a Sátán nevével, de azok a középkori emberek ilyen buták voltak. Bevették.

Egy mai gyerek már a tévémacit is kineveti.

Vannak még ilyen buta emberek, akik nem nevetik ki a "sátánt"?

jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Mert igen unalmas lenne a Biblia, ha a gonosz valahol nagyon messze lenne.
jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:
Hol írja, hogy a földre vetné le? Azt van csak benne, hogy le a mennyből. Vagy tévedek?
jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KZitus ***** válasza:

#4

Olvasd el kérlek a Jelenések 12:9 versét. Ott vetették a földre Sátánt.

jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#5

Köszönöm. Régen olvastam már a Jelenések könyvét, nem emlékeztem mindenre.

jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

5. Jó, de most egy Nagy Mesekönyv mióta tényforrás? Fényforrás? Viccforrás.

.

.

.

(Sátán rángatja az ujjaim ez nem én vagyok segítség!)

jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Először még csak a második égbe lett levetve én úgy tudom,ami a jelenések könyvében van nevezetesen a Földre való levetése az még egy küszöbön álló esemény mert a Jelenések könyvében leírt dolgok hitem szerint próféciák amiknek javarészük az utolsó 7 év eseményeit írják le és az még nincs itt noha közel van már személyes véleményem az,bár a Jelenések könyvének is több kb 3 fajta értekmezése is van már szerte a különböző keresztény irányzatokbak,én saját felekezetem által magyarázott értelmezésében a futurista értelmezésben hiszek mely szerint a Jelenések könyve azt hiszem 3.fejezete utáni rész végig még a jövőben bekövetkezendőveseménysorozatot írja le egész pontosan az utolsó évhét azaz ennek a világkorszaknak azaz az egyház korszakának az utolsó 7 évét!!
jan. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KZitus ***** válasza:

#8

Tiszteletben tartom a nézeted, de mint írtad az "személyes véleményem". Viszont ha levezeted az elképzelésedet a Bibliából, akkor el is tudom fogadni.

jan. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ok majd egyszer levezetem,ja bocsi nem személyes hanem a felekezetem tanítása viszont meggyőződtem az igazáról...így helyes..... olvastam viszont amit k.zitus irt privatban s 1914 es datum sehol nincs a Bibliában de ha megmutatod megköszönöm!!! Az vszinű nem Biblia tanítás hanem Ôrtorony a kettő között órási különbség van!! Nemzetek ideje ma is tart hiszen tart még az evangélium hirdetése minden nemzetnek,J.K még nincs itt a földön és legalábbis nem látom!!
jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!